Umowy na honorowanie wspólnej przejazdówki na MPK i kolej w granicach Wrocławia nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie. Prezydent Jacek Sutryk do projektu budżetu na 2024 r. wpisał jednak wydatki na wspólny bilet.

W projekcie budżetu na przyszły rok władze Wrocławia wpisały wpływy ze wspólnego biletu na Koleje Dolnośląskie, Polregio i MPK Wrocław w granicach miasta. Nowej umowy, dzięki której pasażerowie na wspólnym bilecie Urbancard podróżowaliby po mieście pociągami, tramwajami i autobusami, wciąż nie ma. Ta ostatnia obowiązywała do końca czerwca 2021 r. i nic nie wskazuje, żeby coś w tej sprawie drgnęło.

Chyba że przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi zdarzy się cud. Albo zaraz po nich. Temat będzie rozgrywany przez partie i poszczególnych kandydatów, bo pasażer - i za chwilę wyborca - takiego udogodnienia głośno się domaga.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Tyle dobrze.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  a czym KD będą sprawdzać Urbancard? Urządzenia jakich używają konduktorzy to Bluebird EF500, brak w nim czytnika RFID. Potrzebne kolejne urządzenia za tysiące, aby obsłużyć dwa systemy. Poprzednie czytniki miały, taką możliwość. Kto zapłaci za nowe urządzenia? KD czy Miasto?
  @v.for.v
  pomyliłem się, to modele EF501R
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Jest to jeden z głównych powodów dlaczego obecny prezydent nie będzie miał mojego głosu ani głosu nikogo z mojej rodziny. Prawie wszystkie miasta w Polsce mogą mieć SKM (a często i tunele podziemne) tylko nie Wrocław - gdzie jest bardzo potrzebny i gdzie jest rozbudowana siatka połączeń kolejowych. Wstyd przed całą Polską - goście z innych miast nie mogą się nadziwić co tu się wyrabia. Niedopuszczalne.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  23 mln na wspólny bilet nie ma,ale WKS 20 mln "pożyczki" się znalazło
  już oceniałe(a)ś
  0
  0