W ten weekend wrocławski rynek opanowali artyści cyrkowi z różnych zakątków świata. W ramach festiwalu BuskerBus można tam obejrzeć pokazy akrobatyki, żonglerki, klaunady czy iluzji.
Rok akademicki 2021/2022 w epoce koronawirusa. Na jednej z wrocławskich uczelni na pewno znów będą wykłady zdalne. Inne planują naukę stacjonarną lub nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji.
Z 25 mln zł do 30 mln zł ma wzrosnąć Wrocławski Budżet Obywatelski. Radnym wpisanie do budżetu tej kwoty zaproponuje Jacek Sutryk: "To jednak żadna łaska prezydenta".
- Zakończyliśmy zgromadzenie kilka minut później, aby powiedzieć ludziom, jak pomóc uchodźcom. Najwyraźniej policjantowi bardzo się to nie spodobało - opowiada aktywista.
Na pl. Wolności w sobotni wieczór kolejny raz przyszło kilkaset osób, aby wziąć udział w Wielkiej Wrocławskiej Potańcówce.
Po pogrzebie Bartosza z Lubina chciałbym zapytać komendantów policji, wojewódzkiego we Wrocławiu i głównego w Warszawie, a także ministra spraw wewnętrznych: jak długo zamierzają milczeć w sprawie jego tragicznej śmierci.
W sobotę z Jeleniej Góry wystartowała ekspedycja, która przejedzie jelczem z Polski do Nepalu trasą, którą ten pojazd pokonał w 1979 r. Ma uhonorować wkład Polaków w światowy himalaizm.
W sobotę we Wrocławiu szczepionką Johnson & Johnson będzie można zaszczepić się aż do północy - podczas potańcówki na pl. Wolności, a także w trakcie Europejskiej Nocy Literatury na pl. Piłsudskiego.
W ramach jubileuszowej 10. Europejskiej Nocy Literatury fragmenty książek przeczytają m.in. Katarzyna Herman, Ewa Szykulska, Janusz Chabior, Andrzej Chyra i Andrzej Grabowski.
Od piątku do niedzieli na Stadionie Wrocław można oglądać kultowe pojazdy ze Stanów Zjednoczonych. Trwa tam American Cars Mania VIII.
Na pl. Nowy Targ we Wrocławiu trwa kolejna edycja Festiwalu Piwa, Wina i Sera, czyli Wrocławskiej Fety.
Watykan zakończył dochodzenie ws. tuszowania pedofilii przez abp. Mariana Gołębiewskiego. Nałożono na niego kary, w tym "nakaz prowadzenia życia w duchu pokuty i modlitwy" i zakaz uczestniczenia w uroczystościach publicznych.
W ciągu ostatniej doby potwierdzono w Polsce 222 nowe zakażenia koronawirusem - przekazał w sobotę resort zdrowia.
Afgańczycy koczują na granicy Polski z Białorusią, a Polscy żołnierze układają drut kolczasty na pasie granicznym. - Mamy obowiązek im pomóc - mówi doradca społeczny prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii.
Na sobotnio-niedzielnym Influencers Live Wrocław pojawią się najbardziej rozpoznawalni blogerzy, vlogerzy, instagramerzy i tiktokerzy, łącznie 70 prelegentów i ekspertów. Hasłem przewodnim imprezy jest "Tolerancja i szacunek".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.