?Najlepszy przyjaciel człowieka może wywrzeć pozytywny wpływ w miejscu pracy poprzez zmniejszenie stresu?
Jeśli ktoś myśli, że w wydawnictwie pracują mole książkowe czytające stosy książek w oparach intelektualnych dyskusji, to jest daleki od rzeczywistości.
Przez wiele lat Pracze Odrzańskie dobrze znane były jedynie miejscowym, bywalcy centrum rzadko się tu zapuszczali. Nie licząc kilku wydarzeń z wojną trzydziestoletnią na czele, na ogół jest tu sennie, ale być może właśnie o to chodzi.
Miasto powstało po to, by sprzyjać spotkaniom obcych ludzi. Z kolei nowoczesne technologie umożliwiają rezygnację z tych spotkań. Pozwalają odtworzyć w sieci, np. na Facebooku, wieś, w której nie ma obcych, tylko sami swoi
Z pieczywem jest jak z pierogami - niby można je znaleźć co krok, ale rzadko bywa naprawdę dobre
Pierwsze bonsai próbował uprawiać w puszce po śledziach. Teraz Włodzimierz Pietraszko ma kilkaset drzewek, a te najlepsze pokazuje i sprzedaje na międzynarodowych wystawach. Kosztują od 5 do 10 tys. euro.
Niemiec Marko Martin został wrocławskim pisarzem miejskim. Przez pięć miesięcy będzie mieszkać we Wrocławiu, obserwować jego mieszkańców, a swoje doświadczenia opisywać na blogu.
Minęły kolejne dwa tygodnie moich przygotowań do wrocławskiego półmaratonu. Jestem z nich zadowolony. Czuję postępy, a one rodzą dodatkową motywację.
Satyryk podsumowuje miniony wrocławski tydzień
Ojciec zwykł po obiedzie brać plik czasopism lub książkę pod pachę i uprzedzając lojalnie: "Idę na posiedzenie", znikał w toalecie na blisko godzinę. Deklaracja była zdecydowanie uczciwsza niż padające w takiej sytuacji alternatywnie: "Idę na...
Najlepsze zdania piszą się same, nie wiadomo, skąd się biorą. Wtedy masz wrażenie, że ktoś przez ciebie mówi. Nie wiadomo kto - wyznał czytelnikom Marcin Kurek, poeta, pisarz, felietonista i tłumacz.
Co jest biologiczną esencją człowieczeństwa albo czy można kochać jednocześnie kilka osób - m.in. o to pytali czytelnicy prof. Bogusława Pawłowskiego z Katedry Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego, autora wydanej niedawno książki pt. ?Nagi umysł?.
Po I wojnie światowej praca zawodowa kobiety okazała się konieczna, ponieważ wielu mężczyzn poległo na wojnie lub wróciło okaleczonych. Oczekiwała więc udogodnień w łączeniu ról; ciepłej wody, dobrze urządzonej kuchni, okien łatwych do umycia, placu...
Ech, Wrocław, Wrocław, Wrocław! Miasto, o którym nie da się myśleć bez sentymentu. Ba, miasto, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez pocałowanie (tak przynajmniej robiła moja babcia, póki żyła.) Za Wrocławiem tęskniłby nawet KC Norwid, gdyby...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.