W piłkarskim Śląsku, klubie utrzymywanym z podatków wrocławianek i wrocławian, decyzje wymuszają znani z nacjonalistycznych, prorosyjskich sympatii kibole. A pomimo wielomilionowego zadłużenia w klubie dochodzi do frymarczenia bez żenady publicznym groszem.
Opinie publikowane w naszym serwisie wyrażają poglądy osób piszących i nie muszą odzwierciedlać stanowiska redakcji

Wielu wrocławian nie akceptuje faktu, że miasto z publicznych pieniędzy ciągle utrzymuje zawodową drużynę piłkarską. W tym roku magistrat przekazał do klubu co najmniej 42 mln zł (18 mln dotacji, 20 mln pożyczki, 4 mln na boisko).

Raport firmy Deloitte za 2022 r. wykazał, że WKS Śląsk otrzymuje najwyższą w Polsce subwencję od samorządu. I co znamienne, wydaje niemal 100 proc. przychodów tylko na wynagrodzenia. Gdyby nie pieniądze publiczne, klub byłby bankrutem, za miniony rok zanotował prawie 21 mln zł straty.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Sutryku! Jak ty nie masz wstydu! Większość mieszkańców ma dość tego klubu, oddaj go za darmo komuś aby był już spokój, wrocławianie mają dość!
  @lukasz1972bialy
  Tak jak grają, taką też prowadzą politykę finansową.
  A może to podopieczni Glapińskiego, lu Sutryk jest
  na liście płac ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @lukasz1972bialy
  No przecież po to ładuje publiczny grosz w kopaczy aby potem liczyć na głosy kibolstwa i zatrudniać kolesiów na posadkach, klasyka socjotechniki
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Na prawdę nie wiem, co trzeba było mieć w głowie, żeby wierzyć, że Sutryk (nominat Dutkiewicza) cokolwiek w kwestii prywatyzacji WKS-u realnie zrobi. Spektakl pod tytułem "Jak sprzedać WKS, tak żeby go nie sprzedać" trwa już kilkanaście lat i pochłonął dziesiątki milionów złotych z kieszeni Wrocławian.
  Również w kwestia wspierania nacjonalistów i neofaszystów przez klub nie jest sprawą nową. Szaliki i flagi w barwach Śląska pojawiają się licznie na wszystkich brunatnych manifestacjach w mieście i nigdy nie spotkało się to z najmniejszą nawet reakcją ani ze strony władz miasta, ani ze strony klubu!
  już oceniałe(a)ś
  62
  0
  Flagi ukraińskie znikają z autobusów, ale za to pojawiają sie prorosyjskie banery na meczach - czy Wroclaw oficjalnie juz obrał antyukrainski kurs?
  @wro-man2
  Oby. Za dużo w mieście banderowskiej symboliki.
  już oceniałe(a)ś
  0
  15
  Dziękuję panie redaktorze, bo miałem do lokalnej Wyborczej wiele zastrzeżeń w kwestii zbyt silnego zblatowania się z władzami miasta, dobrze że ratuje Pan honor niezależnego dziennikarstwa. A ku refleksji włodarzy - może się okazać że anty-Pis to nie wszystko. I że tych dla których patologie w piłkarskim Śląsku są nie do przyjęcia jest więcej niż kiboli i ich rodzin. A wybory za pół roku.
  @mrrising
  Taka jest niestety prawda. Za rok na pewno nie zagłosuję na Sutryka ani przez niego namaszczonych, po tym co zrobił z tym miastem.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @mrrising
  tak! Sutryk realizuje we,Wrocławiu iście pisowskie pomysły
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Wyborczo, nie wybielaj Sutryka! Torz ujawnił sms-a z którego wynikało, że Sutryk zaakceptował zatrudnienie dziennikarza. A w opinii wielu była to po prostu korupcja polityczna, próba zamknięcia ust dziennikarzowi, który ujawnił wiele patologii miasta: rady programowe, kupno mieszkania przez Sutryka itd.
  @worek
  Gdzie w artykule widzisz wybielanie Sutryka? Jest bardzo rzetelnie opisana rzeczywistość wokół klubu.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @mrrising
  Jest napisane, nawet w samym tytule pada sformułowanie czy prezydent wie, co dzieje się w Śląsku. Więc wie, kwestię zatrudnienia Torza sam zaakceptował, tak wynika z opublikowanego sms. Nie rozwadniaj.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @worek
  Serio, nie rozumiem. Suytyk wie o złych rzeczach, to świadczy o nim jednoznacznie źle. Nie widzę tu wybielania.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mrrising
  To inaczej: Świadczy o tym, że propozycja dania dziennikarzowi propozycji pracy za 34 tysiaki plus auto wynikło od Sutryka.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @worek
  Wydaje mi się że piszemy to samo tylko innymi słowami. Dziennikarz wyciąga na wierzch rzeczy świadczące źle o Sutryku. Czyli nie wybiela.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Sutryk już nad niczym nie panuje. Śląskiem rządzą kibole i mafia, a o rozwoju miasta decydują developerzy. Sutryk schował się i unika publicznych wyzwań. Generalnie całe miasto to prywatna spółka różnych koterii. Ale tak się dzieje, gdy w mieście nie ma opozycji ani żadnej otwartej debaty politycznej, która zmiotła by z poziomu ziemi obecnych nieudaczników. A Torz? No, cóż. Może być symbolem dziennikarskiej prostytucji i dawania dupy PiSowi. Mały, żałosny człowieczek.
  @Bakunin-2022
  ta dziennikarska miernota to dziwny typ, którego obawia się ratusz, a gość znany jest z tego, że jest znany. Po co takiego kogoś przekupywać? Kto czyta jego bzdety w socialach prócz wianuszka znajomych?
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Panie Prezydencie, albo robi Pan z tym porządek, albo nici z głosu mojego i wielu moich znajomych!
  @wro-man2
  Sutryk nie zrobi z niczym porządku. Jest skończony.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  zaorać, zasypać I zapomnieć jak najszybciej!
  już oceniałe(a)ś
  21
  0