24 maja na cmentarzu przy ul. Bujwida zaplanowano pożegnanie ks. Stanisława "Orzecha" Orzechowskiego. Ze względu na pandemię podczas mszy pogrzebowej nie wszyscy wejdą do kościoła, ale przed świątynią będzie telebim.
Równość obywateli wszystkich państw od lat jest podstawową zasadą w Unii Europejskiej, która dąży do zniesienia granic dla wszystkich mieszkańców Unii. Teraz władze unijne chcą się zająć także zwalczaniem dyskryminacji osób o różnej orientacji...
Ulica Piękna dobrze służyła mieszkańcom Tarnogaju, ale w ostatnich latach powstało przy niej kilka dużych bloków i stała się zbyt wąska. Często są tam korki, dlatego zaplanowano rondo, które upłynni przejazd.
- Pomnik "żołnierzy wyklętych" czy "niezłomnych" nie powinien powstać nigdy i nigdzie, zwłaszcza w mieście, które jest symbolem absurdu wojny, tragedii pojedynczych i zbiorowych losów. W mieście niemal doszczętnie unicestwionym, zrujnowanym,...
Wszystko wyprzedali, autobusy polikwidowali, pociągów nie ma, a teraz chcą wykończyć Turów. Bez kopalni i elektrowni ludzie tutaj będą umierać z głodu - mówią mieszkańcy Bogatyni, na której terenie znajduje się Turów.
Według danych resortu zdrowia na Dolnym Śląsku spada dobowy przyrost zakażeń. W co trzecim powiecie nie ma nowych przypadków. Maleje też liczba zgonów spowodowanych COVID-19.
Pod koniec maja wszyscy uczniowie wrócą do szkół. Dolnośląski urząd marszałkowski uruchomi program, który ma na celu zmniejszyć negatywne skutki lockdownu wśród dzieci.
Pozwy, prokuratorskie śledztwa i sądowe procesy to codzienność pod rządami działacza Ziobrowej Solidarnej Polski.
PGE udostępniła protokół z konsultacji transgranicznych ze stroną czeską ws. przedłużenia koncesji dla kopalni Turów. - Nie chodzi o liczbę, a jakość tych konsultacji i to, jak na nie reagowała druga strona - komentuje specjalista z zakresu...
Mniej zakażeń koronawirusem, szczepienia studentów i bon turystyczny na Dolnym Śląsku - oto kronika epidemii z soboty, 22 maja.
Wystawa w Muzeum Papiernictwa Dusznikach-Zdroju pokazuje, że papier jest tworzywem, z którego powstają dzieła sztuki współczesnej.
- Zanieczyszczenie powietrza jest we Wrocławiu dużym problemem - mówią pierwszoklasiści z LO nr V. Do wrocławian chcą dotrzeć poprzez portale społecznościowe, ale także drogą tradycyjną.
Na wrocławskim Rynku i ulicach Oławskiej i Świdnickiej otworzył się Jarmark Świętojański. Będą na nim m.in. rękodzieło i polskie specjały.
Podejrzany uciekł z Argentyny i od kilkunastu miesięcy ukrywał się poza granicami swojego kraju. 23-latka poszukiwanego przez Interpol złapano na terenie Wrocławia.
Noblistka Olga Tokarczuk została doceniona za przekraczanie utartych granic, wyobraźnię i walkę o prawa kobiet. Krakowscy radni chcą jej wręczyć honorowe obywatelstwo miasta.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.