Sobotnie Grand Prix Pragi zostało przerwane po 11. biegu ze względu na ogromne opady deszczu, które zalały tor. Zawody mają być powtórzone w niedzielę o godz. 13.
Wielka Wrocławska Potańcówka Wolności podczas pierwszej edycji w czerwcu zgromadziła mnóstwo osób. Dlatego organizatorzy zdecydowali się powtórzyć imprezę i poszerzyć ją o dodatkowe atrakcje. Było m.in. więcej food trucków, które umilały czas swoimi...
Przez bałagan i zaniedbania działaczy Polskiego Związku Pływackiego sześciu polskich reprezentantów nie wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W liście otwartym sportowcy domagają się natychmiastowej dymisji prezesa Pawła Słomińskiego i...
Wszyscy im mówili, że na Wysoki Kamień się nie da. A jednak dali radę. Zapotrzebowanie na górskie wyprawy wśród osób z niepełnosprawnościami jest tak duże, że już planowane są kolejne trasy. Trzeba jednak uzbierać 50 tys. zł.
Na placu przy kościele św. Marii Magdaleny we Wrocławiu do niedzieli potrwa comiesięczny targ staroci. Można kupić m.in. stare meble czy dzieła sztuki. Kolejny targ, w kolejny weekend, zaplanowano zaś na placu pod Iglicą przy Hali Stulecia.
Wielka Wrocławska Potańcówka Wolności to bezpłatna impreza dla wszystkich, którym przez pandemię brakowało wspólnej zabawy. W parkiet zamieni się pl. Wolności. Początek w sobotę, 17 lipca, o godz. 18.
Wrocławscy policjanci interweniowali w restauracji Iggy Pizza. Uznali, że wisząca na ścianie grafika obraża uczucia religijne. - Żadnych uczuć nie obrażałam, a praca jest po prostu artystycznym kolażem - mówi artystka.
Pies Kaspian był zaniedbany, wygłodzony i chory. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt zabrał go właścicielce, ale urzędnicy uznali, że owczarek ma do niej wrócić. Dopiero gdy media nagłośniły sprawę, magistrat wstrzymał decyzję.
We Wrocławiu będzie można się zaszczepić w autobusie MPK. W niedzielę, 18 lipca, mobilny punkt zostanie zorganizowany koło katedry na Ostrowie Tumskim.
Walim. Trasy MTB i szosowe - różnorodne, widokowe, ze znanymi atrakcjami turystycznymi po drodze. Sprawdziliśmy, jak jeździ się po walimskiej części Rowerowej 500.
Korki na autostradzie A4 koło Wrocławia są zarówno w kierunku Katowic, jak i w stronę Zgorzelca.
Kleszcze latem są szczególnie aktywne. Jednak od 2020 roku Państwowy Zakład Higieny notuje mniej przypadków boleriozy. Dane za ostatnich sześć miesięcy wskazują na dalszą tendencję spadkową.
Uczestnicy czwartkowej debaty Parlamentu Europejskiego rozmawiali o bezpłatnej komunikacji we Wrocławiu. Paneliści rozważali też kwestie podwyżki cen biletów MPK Wrocław.
Nowy, wybudowany za ponad 4 mld zł blok energetyczny w Turowie został wyłączony już po miesiącu działalności z uwagi na zapchanie filtrów. Podległa Jackowi Sasinowi spółka PGE jednak nie odpowiada na pytania w tej sprawie.
Maciej Janowski ze Sparty Wrocław triumfował w pierwszym turnieju żużlowego Grand Prix, który rozegrano w Pradze. Aktualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik nie awansował do biegu finałowego.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.