Decyzja Donalda Tuska zwiększyła szanse Jacka Sutryka na wygraną w I turze wyborów prezydenckich we Wrocławiu, ale jeśli dojdzie do II tury, to mogła przysporzyć zwolenników jego głównej rywalce - Izabeli Bodnar.

Bo wiele wskazuje na to, że jeśli ktoś ma szansę na nawiązanie walki z obecnym prezydentem miasta, to jest to Izabela Bodnar z partii Szymona Hołowni. Pod warunkiem że wejdzie do II tury, o czym jest przekonana, jak zaznacza w wywiadzie dla "Wyborczej". Tyle że to takie łatwe do osiągnięcia raczej nie będzie. 

Bodnar z Sutrykiem w II turze? Na kogo może liczyć?

Bodnar oczywiście może liczyć na głosy wyborców Trzeciej Drogi, ale żeby wejść do II tury musiałaby przeskoczyć kandydata PiS. Zadanie dość trudne, zważywszy, że PiS jest jednak we Wrocławiu dużo silniejszy od ugrupowania Hołowni i Kosiniaka-Kmysza.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Dziennikarzyny z Wyborczej: dla wrocławian nie ma wyboru Tusk czy Hołownia ale ważne jest by nie wygrał aferzysta Sutryk popierany przez PO. Zaplątany w afery rad programowych, spółek miejskich w całym kraju, Collegium Humanum, dziwne transfery pieniędzy przez ZOO do Śląska, kupno i sprzedaż domu, brak biletu aglomeracyjnego i ostatecznie chamską i arogancką postawę w stosunku do mieszkańców. Bodnar, przez powiązania z aferą śmieciową męża nie jest idealna, ale wrocławianie mają już dość Sutryka i zagłosują na jakąkolwiek inną realną alternatywę. Myślę, że gdyby w II turze doszło do konfontacji łysego buca z kandydatem PIS to niespodziewanie wygrałby kandydat PIS. A Tusk strzelił sobie w kolano popierając tego buca. I to z armaty.
  @worek
  a GW usuwa komentarze przeciw Sutrykowi i produkuje art za Sutrykiem, bo jak nawet Bodnar, której fanem nie jestem, to będzie pis. Śmieszna propaganda Sutryka. Mam nadzieję, że jednak przegra i wtedy jestem ciekaw co będzie pisać GW
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  To raczej nie "efekt Hołowni" zadecyduje o dobrym wyniku pani Bodnar, co raczej duży negatywny elektorat Jacka Sutryka. Dla tego elektoratu każdy demokratyczny kandydat jest lepszy niż obecny prezydent. Czy Izabela Bodnar wygra wybory, czy przejdzie do drugiej tury, ile konkretnie dostanie głosów to zupełnie kwestia.
  @Portenio
  w GW jest promo Sutryka na całość
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Pani Bodnar ma największe szanse powalczyć z tym bufonem z kotem, który urządził z miasta swój własny folwark, który uważa,że pozjadal wszystkie rozumy a ma ego większe niż Sky Tower.Jest wreszcie szansa na starcie i II turę osoby z która nie jest z PiS bo wiadomo,że w takim mieście to nic nie robiąc wygra się.Nie.ulatwiajmy zadania Sutrykowi!Musi być druga tura!Wtedy liczymy na kilka debat o miescie, aferach i też szansa by dać Tuskowi po nosie bo to nie on czy Szlemej wybierają prezydenta po utraceniu Michała Jarosa,ale wrocławianie.Oni żyją w zakorkowanym mieście , oni jeżdżą po dziurawych drogach z poniemiecką kostka, oni męczą się z betonoza,oni płacą wysokie stawki za wywóz śmieci.Oni płacą za lewe dyplomy w Collegium Humaum, oni świeca za miasto, które znane jest z memów, żartów, skandali a nie dynamicznego rozwoju.Rafal Dutkiewicz mi swoje błędy, ale miał też, zwłaszcza po 2014 trochę wyczucia -zobaczyl wtedy,że nawet z radna z PiS może przegrać i to żółta kartka od mieszkańców -zgodzil się wkrótce po wyborach na budowę tramwaju na Nowy Dwór, rozwijały się inwestycje rowerowe i przekonał się,że ludzie chcą WBO.Wyszlo wszystkim na dobre .Jeśli nawet Jacek Sutryk wygra(chciałbym,żeby przegrał, ale przygotujmy sie na najgorsze) to żeby nie był dla niego spacerek, ale ciężki bój, gdzie dostanie zaledwie np.51% co znaczy,że ma przeciwko sobie połowę mieszkańców i po prostu musi zmienić styl.
