Cztery godziny ma od grudnia trwać podróż koleją z Wrocławia do Pragi. Międzynarodowy pociąg będzie łączył czeską stolicę również z Poznaniem i Trójmiastem.

Pociągi linii Ex32 uruchomią wspólnie Koleje Czeskie (České Dráhy) i PKP Intercity. Będą nazywać się Baltic Express i pojadą z Gdyni przez Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Wrocław, Pardubice do Pragi.

Połączenia ruszą w grudniu 2024 roku, wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy. Zgodnie z założeniami polskich i czeskich kolejarzy, podróż między Wrocławiem a Pragą ma trwać cztery godziny (z Poznania sześć godzin, a z Gdyni dziewięć).

Czytaj też: Koalicja Obywatelska: Wybudujemy Kolej Dużych Prędkości. W 102 minuty z Wrocławia do Warszawy

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Nareszcie! :-)
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  Fajnie.
  @lukasz1972bialy
  a nie wolisz rowerkiem?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Szanowna Redakcjo, zadajcie Ceskym Drahom pytanie, czy tym pociągiem polski podróżny będzie mógł podróżować w relacjach krajowych, np z Wrocławia do Poznania lub Gdańska? To wcale nie jest oczywiste, bo np. na pociąg prywatnej spółki Regio Jet relacji Przemyśl - Kraków - Praha można zakupić bilet tylko w relacjach międzynarodowych.
  A sprawa jest pilna, bo w sezonie wakacyjnym polskie pociągi nad morze są przepełnione, więc dodatkowe 4 pary pociągów pomogłyby rozładowac tłok w relacjach krajowych.
  @desperado37
  Będzie. W Polsce przewozy będą realizowane przez PKP Intercity. Najprawdopodobniej nie będą to też nowe połączenia tylko wydłuży się bieg dotychczasowych pociągów.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @dr hab Kaftan
  Twoje chamstwo i ignorancja świadczy tylko o tobie.
  Problem biletów nie jest to oczywisty. Na pociąg RegioJet w tym roku nie mogłem kupić biletu z Przemyśla do Krakowa, bo sprzedają tylko w relacjach międzynarodowych z Polski do Czech.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @desperado37
  co to za bełkot, umiesz czytać, dzbanie? to wspólne przedsięwzięcie czesko-pkp.
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  Lepiej późno nic wcale. Jednak ogłaszanie takiej decyzji na początku wakacji powoduje uśmiech. Rozumiem, że ten rozkład wytrzyma conajmniej do Wielkanocy i Czesi pojadą za rok nad Bałtyk. Jeżdzę na trasie Warszawa-Gdańsk kilka razy w miesiącu i rozkład zmienia sie mniej więcej co 2 miesiące.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Dobrze. A w następnym sezonie poprosimy jeszcze, żeby do tego składu dołączać we Wrocławiu wagony z Łodzi i Warszawy. To, że Łódź nie ma pociągów międzynarodowych to jakiś piramidalny absurd.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  (narzekanie) tak co roku gadają, a potem i tak samochodem trzeba jeździć
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Niestety pkp
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Nadal PKP czyli kupa.
  już oceniałe(a)ś
  2
  4