Prokuratura Krajowa odmówiła wszczęcia śledztwa wobec prokuratorów i funkcjonariuszy CBA badających sprawę Janusza Palikota, uznając, że nie doszło do naruszenia tajemnicy obrończej ani przekroczenia uprawnień.
11 listopada rogale świętomarcińskie są szczególnie popularne. Piecze się je w całej Polsce, ale te tradycyjne są robione według konkretnej receptury i mają certyfikat. Można je kupić także w znanych wrocławskich cukierniach.
Za nielegalne finansowanie kampanii przed wyborami parlamentarnymi PiS ukarano odebraniem części państwowej dotacji, co grozi utratą wielu milionów złotych. Dlatego partia Kaczyńskiego apeluje o pomoc i pieniądze na kolejną kampanię. "Weźcie kredyt" - ironizują przeciwnicy.
Według naukowców susze i powodzie, które dotknęły Polskę w tym roku, to wyraźny sygnał, że transformacja energetyczna nie może czekać. Szkoły nadal mogą zgłaszać się do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Klimacie.
"Maria Skłodowska-Curie w mowie obronnej" to nowy spektakl wrocławskiego Stowarzyszenia K.O.T. Jego autorką jest grecka piosenkarka, kompozytorka i dramatopisarka Efstathia Mantzoufa. Premierę sztuki zaplanowano na przedostatni weekend listopada.
Dla uczczenia 11 listopada Ossolineum pokaże rękopis "Pana Tadeusza". To pierwsza od sześciu lat prezentacja narodowej relikwii. - Zostaną wystawione karty księgi V. Telimena zastanawia się tam nad wyborem mężczyzny, to aplikacja randkowa w XIX-wiecznym wydaniu - mówi dr Katarzyna Uczkiewicz.
Miesiąc temu Prokuratura Krajowa obiecywała, że w ciągu 30 dni poznamy decyzję, czy będzie śledztwo w sprawie złamania tajemnicy obrończej Janusza Palikota przez śledczych. Jednak jej nie poznamy, bo jak tłumaczy rzecznik, termin był tylko "instrukcyjny".
Trzy osoby związane z wrocławską firmą śmieciową Chemeko zatrzymali w ostatnich dniach funkcjonariusze CBŚP. Są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz poświadczanie nieprawdy w dokumentach.
Kosmiczne technologie, sztuczna inteligencja w diagnostyce raka i miękkie kaski wyglądające jak czapka lub kapelusz. Pojechaliśmy z polskimi start-upami na Tech Crunch w San Francisco. - Nie mamy kompleksów - usłyszeliśmy.
Organizatorzy zapraszają na trzecią edycję Nocy Politechniki Wrocławskiej - przygotowano liczne wykłady, warsztaty oraz wyjątkowe wystawy.
Wrocławskie Nagrody Artystyczne przyznawane są w czterech kategoriach: muzyka poważna, muzyka rozrywkowa, teatr oraz sztuki wizualne. Zwycięzców poznamy 10 grudnia podczas gali w Narodowym Forum Muzyki. Każdy z laureatów otrzyma 10 tysięcy zł nagrody.
Donald Trump wygrał, bo gospodarka przeważyła nad wszystkimi innymi sprawami, w tym aborcją. Do tego lepiej umiał trafić do klasy robotniczej, która od lat dryfuje w kierunku republikanów - mówi dr Norbert Tomaszewski, politolog, specjalista ds. kampanii wyborczych w Stanach Zjednoczonych.
Niedaleko Jeleniej Góry na skałach powstał mural przedstawiający ogromne ludzkie czaszki. Wywołał bardzo skrajne reakcje: jedni są pracą zachwyceni, inni zarzucają autorowi samowolę i niszczenie przyrody. - Będzie tego więcej - zaznacza twórca Wzgórza Czaszek.
Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego przyznał w TVN24, że prowadził rozmowy dotyczące swojego startu w wyborach prezydenckich. Czy będzie kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego?
Na autostradzie A4 bus uderzył w naczepę tira. Kierowca zginął na miejscu. Droga od strony Opola w kierunku Wrocławia i Zgorzelca została zablokowana.
11 listopada we Wrocławiu odbędzie się transmitowany przez TVP koncert w geście solidarności z powodzianami. Wystąpią m.in. Kayah, Natalia Kukulska, Czesław Mozil, Kamil Bednarek czy Bovska.
Kierowca autobusu MPK Wrocław zdenerwował się na pasażera, który omyłkowo wcisnął przycisk "stop" i postanowił ukarać podróżnych. - Powiedział, że nie pojedzie dalej, bo jest obrażony i poniesiemy zbiorową karę - relacjonują pasażerowie.
- Kobiety giną ze względu na to, że są kobietami, w Polsce i na każdej szerokości geograficznej - mówiła Joanna Gzyra-Iskandar z Feminoteki, która będzie jedną z panelistek podczas dyskusji o zbrodni kobietobójstwa. To jedno z wydarzeń sobotniego Dolnośląskiego Kongresu Kobiet.
Prezydent Jacek Sutryk objął mural z podziękowaniem za walkę z powodzią patronatem honorowym. Ale to laurka dość problematyczna.
