W poniedziałek, 11 października zaczyna się 10. MFT Dialog - Wrocław. 10. i ostatni. Ktoś uznał, że "formuła festiwalu się wyczerpała". Ładne, okrągłe zdanie. Ktoś musiał nad nim długo myśleć. Bo przecież takie zdania, które zupełnie nic nie znaczą...
Reżyserując spektakl dyplomowy studentów AST wrocławskiego Wydziału Aktorskiego Weronika Szczawińska i Piotr Wawer Jr. punktują dzisiejszego człowieka jako istotę pozbawioną szacunku do tego, co obce i inne.
Premiery w teatrach, koncerty klubowe i w dużych salach, nowe wystawy oraz kolejna odsłona Antykabaretu - to tylko niektóre propozycje kulturalne na zaczynający się właśnie weekend.
Tadeusz Różewicz nie lubił honorów, nie oczekiwał pomnikowego postumentu, wymigał się nawet od literackiego Nobla. Jednak setne urodziny chybaby pozwolił uczcić.
"Chcemy, żeby widzowie przeżyli te spektakle dogłębnie, a nie by je tylko w pośpiechu przetrwali" - rozmowa z Olgą Nowakowską, dyrektorką programową festiwalu Dialog - Wrocław.
Wrocławska Iglica przy Hali Stulecia zamieniła się w kolorowy, przystrojony wstęgami słup majowy. Ta instalacja to protest artystki Liliany Zeic przeciwko propagandzie i dezinformacji. Jest częścią międzynarodowego projektu "Artifake".
Redakcja miesięcznika "Teatr" coroczne, prestiżowe nagrody im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera oraz nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza dla najlepszego aktora i najlepszej aktorki przyznaje od wielu lat.
Przejście Świdnickie znów zmienia charakter - tym razem postanowiono tu uruchomić przestrzeń do dialogu społecznego, informacji i międzykulturowości, czyli Przejście Dialogu. Będą się tu odbywać m.in. warsztaty, spotkania i wystawy.
Wrocławski Chór Synagogi Pod Białym Bocianem jest jedynym chórem synagogalnym w Polsce. W poniedziałek, 4 października, na specjalnym koncercie będzie obchodził swoje 25-lecie.
Aleksandra Kurzak żartowała, że ma 44 lata i odbiera Nagrodę Kulturalną Śląska, która jest w takim samym wieku. Olga Tokarczuk chwaliła Kulturpreis Schlesien, że stwarza przestrzeń do spotkań, a Sylwester Chęciński stwierdził, że czuje się...
W 2021 roku SBB, jeden z najwyżej cenionych i najważniejszych zespołów w dziejach polskiej muzyki, świętuje 50-lecie istnienia. Aby uczcić jubileusz, grupa przyjedzie do Wrocławia i w niedzielę 3 października wystąpi w Przepompowni Świątniki wraz z...
- W dzisiejszych czasach, bardzo różnorodnych, sztuka przestaje być czymś wydzielonym, a staje się częścią naszego codziennego doświadczenia - mówią Paweł Janicki i Piotr Krajewski o Biennale Sztuki Mediów WRO.
9. edycja filmowego festiwalu MIASTOmovie, średniowieczny Jarmark Jadwiżański, festiwal azjatyckich przysmaków, niezależny teatr z Białorusi, muzyczno-poetyckie jam session z twórczością Tadeusza Różewicza oraz koncerty i wystawy - to tylko niektóre...
Pod zmienioną nazwą i pierwszy raz bez dwójki swoich bohaterów Marii Czubaszek oraz Wojciecha Karolaka - jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Polanicy-Zdroju potrwa od 8 do 10 października.
Kulminacją obchodów Roku Różewiczowskiego w Teatrze Polskim będzie premiera sztuki "Stara kobieta wysiaduje" w reżyserii Grzegorza Brala, założyciela teatru Pieśń Kozła. Spektakl po raz pierwszy zobaczymy dokładnie w 100. rocznicę urodzin Tadeusza...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.