Ciała kobiety i rocznego dziecka wyłowiono ze zbiornika wodnego Kamionka w Raciborowicach koło Bolesławca. Jeszcze w niedzielę po południu na miejscu pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo - śledcza i prokurator.
Wrocław odwiedził Ogólnopolski Zjazd Krystyn. Organizowany jest od 1998 roku zawsze w marcu, z okazji imienin, które przypadają 13 marca.
Fundacja AGA została założona, by uczcić pamięć po zamordowanej Miss Polski Agnieszce Kotlarskiej. W jej ramach ma powstać ośrodek dla ofiar stalkingu. - Chcemy zapobiec kolejnym tragediom - mówi mąż Jarosław Świątek.
We wrześniu minionego roku po raz 14. rozdaliśmy kulturalne nagrody WARTO wrocławskiej redakcji "Wyborczej". 25 marca będzie okazja usłyszeć na jednej scenie wszystkich nominowanych w tej edycji muzyków, a swoje prace pokażą artyści nominowani w kategorii sztuki wizualne.
Urząd Miejski Wrocławia planuje budowę zakładu przetwarzania odpadów w rejonie al. Kaczorowskiego i ul. Jerzmanowskiej. Mieszkańcy dwóch osiedli protestują.
Choć od katastrofy ekologicznej na Odrze minęło siedem miesięcy, śledczy jeszcze nikomu nie postawili zarzutów. Do nikogo nie trafił też milion złotych nagrody zapowiedzianej przez komendanta Jarosława Szymczyka.
Oscary 2023. - Oślica Hola miała grać zjawiskową scenę na zaporze, ale jak zobaczyła schodki, wycofała się. Poszliśmy po doświadczonego Takunia. Spojrzał ze stoicyzmem: no, dobra. - mówią Agata Kordos i Marek Russ, trenerzy zwierząt na planie filmowym polskiego kandydata do Oscara.
- Kampania wyborcza będzie straszna, pełna hejtu, manipulacji i kłamstw. Próbkę ich możliwości zobaczyliśmy przy tragedii 15-letniego Mikołaja - mówi Piotr Borys. Prorządowe media właśnie posła PO obwiniły za śmierć chłopca.
- Niestety, dolnośląskie samorządy nadal nie zajmują się w odpowiednim stopniu kwestią kryzysu klimatycznego ani ograniczaniem emisji, ani adaptacją, w tym ochroną drzew - mówią eksperci.
Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński, znany z zakupu chińskich respiratorów, we Wrocławiu zaczął kampanię wyborczą PiS do parlamentu. Przekonywał m.in., że w sądach pracują mentalni potomkowie komunistów, a stacja TVN "została założona przez ubeków".
W Hali Orbita przy ulicy Wejherowskiej trwa Wystawa Kotów Rasowych. To pierwsza duża, międzynarodowa kocia wystawa zorganizowana po pandemii.
Jeszcze w tym roku - po wielu latach przerwy - kolej ma wrócić do Karpacza i Świeradowa-Zdroju. Na torach pojawią się też nowe pociągi Kolei Dolnośląskich.
Wyjątkowo liczna grupa wrocławskich lekarzy została wyróżniona w 20. edycji konkursu "Lista Stu". W czołówce najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie znalazł się rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Piotr Ponikowski i dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas.
Latem po katastrofie ekologicznej na Odrze ze stanowiska głównego inspektora ochrony środowiska został zdymisjonowany Michał Mistrzak. Wreszcie po siedmiu miesiącach powołano jego następcę - to Krzysztof Gołębiewski.
Oczywiście nie należało się spodziewać, że wrocławska posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Rożecka, szefowa sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, w sprawie tragedii Mikołaja Filiksa zrobi coś przyzwoitego.
Polacy w dobie kryzysu i inflacji jeżdżą na urlop równie chętnie jak przed pandemią - mówią zgodnie przedstawiciele zagranicznych kurortów. Turyści wybierają sprawdzone i bezpieczne kierunki.
Ruch Samorządowy "TAK! Dla Polski" Dolny Śląsk i Ogólnopolska Koalicja Samorządowa podpisały porozumienie o współpracy programowej, bo na horyzoncie są wybory parlamentarne. - Na naszych oczach dokonuje się budowa państwa scentralizowanego i na to naszej zgody nie ma - alarmują.
Partia Razem wraca do pomysłu zmiany nazwy wrocławskiego pl. Jana Pawła II na wcześniejszą - jeszcze z czasów PRL - plac 1 Maja. W ostatnich latach to już kolejny podobny wniosek.
- Czytając nagrodzony reportaż, nie mogłam uwierzyć, że w tym wieku można mieć taki głębokie, dojrzałe przemyślenia - tak Ewa Szczęch z Urzędu Miejskiego we Wrocławiu chwaliła zwycięzcę Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu.
Ciężarówka wioząca drób (kurczaki) zahaczyła o dom w Goszczu koło Oleśnicy i wybiła w ścianie wielką dziurę. Kierowca stanie przed sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.
Śmiertelny wypadek w kopalni KGHM. Nie żyje 33-letni ślusarz. W spółce ogłoszono trzydniową żałobę, a okoliczności zdarzenia badać będzie Prokuratura Rejonowa w Lubinie.
