Więcej
  Komentarze
  Najzabawniejsze (albo najgłupsze) jest w tym to, że tuz obok obecnej linii znajduje się towarowa obwodnica Wrocławia, poprowadzona w całości na nasypie i wiaduktach nad ulicami. Więcej - nasyp jest na 4 tory a istnieją 3... Ten czwarty wystarczy położyć na gotowym nasypie. Naprawdę niewielka korekta przebiegu linii, niestety z pewną ingerencją w ogródki działkowe przy ul. Orawskiej spowodowałaby likwidacje przejazdów kolejowych na ulicach: Grota-Roweckiego i Buforową. Jest również wystarczająco dużo miejsca, by wykonać podjazdy na ten nasyp. I niech nikt nie mówi o kosztach, skoro i tak na tę odbudowę linii poszło dobrze ponad 200 milionów PLN.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  Sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądać po uruchomieniu. Czarnowidzkie utyskiwania na zatkanie południowych osiedli do mnie nie trafiają.
  Po mojemu Zwycięska ani tym bardziej "Grota" nawet nie odczują niedogodności w związku z tą linią. W okresie 6:00 - 22:40 będą 22 pociągi co daje jeden na 45 (!) minut.
  I przystanek przy Zwycięskiej, i przy "Grota" mają dwa perony, by pociąg niezależnie od strony, której jedzie zatrzymywał się zawsze PRZED jezdnią. To minimalizuje utrudnienia na drodze. Wystarczy że w pociągu będzie 5 do 10 kierowców zazwyczaj skręcających w Zwycięską, którzy zamienili samochód na pociąg i już się stracony cykl odzyskuje.
  Ja się boję czegoś innego - bezpieczeństwa w pierwszych dniach kursowania pociągów. To co kierowcy wyprawiają na przejeździe na Zwycięskiej to niezłe jaja, a żarty się skończyły.
  @kretek__bladzi
  Wskaż mi miasto, gdzie kolej jezdzi wpoprzek ulic.
  to jakieś kuriozum, jak w Indiach...
  Jeden pociąg na 45 minut mowisz. To pięć minut na 45 opadniętych szlabanów. Bo TYLE to trwa, mam to pod nosem. Kolejna przeszkoda na najbardziej zakorkowanej ulicy w Polsce.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  @kretek__bladzi
  Zapraszam na skrzyżowanie Zwycięska Karkonoska w godzinach popołudniowych. Walka o życie przy lewoskręcie na Zwycięską już dzisiaj, teraz jeszcze szlabanik i na pewno będzie wszystkim lepiej Zobaczymy jak szybko dojdzie do pierwszej tragedii w tym miejscu ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Czekam. Fajnie będzie spróbować weekendowy pociąg z rowerem!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Zwycięska do skrzyżowanie z Karkonoską już w tej chwili w 7-10 i 15-19 jest praktycznie nieprzejezdna.
  Po wprowadzeniu pociągu nie wyobrażam sobie co tam się będzie działo. Mam nadzieję, ale małą, że
  ktoś zsynchronizuje światła ze szlabanami, tak żeby pociąg miał zielone z jadącymi Karkonoską.
  Ponoć rozważają budowę drugiego toru ... Takie same jaja będą na Jagodnie i na Buforowej.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  11 par pociągów ????łał
  już oceniałe(a)ś
  3
  4
  > Linia kolejowa do Sobótki i Świdnicy czeka na otwarcie
  Mieszkańcy Partynic aż przebierając nogami w oczekiwaniu... Teraz jeszcze mogą przebierać, po otwarciu linii ich nogi zostaną unieruchomione na Zwycięskiej.
  @masofrev
  Partynic, Wojszyc, Ołtaszyna, Jagodna. Będzie GIT. Alleluja i do przodu.
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  Nawet jak przyjmiemy że mieszkańców Wojszyc i Ołtaszyna miasto ma w nosie - bo uruchomienie tej linii jeszcze pogorszy komunikację CZYMKOLWIEK pomiędzy tymi dzielnicami a resztą Wrocławia - to pozostaje jeszcze kwestia szpitala na Borowskiej: karetki też ugrzęzną w korku. Chorych i umierających miasto też ma gdzieś. Zresztą dotyczy to wszystkich służb, także Straży Pożarnej i milicji.
  już oceniałe(a)ś
  7
  9