We Wrocławiu odbywają się jednocześnie 17. edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej oraz 13. Festiwal Aktorstwa Filmowego. W programie połączonych imprez są m.in. projekcje filmów "Kos" i "Chłopi", a także uroczysta gala wręczenia nagród konkursowych.
"Ten ciężki ranek i to ciężkie powietrze" - śpiewał Muniek Staszczyk. I smog to nadal problem polskich miast, czyli też każdego z nas, bo czymś oddychać trzeba. A jest takich problemów więcej. O tym, na co chorują nasze miasta i jak odbija się to na...
Naszym produktem eksportowym jest oczywiście ceramika bolesławiecka, która na całym świecie ciągle utrzymuje się na topie. Można wejść do sieciowych sklepów w Stanach Zjednoczonych i na półce stoi ceramika z Bolesławca - mówi Igor Wójcik, dyrektor...
Ciekawych zabytków i miejsc do zwiedzania jest w Legnicy dużo. Przecież od średniowiecza było to jedno z najważniejszych miast na Śląsku. Polecamy też miejsca, gdzie można wypocząć.
- Przyszedłem do pracy - stwierdził po prostu Kamil, gdy zapytałem, czy jakoś się do tego przygotowywał. To jeden z uczestników akcji "Zauważ, poznaj, zrozum" - jej celem była aktywizacja zawodowa osób z zespołem Downa.
Regulamin otwartej debaty z publicznością pt. "Miasta Idei - Zdrowie. Na co chorują miasta", 18.04.2024, start godzina 17.30 w budynku H-14 Politechniki Wrocławskiej, przy Wybrzeżu Wyspiańskiego we Wrocławiu.
Dolny Śląsk może być prekursorem tworzenia się nowej tożsamości na całym świecie - do takich wniosków doszli uczestnicy debaty zorganizowanej przez "Wyborczą Wrocław".
Do ścisłego finału zakwalifikowano aż 10 artystów. Kolejnych dowodów jakości dostarczyli już sami finaliści, akcent kładąc przede wszystkim na interpretację przygotowanych utworów.
Lokalne produkty spożywcze i rękodzieło, w tym świąteczne dekoracje - m.in. to dostaniemy na odbywających się w ten weekend jarmarkach wielkanocnych we Wrocławiu i w okolicy.
25 marca premierę będzie mieć kolejna część cyklu "Szczury Wrocławia" - jego autor Robert J. Szmidt połączył epidemię ospy z lat 60., zombie i Wrocław z czasów PRL-u. Bohaterowie książek noszą nazwiska realnych, żyjących osób.
Akcja jest po to, żeby lepiej poznać osoby z zespołem Downa. I szerzej otworzyć dla nich drzwi do rynku pracy. Rozpoczyna się 21 marca, czyli w Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwanym też Dniem Kolorowej Skarpetki.
Dolnośląska tożsamość dopiero się tworzy, a może jest już na to za późno? Podczas debaty "Wyborczej" porozmawiamy o naszej tożsamości regionalnej. Spotykamy się w środę, 20 marca w OP ENHEIM na Placu Solnym 4 we Wrocławiu o godz. 12.00. Udział w...
Publiczność, która szturmem kupowała bilety na galę 44. PPA we Wrocławiu otrzymała od Jakuba Skrzywanka ni to galę, ni to antygalę, bo cały projekt zawisł gdzieś w połowie między tymi dwoma porządkami, dlatego też jest nieznośny i niestrawny, a nie...
Naszą debatę zaczęliśmy od małego sondażu, już tradycyjnie przy okazji tego rodzaju spotkań, zadając pytanie skierowane do publiczności: Kto czuje się Dolnoślązakiem?
Chcemy porozmawiać o opowieściach pionierów i osadników, o fascynacji wielokulturową historią regionu, przywiązaniu do krajobrazów oraz dumie z zabytków. Co o tym myślą młodzi Dolnoślązacy, co z tego jest dla nich ważne? Zapraszamy do debaty.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.