Policjantka zabezpieczająca wrocławski protest przeciwko zakazowi aborcji, stała się bohaterką mediów społecznościowych. "Bije brawo demonstrującym, nie demonstrujących".
Normalnie w takiej sytuacji zespół karetki mógłby poprosić o pomoc któregoś z przejeżdżających kierowców. Ratownicy nie mogli jednak narażać nikogo na zakażenie.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej Paweł Lisiak zdobył główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie na najlepszy dyplom architektoniczny. Klasztor franciszkański, zbudowany z plastikowych pustaków, umieścił w poniemieckiej torpedowni Babie Doły.
W poniedziałek we Wrocławiu, ale również w wielu miastach na Dolnym Śląsku zaplanowano kolejne protesty ws. "wyroku" Trybunału Julii Przyłębskiej odnośnie aborcji.
Praca. Amazon na okres przedświąteczny zatrudni 5 tys. pracowników na Dolnym Śląsku. Firma obiecuje 24 zł za godzinę i bezpieczne warunki pracy.
Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które buduje tak wielkie domy i galerie handlowe. Musimy nauczyć się przerabiać to, co już istnieje, i korzystać z surowców wtórnych - mówi wrocławski architekt Zbigniew Maćków, laureat najważniejszej nagrody dla...
W niedzielę Ministerstwo Zdrowia odnotowało prawie 2 tys. mniej zakażeń niż w piątek, gdy padł rekord zachorowań.
Decyzją rządu powstaje Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - inicjatywa, w ramach której wolontariusze będą pomagać starszym osobom tak, aby te pozostały w domu na czas epidemii koronawirusa.
Kilkaset osób przeszło w niedzielę z transparentami wokół katedry we Wrocławiu. Inni protestowali na Rynku. To kolejny dzień manifestacji przeciw zakazowi aborcji. W poniedziałek mają być następne.
Lodówki i piekarniki produkowane przez wrocławski zakład firmy BSH nie są już rozwożone samochodami. Pakowane są do wagonów i transportowane pociągami.
Dla pracowników prorządowych mediów wiszących na garnuszku władzy protesty po wyroku TK w sprawie aborcji to "cywilizacyjna wojna", a ich uczestnicy to "dzicz", "swołocz" i "neoPolacy". - Jeśli to potrwa, stan nadzwyczajny może być jedynym wyjściem...
Kilkaset osób protestowało dziś w Świebodzicach przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. - J..ć PiS - krzyczał tłum. A kobiety wspierali motocykliści z klubu Moto Wałbrzych.
Kamienice przy Pułaskiego nie zostaną wyburzone. Nie każdy zaniedbany budynek miał jednak tyle szczęścia we Wrocławiu. Część zniknęła bezpowrotnie.
Działaczki protestujące przeciwko poparciu Kościoła katolickiego dla "wyroku" ws. aborcji zostały wyrzucone z kościoła przy ul. Borowskiej. W innych miejscach Wrocławia na płotach kościelnych zawisły wieszaki i banery z hasłami.
Dziś pierwsza niedziela po "wyroku" Trybunału Konstytucyjnego ograniczającym prawo do aborcji. W wielu kościołach obywają się z tego powodu protesty.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.