W razie ataku na Ukrainę Rosji przyszłoby się borykać z regresem ekonomicznym i izolacją międzynarodową. I nawet jeśli NATO nie wyśle swoich żołnierzy, Putin musiałby się mierzyć z całym światem, a wie, że takiej wojny nie wygra - mówi prof. Nikołaj...
Średnia życia z mukowiscydozą w Polsce wynosi 21-24 lata. Rodziny chorych dzieci potrzebują pomocy hospicyjnej i mają nadzieję na refundację "cudownego" leku.
Wrocław od 30 lat gra z WOŚP. - Na pierwsze licytacje ludzie oddawali dosłownie wszystko, co mieli. Mówili "Co mam, to przyniosłem", a my patrzyliśmy w te roześmiane oczy i nie wiedzieliśmy, co robić - wspomina Mirosław "Klekot" Walczak, pierwszy...
Wskrzesiliśmy legendę, parafia św. Elżbiety we Wrocławiu ma znów organy Englera po największym na świecie projekcie rekonstrukcji takiego instrumentu. Mówiono o nich "Głos Śląska" i ten głos wreszcie powrócił - mówi prof. Piotr Rojek.
Zanim nauczyła się czytać, dowiedziała się, czym jest wenflon i chemioterapia. Sama zdecydowała, że nie chce znieczulenia ogólnego podczas radioterapii. Emilka nie skończyła jeszcze siedmiu lat, a już pokonała dwa nowotwory.
Ferie na Dolnym Śląsku zaczynają się 31 stycznia 2022 r. Nie trzeba wybierać się daleko, by pojeździć na nartach czy snowboardzie. Nie doceniamy polskiej zimy.
Dzięki funduszom z Unii Europejskiej wsparcie remontów otrzymały zarówno najważniejsze historyczne gmachy regionu, jak i mniejsze obiekty.
Farida, uchodźczyni z Afganistanu, wierzy, że jedzenie łączy ludzi. Gotowanie stało się dla niej sposobem na nowe życie we Wrocławiu, gdzie zaprasza na przygotowywane przez siebie uczty.
Policjanci podpisani pod listem w obronie molestowanej koleżanki są przesłuchiwani, toczone jest postępowanie pod kątem naruszenia zasad etyki zawodowej - skarżą się funkcjonariusze drogówki w Legnicy. Ich szef chce także, by listem zajęła się...
Minister Michał Dworczyk zawarł na Dolnym Śląsku sojusz ze środowiskiem "układu wrocławskiego". Ale nie wszystkim w PiS się to podoba. Do prezesa Kaczyńskiego znów płyną donosy i listy, w tym od Anny Zalewskiej.
- Naturalna odporność nie będzie chronić nas do końca życia. Nawet gdyby hipotetycznie pozwolić wszystkim przechorować COVID-19, to zanim ostatni niezakażeni ludzie ulegliby infekcji, inni zdążyliby zachorować drugi, a nawet trzeci raz - mówi...
Las Mokrzański, największy las Wrocławia, przez dziesięciolecia był traktowany jak gospodarczy. Tymczasem okazało się, że jest to mekka ptaków leśnych, w tym bardzo cennych.
Kępa Mieszczańska przetrwała oblężenie Festung Breslau w stosunkowo dobrym stanie, ale według oficjalnych ocen była rumowiskiem. Jej zabudowę dyskwalifikowało bowiem piętno "militaryzmu pruskiego", więc skazano ją na śmierć. Ale dziś wraca do...
- Żeby wszyscy reżyserzy mieli kilka tak zapamiętanych przez ludzi filmów. Dialogi z nich to dziś bon moty ciągle żywe - mówi Waldemar Krzystek, reżyser, przyjaciel Sylwestra Chęcińskiego.
We Wrocławiu pijemy wodę prosto z gór - pobieraną z rzeki Oławy zasilanej przez Nysę Kłodzką, której źródła zlokalizowane są w Sudetach - podkreśla Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.