Policjanci z CBŚP i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej pojawili się we wtorek we wrocławskiej firmie śmieciowej Chemeko. Jak dowiaduje ię "Wyborcza", były to działania w śledztwie dotyczącym nielegalnego obrotu odpadami m.in. niebezpiecznymi.
- Nie wyobrażam sobie, żeby w taki sposób przeprowadzać konkurs na stanowisko - mówi wicemarszałek Jarosław Rabczenko wybraniu dyrektora szpitala przy Koszarowej we Wrocławiu. Jak podaliśmy w "Wyborczej" w komisji, która wybrała Dominika Krzyżanowskiego, byli jego podwładni z departamentu zdrowia, którym wtedy zarządzał.
Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał pilotażowy wyrok w sprawie Norberta Basiury, skazanego za zbrodnię miłoszycką. W skardze powołano się m.in. na Tomasza Komendę.
Sejm ponownie debatował nad projektem ustawy o dekryminalizacji pomocy w aborcji. - Poprzedni rząd oraz tzw. Trybunał Konstytucyjny skazał na śmierć wiele kobiet - podkreślała Monika Rosa z PO. Przeciwko liberalizacji prawa są PiS oraz Konfederacja.
Państwo musi być konsekwentne w wykonywaniu swoich obowiązków dbania o całą masę obywateli, a nie terroryzowane przez grono szaleńców - mówi o antyszczepionkowcach prof. Krzysztof Simon.
Redakcyjna kapituła wybrała 36 finalistów spośród ponad 500 nadesłanych fotografii. Teraz czas na głos naszych czytelników.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz prawicowi dziennikarze w wyborach prezydenckich w USA zdecydowanie wspierali Donalda Trumpa i są w euforii po jego wygranej. Za zwycięstwo dziękują Bogu i opatrzności, a poseł Janusz Kowalski zaapelował, aby Trumpa odznaczyć Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi RP.
Na wystawie można się dowiedzieć o największych crash testach na świecie, początkach Wszechświata i o tym, co dzieje się w Wielkim Zderzaczu Hadronów. Na Politechnice Wrocławskiej prezentowana jest multimedialna wystawa Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych - CERN.
Józia urodziła się w ogrodzie we Wrocławiu i spędziła w nim całe swoje życie, niemal 37 lat. "Żegnamy ją ze smutkiem" - przyznają pracownicy zoo.
Kontrola finansowa w piłkarskim Śląsku Wrocław została zablokowana, ale radni miasta mają się spotkać z władzami klubu, aby zadać pytania dotyczące funkcjonowania klubu. Jednak niektórzy radni sceptycznie oceniają pomysł, gdyż nie mają zaufania do Patryka Załęcznego, prezesa Śląska.
Na nagraniu widać jak mężczyźni poniżają kobietę goląc jej miejsca intymne. Uczestnikiem zdarzenia w wiosce Tyniec nad Ślęzą był nieletni chłopiec.
- Wszystkim życzę tak wspierającego szefa - pisze koordynator ds. sygnalistów w szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu o pisowskim dyrektorze Dominiku Krzyżanowskim, któremu zawdzięcza posadę.
Obywatel Niemiec Jörg S., podejrzany o założenie terrorystycznej bojówki nazistowskiej "Separatyści Saksońscy", mieszkał w centrum Zgorzelca razem ze swoją konkubiną - dowiedziała się "Wyborcza". Niemieckie władze ścigały go Europejskim Nakazem Aresztowania.
Ulokowało się tu dużo inwestycji koreańskich firm, co przekłada się na obecność wielu Koreańczyków - ta społeczność jest widoczna i nieźle już zakorzeniona. Widać to po liczbie koreańskich sklepów czy restauracji. A od roku Wrocław i Seul mają bezpośrednie połączenie lotnicze.
Prokuratura skończyła śledztwo w sprawie Izabeli P., która w sierpniu zaginęła na autostradzie w okolicach Bolesławca - wiadomo, że nie doszło do przestępstwa. W akcję poszukiwawczą zaangażowane były potężne siły policyjne, wspierane przez strażaków i wolontariuszy.
W wyremontowanym Bastionie Sakwowym ruszyła restauracja Gustaw. - Serwujemy dania szeroko rozumianej kuchni polskiej, ale przygotowane z nowoczesnym twistem. Część z nich bazuje na dawnych przepisach - mówi menadżerka wrocławskiego lokalu.
Prof. Krzysztof Ruchniewicz, historyk i wybitny niemcoznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego został nowym dyrektorem Instytutu Pileckiego. Prawicowi politycy od dawna mają go na celowniku m.in. za krytykę prowadzonej przez PiS "kampanii reparacyjnej" i obronę wartości demokratycznych.
Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetargi na roboty, które mają przyspieszyć podróże z Warszawy do Wrocławia. Kolejarze wyremontują tory w okolicach Opola i Częstochowy.
Neonazista z Niemiec został zatrzymany w Zgorzelcu przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To część międzynarodowej operacji wymierzonej w organizację, która planowała utworzyć nowe, nazistowskie państwo.
Zlikwidowana, legendarna linia tramwajowa zero ma wrócić, ale w okrojonej wersji. Głównym celem jest obsługa Jarmarku Bożonarodzeniowego.
Na początku listopada tymczasowo zamknięte zostały dwa popularne szlaki turystyczne w Karkonoszach i platforma widokowa w Rudawach Janowickich, którą czeka remont.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.