Z powodu epidemii koronawirusa zmieniły się upodobania mieszkańców, ale eksperci nie są zgodni, czy okażą się one trwałe. Najlepiej więc zawsze tak projektować i budować miasto, by można było mieszkać wygodnie i wśród zieleni.
W najbliższych miesiącach nie powinniśmy się spodziewać gwałtownych zmian na rynku mieszkaniowym. - Ale to, co będzie dalej, zależy również od stanu całej gospodarki - mówi Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom.
Budynek TBS Wrocław, wybudowany na Nowych Żernikach, dostał wyróżnienie w konkursie Fasada Roku 2020 w kategorii budynek wielorodzinny nowy. Wcześniej przez internautów została doceniona wrocławska Rezydencja Szczytnicka.
Samorząd Świdnicy planuje remont nieczynnego basenu letniego przy ul. Śląskiej. Mają pojawić się m.in. zjeżdżalnie i dzika rzeka.
Wrocławska firma Arkop kupiła za 4,5 mln zł teren przy Stadionie Wrocław, na którym planuje budowę m.in. biurowca i stacji benzynowej. Cztery działki o łącznej powierzchni 7 tys. m kw. znajdują się pomiędzy al. Śląską i Autostradową Obwodnicą...
Teraz, w czasie epidemii koronawirusa, takie mieszkania są szczególnie poszukiwane. Klienci chcą mieć blisko tereny zielone, gdzie mogą spacerować. Przymusowa izolacja nauczyła nas też doceniać balkony i ogródki.
Przy ul. Powstańców Śląskich Skanska zakończyła pierwszy etap budowy Centrum Południe. Przy nowych biurowcach powstanie pierwszy we Wrocławiu chodnik z zielonego betonu.
Mimo że ceny w tym roku nie spadły, to nadal jest duże zainteresowanie zakupem mieszkań, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Największy kryzys widoczny jest w najmie.
Kompleks Quorum powstaje na hektarowej działce w centrum Wrocławia nad Odrą. Wśród czterech budynków znajdzie się m.in. 140-metrowy wieżowiec. Wyższe od niego będzie tylko 212-metrowe Sky Tower.
Czeka nas wkrótce kolejny rok z epidemią koronawirusa. Jak to może wpłynąć na rynek nieruchomości i czy powinniśmy liczyć na spadek cen mieszkań?
Przychodnia przy Pabianickiej we Wrocławiu może być zburzona. Mieszkańcy sąsiednich osiedli dowiedzieli się o tym z pism od magistratu.
Wrocławskie osiedle Nowe Żerniki (WUWA2) zdobyło dwie nagrody w ogólnopolskim, prestiżowym konkursie "Życie w Architekturze": "Ulubieniec Polski" i w kategorii "Najlepszy budynek wielorodzinny". Jury doceniło też dwa inne wrocławskie projekty.
Piekarnia Mamut ocalała w ostatniej chwili. W 2008 r. była już w trakcie burzenia, ale konserwator zabytków wstrzymał prace. Teraz budynek jest w trakcie renowacji, w tym wnętrza w całości wyłożone ceramiką. Byliśmy na placu budowy.
Aby wygrać konkurs "Życie w Architekturze", nie wystarczy zaprojektować ładny budynek. Nagradzane są tu obiekty i przestrzenie wyjątkowe, wnoszące nową jakość do polskiej architektury.
Nowe Żerniki (Wuwa2), wyjątkowe wrocławskie osiedle, wygrało głosowanie publiczności w konkursie "Życie w Architekturze".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.