  już oceniałe(a)ś
  26
  2
  przecież za Jacą teraz stoją w przytłaczającej większości roztańczeni pod NFMem emeryci + stara gwardia SLD... nawet Nowa Lewica ma dość Sutryka. Jaca pracował nad seniorami od połowy swojej kadencji,  od momentu, gdy zdał sobie sprawę,  że na młodszy elektorat, który "oddycha Internetem" nie zdoła wpłynąć swoimi manipulacjami na FB + gazetką "Nasz Wrocław", gdzie niczym w Bravo czy Razem z lat 80-tych lansował i lansuje się  cały czas niczym gwiazda rocka.
  W II turze Bodnar miałaby za sobą całą prawicę,  nową wrocławską lewicę oraz kobiety! Jest symbolem zdecydowanej, zorganizowanej, wreszcie nowej w urzędzie osoby... I sorry za przykład, ale jest idealną wręcz osobą by złapać za miotłę i wymieść zasnuty pajęczynami urząd ... żeby nie było jako facet oferuję swoje usługi do prac przy oszlamianiu piwnic urzędu ?
  @markkerm
  wszystko prawda, poza NFM. Od NFM to się odwal, kolego. Nie żadni emeryci: jakbyś miał minimum wiedzy, zobaczyłbyś jak szeroka jest oferta NFM, ile tam imprez, jak szeroki przekrój społeczny tam chodzi. Denerwuje mnie, jak kulturalne ZERA jednym tchem wrzucają NFM w sutrykowskie bagno. Sutryk, największy szkodnik Wrocławia z NFM nie ma nic wspólnego. Niszczy i cofa miasto w rozwoju ale akurat z dokonań ekipy Dutkiewicza to NFM jest chyba jedynym jasnym punktem.
  A Bodnar TAK. Głosujmy na nią. Dość aferzysty i nieudacznika na stołku w ratuszu.
  już oceniałe(a)ś
  13
  5
  @dr_Kaftan
  I pisior obrzydliwy jest szefem forum muzyki. A repertuar koncertów to same ogony.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @exxxx2015
  Same ogony? Serio? Ty myślisz czy tylko klepiesz?
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @dr_Kaftan
  zdaje sie, ze chodzilo mu o te emeryckie potancowki na patelni przed NFM a nie o NFM sam w sobie
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @dr_Kaftan
  człowieku, czytaj ze zrozumieniem... oczywiście, że nie chodzi mi o sam repertuar NFMu, tylko o Jacę, który co rusz podpinał się pod organizację potańcówek na placu przed NFMem wiedząc, że tam przychodzi masa ludzi... klasyczny festyniarz z niego, bo on przecież dba o kulturę w mieście..on.. Jaca.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @dr_Kaftan
  Wiem, umiem czytac i znam sie na muzyce.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Redaktorze Naczelny
  Widzi Pan, co dzieje się w mieście. Mamy przez kolejne cztery lata tolerować te patologie, układy, niejasne finanse, fatalne decyzje lub fatalne w skutkach dla miasta braki decyzji?
  @dr_Kaftan
  Lokalsów się teraz wybiera na 5 lat a nie na 4.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @Maciej_K
  najmniej ważne w tej kwestii
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @dr_Kaftan
  dla mnie ważniejsza jest teza P. Redaktora, że kto nie za Sutrykiem, ten za pis, która obraża wszystkich innych
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  a moglibyśmy świętować wygraną Michała Jarosa.
  już oceniałe(a)ś
  18
  2
  Tylko nie Sutryk i nie PiS
  Metody Sutryka - układ, to kalka rządów pisiorów w naszym mieście. Głosuję na Bodnar.
  @Janekk54
  nie głosuję na Bodnar w pierwszej turze, ale poza tym się zgadzam
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @Janekk54
  Nie PiS ? zgadzam się.
  Nie Sutryk ? zgadzam się.
  Bodnar ? nie zgadzam się.

  I tu mamy problem, bo nie mamy we Wrocławiu żadnego kandydata reprezentującego mieszkańców, a nie partyjne układy interesów. Smutne to.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Może niech Red.nacz. odpusci sobie porady? Sam sie nabral na sutryczy rzekomy antypisizm i zaskakujaco dlugo w tym bledzie trwal
  już oceniałe(a)ś
  11
  0