Dzięki funduszom z Unii Europejskiej wsparcie remontów otrzymały zarówno najważniejsze historyczne gmachy regionu, jak i mniejsze obiekty.
Farida, uchodźczyni z Afganistanu, wierzy, że jedzenie łączy ludzi. Gotowanie stało się dla niej sposobem na nowe życie we Wrocławiu, gdzie zaprasza na przygotowywane przez siebie uczty.
Policjanci podpisani pod listem w obronie molestowanej koleżanki są przesłuchiwani, toczone jest postępowanie pod kątem naruszenia zasad etyki zawodowej - skarżą się funkcjonariusze drogówki w Legnicy. Ich szef chce także, by listem zajęła się...
Minister Michał Dworczyk zawarł na Dolnym Śląsku sojusz ze środowiskiem "układu wrocławskiego". Ale nie wszystkim w PiS się to podoba. Do prezesa Kaczyńskiego znów płyną donosy i listy, w tym od Anny Zalewskiej.
- Naturalna odporność nie będzie chronić nas do końca życia. Nawet gdyby hipotetycznie pozwolić wszystkim przechorować COVID-19, to zanim ostatni niezakażeni ludzie ulegliby infekcji, inni zdążyliby zachorować drugi, a nawet trzeci raz - mówi...
Las Mokrzański, największy las Wrocławia, przez dziesięciolecia był traktowany jak gospodarczy. Tymczasem okazało się, że jest to mekka ptaków leśnych, w tym bardzo cennych.
Kępa Mieszczańska przetrwała oblężenie Festung Breslau w stosunkowo dobrym stanie, ale według oficjalnych ocen była rumowiskiem. Jej zabudowę dyskwalifikowało bowiem piętno "militaryzmu pruskiego", więc skazano ją na śmierć. Ale dziś wraca do...
- Żeby wszyscy reżyserzy mieli kilka tak zapamiętanych przez ludzi filmów. Dialogi z nich to dziś bon moty ciągle żywe - mówi Waldemar Krzystek, reżyser, przyjaciel Sylwestra Chęcińskiego.
We Wrocławiu pijemy wodę prosto z gór - pobieraną z rzeki Oławy zasilanej przez Nysę Kłodzką, której źródła zlokalizowane są w Sudetach - podkreśla Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.
Kołatanie serca, podwyższone ciśnienie, osłabienie i niepokój? To pierwsza faza odwodnienia. Zimą też się zdarza - mówi dr Wiktor Łącki, lekarz.
Często słyszę "Co pan wie o życiu. Ja mam niepełnosprawne dziecko!". Odpowiadam spokojnie: "A ja mam dwoje. Będziemy się licytować?".
Urszula Spałka była dyrektorką XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Fredry przez 31 lat. Zmarła pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia. Miała 67 lat.
Dzięki unijnym funduszom powstawał most, który stał się symbolem Wrocławia. Inne ikoniczne, zabytkowe obiekty z Dolnego Śląska dzięki kasie z UE zostały wyremontowane.
- Na produkcję plastikowej butelki zużywa się bardzo dużo wody, a kranówka ma często takie same właściwości, a nawet lepsze niż woda w butelce. Mówię tu na przykładzie naszej wrocławskiej kranówki, która poza tym jest dużo tańsza - mówi Tomasz...
Odra przestała być głównym źródłem wody dla miasta na przełomie XIX i XX w. Badania wskazały, że jakość wody z Oławy jest najlepsza - mówi Robert Jóźwicki, menedżer Zakładu Produkcji Wody MPWiK.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.