250 kg ma bomba z czasów II wojny światowej znaleziona na pl. Staszica we Wrocławiu została już wydobyta. Ewakuacja części mieszkańców Nadodrza została zakończona. "Mogliby do Eklerka podrzucić, to mieszkańcy skoczyliby na zakupy", "w razie czego mamy schron na miejscu", "Mam nadzieję, że nikt nas w tym czasie nie pookrada" - komentowali wrocławianie.

Bomba lotnicza na pl. Staszica 32 we Wrocławiu została znaleziona w trakcie prac budowlanych. Niewybuch pochodził z czasów II wojny światowej i ważył około 250 kilogramów. Bomba leżała pod drogą dla rowerów.

Wrocław. Bomba z II wojny światowej na pl. Staszica - 26 maja ewakuacja części Nadodrza

W piątek, 26 maja, saperzy usunęli niewybuch. Około 2,5 tys. mieszkańców miało opuścić swoje domy. Ewakuacja odbywała się od godz. 8. Policjanci informowali o niej mieszkańców już w czwartek - na wejściach do kamienic i bramach rozwieszone zostały kartki z informacją o opuszczeniu domów i prośbą o współpracę.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Oj tam oj tam, komendant Szymczyk raz dwa by rozmontował.
  @tmeu
  Moim skromnym zdaniem pan komendant usiadłby okrakiem na ów bombie i ogłosił że to tylko atrapa.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Jeszcze o 8 rano nie było żadnych informacji o zmianach trasy na stronie MPK. Ludzie na przystankach niepokoili się że nic nie wiedzą. Obecny prezes MPK nie sprawdził się w tej sytuacji.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Za późno, pisiory okradają was każdego dnia ...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Pewnie rosyjska? Znowu opozycja będzie winić Błaszczak, a Błaszczak generałów?
  już oceniałe(a)ś
  0
  6
  To już jest groźne: otwieram artykuł o bombie i ostrzeganiu ludzi, a tu mi Wyborcza wtrynia reklamę innych artykułów! Jak można!?
  @Szafirowlosa
  Oczywiście Wać Panno że można i zawsze tak się robiło. Przecież płacimy za dostęp do tych artykułów.
  A mieszkańców miasta ostrzega się przed zagrożeniem poprzez SMS czy plakaty czy komunikaty głosowe. W sytuacji nagłej są jeszcze syreny alarmowe. Tylko inny temat czy ludzie zrozumieją znaczenie poszczególnych sygnałów.
  Nie chcę być źle zrozumiany ale ostrzeganie przed niewybuchem na forum internetowym jest logicznym absurdem. Ile osób to przeczyta poza garstką stałych czytelników?
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @Szafirowlosa
  Zawsze możesz zrezygnować z subskrypcji.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0