W poniedziałek prezydent Legnicy i członkowie jego sztabu kryzysowego kontaktować mogli się tylko zdalnie. We wtorek kwarantanna została zakończona.
Samochód z napędem przyjaznym dla środowiska przestaje być tylko drugim autem w rodzinie czy kaprysem ekologa za kółkiem. Choć jeszcze daleko nam do statystyk zachodnioeuropejskich sąsiadów, popularność elektryków i hybryd w Polsce stale rośnie.
Podczas kwarantanny społeczeństwa z powodu pandemii koronawirusa wrocławianie proponują pomoc przy załatwianiu codziennych sprawunków. Proponują wyjście z psem, naukę do matury przez internet i wspólne ćwiczenia przed telewizorem.
Do Dolnośląskiego Centrum Onkologii od kilku dni wydzwaniają zaniepokojeni pacjenci, czy - tak jak w innych placówkach - planowane zabiegi zostaną odwołane. Szpital uspokaja, że jedynie w przypadku wyleczonych osób przesuwane będą wizyty kontrolne.
- Bałam się strasznie, że nie wpuszczą mnie do kraju - mówi pani Aleksandra. - Krążą w internecie okrutne plotki, że prosto z granicy odsyłają na kwarantannę do opróżnionych akademików. To wszystko nieprawda.
We wtorek rano zmarła druga osoba na Dolnym Śląsku zakażona koronawirusem. To piąty śmiertelny przypadek w Polsce.
- My, samorządowcy, musimy działać rozważnie, pomagać mieszkańcom, ale też unikać nerwowości - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. - Niestety, sytuacja finansowa samorządów jest bardzo trudna, a teraz może się jeszcze pogorszyć.
Tylko w poniedziałek oficjalnie potwierdzono 12 nowych przypadków zachorowania na COVID-19 w województwie dolnośląskim. To najgorszy pod tym względem dzień w czasie walki z pandemią koronawirusa.
Pracownicy służby zdrowia apelują o środki ochrony przed koronawirusem. Firmy momentalnie przekazują im rękawiczki i maseczki, a szwalnie z Bolesławca chcą nawet szyć specjalne kombinezony.
- Nasz test ma w kilka minut pokazać, czy ktoś jest zakażony na koronawirusa, czy nie - mówi Tomasz Gondek, prezes firmy SensDx, która przygotowuje pierwsze na świecie przenośne urządzenie do diagnostyki wirusa, oparte na wykorzystywanym do badania...
Epidemia koronawirusa. Spółka KGHM przekazała na walkę z wirusem 10 tys. maseczek przeciwpyłowych. Połowa z nich trafiła do władz województwa dolnośląskiego i dolnośląskich szpitali.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek wieczorem o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Zmarł również kolejny pacjent, który przebywał w szpitalu na Podkarpaciu.
Koronawirus we Wrocławiu. Studenci Politechniki Wrocławskiej opuszczają akademiki, które będą przeznaczone na kwarantannę. Jedni przyjęli decyzję ze zrozumieniem, choć nie brakuje takich, co narzekali na chaos informacyjny.
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział, że do końca maja zostaną odwołane wszelkie miejskie imprezy masowe. Oznacza to, że na pewno nie będzie w tym roku koncertów z okazji majówki oraz Gitarowego Rekordu Guinnessa.
Koronawirus w Polsce. Dolnośląski gigant z branży obuwniczej - firma CCC - apeluje o zniesienie zakazu handlu w niedzielę do końca roku.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.