Sto lat temu Ernst May, mistrz klasycznego modernizmu, stworzył na Ołtaszynie modelową osadę dla robotników. Teraz styl ten jest inspiracją dla nowego budynku, który powstaje u zbiegu ul. Strachowskiego i Agrestowej
Jedna z największych firm deweloperskich w Polsce kupiła jedną z najstarszych wrocławskich firm budowlanych i deweloperskich. Nowa spółka nazywa się Robyg WPB.
Jak rynek mieszkaniowy zmienił się z powodu epidemii koronawirusa? Czy ceny mieszkań spadną? Czy warto je teraz kupować?
Ponad 1300 mieszkań plus ma powstać na wrocławskim Zakrzowie. Przedstawiamy koncepcję, która zwyciężyła w konkursie.
Przy Powstańców Śląskich ma powstać ponad 50-metrowy biurowiec firmy Echo Investment. Na razie w miejscu budowy znajduje się wielki wykop pod fundamenty i podziemny garaż.
Aż 73 pracownie architektoniczne zgłosiły się do konkursu na projekt osiedla społecznego na wrocławskim Zakrzowie. Już wiadomo, kto wygrał i jak będzie wyglądało osiedle.
Za dwa lata powinien być gotowy 65-metrowy biurowiec, który powstaje przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Wielkiej we Wrocławiu, w pobliżu Sky Tower. Inwestor zdecydował się na zmianę wyglądu budynku.
Będą niższe ceny, pogorszy się też sytuacja w całej branży nieruchomości, i to już w drugim kwartale bieżącego roku - takie są wnioski z badania przeprowadzonego w kwietniu wśród 525 podmiotów pośredniczących w obrocie nieruchomościami.
1462 sprzedanych lokali i aż 97,8 mln zysku netto przy 508,2 mln przychodów - takimi wynikami w 2019 roku pochwalił się Archicom, największy wrocławski deweloper. Oprócz cen mieszkań wzrosła też jego marża.
Firma Angel Poland Group uruchamia w kwietniu nową usługę dla osób kupujących u niej mieszkania - deweloper wykończy i wynajmie apartament. A nawet może go sprzedać na rynku wtórnym.
Dwa kolejne budynki wyłącznie z mieszkaniami na wynajem zostały ukończone we Wrocławiu. Największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki.
169 mieszkań powstanie w niskich budynkach, w stylu miejskich willi. Sercem osiedla ma być stary dąb.
Mieszkania Plus we Wrocławiu będą budowane przy ul. Kolejowej, niespełna 1,5 km od Rynku. Na terenie po dawnej fabryce wagonów powstanie osiem nowych budynków, których architektura ma nawiązywać historii miejsca.
To już nie jest ta sama ulica. Przy ks. Witolda kończy się budowa apartamentowca, ale deweloper zmienił też jego najbliższe otoczenie.
WuWA wraz z siecią osiedli Werkbundu otrzymała Znak Dziedzictwa Europejskiego - tytuł unijny, będący odpowiednikiem wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.