Więcej
  Komentarze
  na zdjęciu nr 1 klienci baru piją piwo ze szklanych kufli, a nie z "musztardówek". Tak wyglądały w owym czasie kufle piwne z grubego szkła. Musztardówka, to była szklanka, o wiele mniejsza od kufla.
  @jadwigaschylkowa
  A jej nazwa pochodzi od tego, że musztarda była sprzedawana w takich opakowaniach, które po opróżnieniu i umyciu nadawały się do użycia zamiast szklanek. Ale wody gazowanej z saturatorów ani piwa nie nalewano do musztardówek!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Ej, gimby, zdjęcie 59 to na pewno nie jest kąpielisko Morskie Oko. To jest kąpielisko w korycie Odry, z tyłu widać jeden ze stalowych kratownicowych mostów i wysokie zabudowania, czego na pewno nie ma wokół Morskiego Oka.
  @agent_z_dolu Piszesz o zdjęciu 58 a jeśli chodzi o zdjęcie 59 to też na Morskie oko mi nie wygląda; tam nie ma pociągów i na pewno nie było.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @agent_z_dolu
  to prawda, to kąpielisko w centrum, a ta wysoka kamienica w tle to budynek na wyspie Słodowej.
  Konkurencyjny portal 07.08.2015 podawał, że to "Dawne kąpielisko Kallenbacha przy Wyspie Bielarskiej - ok. 1900 roku". wroclaw.naszemiasto. pl /artykul / zdjecia/ tak-kiedys-wroclawianie-wypoczywali-nad-woda-jak-wygladaly,3473861,artgal,16691257,t,id,tm, zid . html
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  zdjęcie 46. Jak radzono sobie z upałami w PRL? Ano, przebierano się za niemieckie gospodynie domowe i stawało się koło kominiarza. Bez sensu? Jak połowa zdjęć...
  już oceniałe(a)ś
  0
  1