Pomnik Żołnierzy Wyklętych to krzyż pokutny, który Wrocław stawia dla "zatarcia poczucia niesmaku, konsternacji i oburzenia" wywołanego przez poprzedniego, mało wyrobionego patriotycznie prezydenta. Sądząc po decyzjach radnych, miasto jest na dobrej...
Spektaklem "Planeta małp" artyści Podziemia kolejny raz przybijają piątkę ze swoją stałą, wierną widownią, a z drugiej wyciągają jednak rękę do tych, którzy wcale nie muszą znać pozascenicznych kontekstów i wikłać się w środowiskowe zależności.
Na ostatni majowy weekend większość wznawiających działalność teatrów przygotowała premierowe spektakle. Na nowe przedstawienia zapraszają m.in. Capitol i Teatr Polski, a na festiwal muzyki współczesnej Narodowe Forum Muzyki.
Przedstawienie na podstawie najbardziej znanej powieści holenderskiego pisarza Arnona Grunberga to dla twórców duże wyzwanie inscenizacyjne.
21 maja wznowiły działalność wrocławskie teatry. - Mimo pandemii produkowaliśmy spektakle - mówi Jacek Gawroński, dyrektor Teatru Polskiego. Placówka, tak jak inne teatry, planuje kolejne sezony.
Czołowi polscy twórcy kryminałów, autorzy zagraniczni, warsztaty, spotkania, ale też dzień poświęcony psom - tak wygląda zaczynający się w środę Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Potrwa do 30 maja, a gośćmi będą m.in. Zygmunt Miłoszewski i Jakub...
Teatr Muzyczny "Capitol" zaprasza widzów do baśniowego świata "Alicji". Spektakl na motywach książki Lewisa Carrolla będzie miał premierę 29 maja na Dużej Scenie.
10. edycja festiwalu muzyki współczesnej Musica Electronica Nova odbywa się pod hasłem "Rytuały". Zacznie się w środę, 26 maja i potrwa do niedzieli, 30 maja.
"Planetą małp", spektaklem w reżyserii Marcina Libera, Teatr Polski w Podziemiu przywita się z widzami po kilkumiesięcznej przerwie. Twórcy stawiają pytanie: co by było, gdyby ewolucja potoczyła się inaczej.
Był ciągle w ruchu. Jeśli nie Francja, to Afryka albo chociaż wyprawa do Zgorzelca. W listopadzie wyjechał w podróż, z której nie ma już powrotu. Ale tak naprawdę nie opuścił Wrocławia. Została jego sztuka i arcyciekawe opowieści.
Trzy odrębne cykle budujące wystawę Magdaleny Hueckel "Organic" łączy wspólny przekaz "Sztuka staje się życiem, a życie sztuką". Ekspozycję oglądać można od wtorku, 25 maja, w Galerii Foto-Gen.
Od 21 maja, w ramach luzowania obostrzeń, otworzono kina. W weekend tysiące wrocławian zdecydowały się wybrać się na seanse. Najbardziej przyciągają filmy, które otrzymały Oscary.
Dyrektor Muzeum Pana Tadeusza zostanie wybrany w drodze konkursu. Na razie placówką będzie kierować Magdalena Musiał, kierowniczka Działu Edukacji w Ossolineum.
Projekcje w kinach samochodowych i w salach kinowych, wykłady o sztuce oraz spektakle we wznawiających działalność teatrach - to tylko niektóre kulturalne propozycje na zaczynający się właśnie weekend.
Wystawa w Muzeum Papiernictwa Dusznikach-Zdroju pokazuje, że papier jest tworzywem, z którego powstają dzieła sztuki współczesnej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.