Najpierw wykonawca nie poradził sobie z tempem prac, a potem nastała zimna i deszczowa pogoda. Dlatego na zakończenie inwestycji na moście Zwierzynieckim we Wrocławiu, łączącego Wielką Wyspę z osiedlem pl. Grunwaldzki, poczekamy zapewne aż do czerwca 2023 r.
Co robić we Wrocławiu od 10 do 12 marca? Koncerty rockowe, premiera teatralna, nowe wystawy, w tym jedna sięgająca do niedawnej historii miasta oraz Tydzień Kina Hiszpańskiego i Międzynarodowa Wystawa Kotów to tylko niektóre propozycje "Gazety Wyborczej" na zaczynający się weekend.
Awarie w szpitalu wojskowym przy Weigla na Borku we Wrocławiu to problem nie od dziś. Ciągną się już od trzech dni. Ktoś mógł mnie więc uprzedzić, że mój zabieg musi być przełożony - denerwuje się jeden z pacjentów.
Mieszkańcy załamani stanem Lasu Mrozowskiego starają się powstrzymać trwającą tam wycinkę. Utworzyli już Komitet Obrony Lasu, a ich petycja ma kilka tysięcy podpisów. Jednak ze stanowiska leśników wynika, że nie zamierzają zmieniać planów.
Według naszych informacji dolnośląski marszałek Cezary Przybylski ma już wszystkie opinie potrzebne do odwołania dyrektorki Opery Wrocławskiej, Haliny Ołdakowskiej. PiS nie będzie jej bronił.
Były ksiądz Jacek M. w 2018 r. spalił portret Tadeusza Mazowieckiego i nazwał go "komunistycznym parchem". Teraz wrocławski sąd uznał, że Jacek M. jest winny znieważenia Wojciecha Mazowieckiego, syna byłego premiera.
TVP Info, wspierane przez pismo Orlenu "Gazetę Wrocławską" obwinia posła PO Piotra Borysa o przyczynienie się do śmierci 15-letniego Mikołaja Filiksa. - Hunwejbin Tuska - piszą.
Zaledwie w połowie 2019 roku został oddany do użytku nowy odcinek torowiska na ul. Hubskiej we Wrocławiu - od Dyrekcyjnej do Glinianej. A już trzeba je remontować.
Kolejne śledztwo dotyczące "układu wrocławskiego" umorzone. Prokuratura w Tarnobrzegu nie dopatrzyła się przestępstwa w relacjach byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza z wrocławskim biznesmenem Radosławem Tadajewskim.
W przyszłym tygodniu wrocławscy radni zmienią swoją decyzję o wywozie śmieci. Wielkie gabaryty, czyli tapczany, szafy i lodówki, spod wiat znikną raz w miesiącu, a nie dwa razy w roku.
Koleje Dolnośląskie będą wozić pasażerów autobusami na trzech liniach: z Legnicy przez Złotoryję i Lwówek Śląski do Jeleniej Góry, z Chocianowa przez Przemków i Radwanice do Głogowa, a także z Sycowa do Oleśnicy. Tak będzie od 1 września.
Minister edukacji Przemysław Czarnek spędził noc w Hotelu Monopol we Wrocławiu przy okazji wizyty na głośnych urodzinach swojego asystenta w Operze Wrocławskiej. Apartament kosztował połowę normalnej ceny - ujawnił "Fakt". Nie wiadomo, kto za nocleg zapłacił.
Dominikanin Paweł M., który we wrocławskim duszpasterstwie akademickim stworzył sektę, został prawomocnie skazany za zgwałcenie zakonnicy. Sąd zdecydował się obniżyć mu wyrok.
"Ćwierć miliona złotych wydało TBS na używanie samochodów prywatnych do celów służbowych" - alarmują mieszkańcy TBS Wrocław. Gminna spółka odpowiada: leasing aut wyszedłby drożej.
W ciągu ostatniego miesiąca ceny mieszkań we Wrocławiu wzrosły o 2 proc. na rynku pierwotnym i o 1 proc. na wtórnym. Wciąż jest mało kupujących.
Raport zespołu naukowców z wielu państw o zatruciu Odry z lata 2022 r. podkreśla, że późna i niepełna komunikacja ze strony polskiego rządu utrudniała wysiłki na rzecz ograniczenia szkód ekologicznych. I było to możliwe tylko dzięki niemieckiemu systemowi.
Drukowanie leków za pomocą technologii 3D brzmi jak scenariusz filmu fantastycznego, ale niedługo może stać się faktem. Niewykluczone, że przyczyni się do tego młoda badaczka z Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Zabierajcie swoje piły! - protestowali wrocławianie pod siedzibą Lasów Państwowych. Ich głosy były tak donośne, że przedstawiciel dyrekcji zszedł na dół. Tłumaczył, że wycinki nie są przypadkowe, ale mieszkańcy dobrze przygotowali się do dyskusji.
Przyjdzie czas i na łowczych - tak prof. Ludwik Turko komentuje sprawę samobójstwa Mikołaja Filiksa, który - wraz z rodziną - był ofiarą hejtu zainicjowanego publikacjami mediów obozu władzy, m.in. Radia Szczecin, TVP Info i "Gazety Polskiej".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.