Kryzys wpłynął także na ceny leków w aptekach. - Pacjenci w dobie szalejącej inflacji nie tylko starają się kupować mniej produktów aptecznych, ale też szukają tańszych odpowiedników - oceniają eksperci na podstawie paragonów.
Uniewinnienia lub przekazania sprawy ponownie do pierwszej instancji domaga się w apelacji Marcin W. Mężczyzna nieprawomocnie skazany przez sąd na dwa lata więzienia za wlanie psu do pyska żrącego płynu.
Wojna chyba trochę spowszedniała, ludzie też chyba mają przesyt zbiórek na pomoc Ukrainie - przyznaje Piotr Kaszuwara, wrocławski dziennikarz od kilku miesięcy mieszkający w Kijowie, zaangażowany w pomoc dla atakowanej przez Rosję Ukrainy.
W jednej z kamienic na wrocławskim Przedmieściu Oławskim od września nie ma gazu. - Nie wiadomo, ile to jeszcze potrwa - mówi jedna z lokatorek. Administracja budynku: - Wykryto wyciek i musimy wymienić starą instalację na nową, bezpieczną.
Wrocławianin zgłosił się na badania z medycyny pracy w przychodni Dolmed. - Do każdego gabinetu, czy to do okulisty czy neurologa, musiałem wejść z sąsiadem - mówi pan Michał. - Zażądali, by osoba trzecia potwierdzała moją tożsamość.
Prywatny detektyw Jarosław Janik jeszcze nigdy nie spotkał kogoś, kto działałby na taką skalę: - Jednocześnie urabiał kilka kobiet i od każdej czerpał jakieś korzyści. Tu mieszkanie, tam auto - mówi.
Podczas 9. edycji code::dive, konferencji dla branży IT, wystąpiło 24 prelegentów. Organizatorem wydarzenia, odbywającego się co roku, była Nokia.
W poniedziałek, 28 listopada, podczas gali w Narodowym Forum Muzyki poznaliśmy nazwiska kobiet, które zdobyły tytuły Wrocławianek Roku 2022. Przyznano je w siedmiu kategoriach, a wyróżnienie specjalne trafiło do inicjatywy Matki na Granicę.
Jesteśmy zrozpaczeni i już nie mamy zaufania do władz miasta - denerwują się mieszkańcy kamienicy na Ołbinie we Wrocławiu. Rok temu magistrat zapewnił, że przystanek MPK Wrocław nie zostanie przeniesiony pod ich okna. Teraz do głosu doszła inna...
Nawet po 32 tys. zł wyrównania może wziąć każdy z czterech członków rady nadzorczej spółki WRO-LOT, będącej w rękach PiS i Bezpartyjnych. Dzięki temu, że wspólnicy ominęli ustawę, która reguluje wynagrodzenia - dowiedziała się "Wyborcza".
Zapraszamy na spotkanie z pierwszym zastępcą redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Jarosławem Kurskim. O swojej książce "Dziady i dybuki", jak również o polityce, będzie z nim można porozmawiać w sobotę o godz. 17 w Hali Stulecia.
Trwa budowa trzeciego i ostatniego odcinka trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. 7-kilometrowy odcinek połączy z centrum największe (obok Psiego Pola) wrocławskie osiedle pozbawione tramwaju.
W Muzeum Papiernictwa czerpią papier z celulozy, ale też słoniowy, z konopi i z czystej bawełny. Teraz chcą to robić ze szmat, ale nie byle jakich.
Ruch Samorządowy "Tak! Dla Polski" Rafała Trzaskowskiego i Jacka Karnowskiego oraz dolnośląskie stowarzyszenie Sutryka połączyły się. Celem: władza na Dolnym Śląsku.
Nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia już 5 grudnia zostanie otwarty. To trasa między ul. Buforową na Jagodnie i Grota-Roweckiego na Wojszycach. A niedługo potem kolejny.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.