Barmani, kelnerzy i kucharze poszukiwani. Właściciele pubów i restauracji zwracają uwagę, że pandemia wpłynęła na poczucie bezpieczeństwa i stabilności, stąd chęć przebranżowienia byłych pracowników.
KGHM uzyskał rekordowe wyniki dzięki rosnącym cenom miedzi. Spółka postanowiła jednak pozbyć swoich dwóch kopalń: w Chile i w Stanach Zjednoczonych.
- Państwo zgotowało nam kaźń. Pracownicy się wykruszyli, nieużywane lokale niszczeją, wiele biznesów upadło - mówią wrocławscy restauratorzy po ośmiu miesiącach lockdownu. Od soboty otworzą ogródki gastronomiczne.
Starostowie z powiatów górskich na Dolnym Śląsku apelują do premiera o finansowe wsparcie. Takie, jakie już dostały wcześniej gminy. - Czujemy się wykluczeni i nie wiemy, dlaczego tak się stało - mówią.
W nowych przepisach koronawirusowych znalazł się szereg zmian w różnych dziedzinach życia, w tym w kulturze i sporcie. Nadal jednak są np. ścisłe limity dla manifestacji i protestów oraz obowiązek noszenia maseczek we wnętrzach budynków.
W ramach zdejmowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w połowie maja restauratorzy będą mogli otworzyć ogródki gastronomiczne. Władze miasta obiecały wsparcie lokalom z rynku i jego okolic.
Choć przez długi czas liderem wydawała się budowa 10 tys. mieszkań w Wałbrzychu, to jednak ostatecznie wygrała walka ze smogiem.
Lidl jako pierwsza sieć handlowa w Polsce wprowadza do sprzedaży testy antygenowe na koronawirusa. Wcześniej sprzedawała już testy wykrywające przeciwciała. Wciąż należy jednak zgłaszać się do lekarza po poradę.
Tylko 20 proc. Polaków chce chodzić do kościołów po zniesieniu obostrzeń. Ponaddwukrotnie więcej nie mogło doczekać się zakupów w galeriach handlowych - wynika z danych, jakie zebrał portal Jakdojade.pl. Właściciele marki zlecili badania związane z...
Wielu turystów przyjechało już w piątek. Nie zdradzają, gdzie nocują. Przekonują, że bez problemu można coś znaleźć. Wystarczy tylko podzwonić. Zrobiło tak chyba pół Polski.
Na pierwszym miejscu Wrocław, później Warszawa, Kraków. W nowym badaniu aż 91 proc. respondentów zadeklarowało nowe inwestycje w nadchodzących latach, a 67 proc. stworzenie z tego względu nowych miejsc pracy.
Zdaniem mieszkańców podwrocławskiego Sadkowa budowa przemysłowej fermy krów jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. - Pochodzi z 1996 roku, więc jest nieaktualny, co nie znaczy, że nie obowiązuje - odpowiada gmina.
Kobiety na warsztaty ceramiczne, a mężczyźni do muzeum techniki - takie atrakcje polecał portal promujący turystykę na Dolnym Śląsku. - To dyskryminacja i wzmacnianie stereotypów - uważają członkinie Wiosny Kobiet, które podjęły interwencję w tej...
"Wałbrzyskie białe złoto. Krucha trwałość" - to tytuł publikacji wydanej przez Stowarzyszenie Ceramików Polskich. Twórcy pokusili się o opisanie historii wałbrzyskich fabryk porcelany oraz ich związków z artystami ceramikami, którzy dawniej...
Właściciele działającego od 17 lat klubu Salvador postanowili wystawić na sprzedaż swój lokal z całym wyposażeniem i nazwą. - Pierwszą falę przetrwaliśmy, ale nie działamy od października - mówią.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.