Z sondażu przeprowadzonego przez rządowy CBOS wynika, że PiS ma aż dwukrotnie większe poparcie niż Koalicja Obywatelska. - CBOS zbliżył się do niechlubnych kart swojej historii. Sądzę, że po prostu bierze udział w kampanii wyborczej po stronie władzy - mówi Bogdan Zdrojewski, senator PO.

Najnowszy sondaż rządowej pracowni CBOS - wykonany między 4 i 14 września na próbie ponad 1000 osób - dotyczący poparcia wyborczego dla partii, przyniósł wyjątkowo zaskakujące rezultaty.

Wybory 2023. W sondażu rządowej pracowni zdecydowanie wygrywa PiS

W badaniu zdecydowanie wygrało PiS, na które chce głosować 36 proc. wyborców. Ale zdecydowanie bardziej zadziwiające jest poparcie dla innych ugrupowań. Na drugiej pozycji znalazła się Koalicja Obywatelska, jednak z zaledwie 18-procentowym poparciem, czyli dwa razy mniejszym niż PiS! (w porównaniu do wcześniejszego badania KO straciła 3 punkty procentowe).

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Tych sondaży w ogóle nie powinno się cytować, chyba że z wyraźnym zaznaczeniem, że sam Nadprezes skreśla je ołówkiem.

  Ale jest coś jeszcze. Chciałbym się mylić, ale moim zdaniem po to publikują oszukane sondaże, żeby potem mieć podkładkę do wycia że wybory zostały sfałszowane. Oni nie mogą oddać władzy, bo dobrze wiedzą że pójdą siedzieć. Dlatego nie cofną się przed niczym!
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Panie pośle ,niestety potwierdza pan to o czym wiemy . Trzymamy kciuki za dalsze działania przed 15 października . .C
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Od lat apeluję do wolnych mediów, do wolniej prasy zwłaszcza, której kilka tytułów prenumeruję, żeby olali CBOS i jego pseudo badania. Ostatni ,,sondaż" to jakaś kpina ze wszystkiego i wszystkich. Albo kaczyński sobie zażyczył i kamaryla dworska ,,wydrukowała" to co trzeba. Ostatnio PiSowi wszystko leci z rąk i kto wie czy ten ,,sondaż" nie jest jakąś formą desperackiej próby ratowania...no właśnie, czego? Jedno jest pewne; tvpis będzie teraz przytaczał te dziwne i zapewne zafałszowane liczby co kilka minut przez jakiś tydzień. A pisiory będą się na to powoływać na każdym kroku. Taka strategia.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Kluczowa data 15 X wszyscy do urn. Dać odpór PIS!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  I co wy na to redaktorzy GW. opublikowaliście ten sondaż bez sceptycyzmu. Publikowalicie też jakiś rozłamowców z Kantara, oraz dwóch sondażowni Marcina Dumy. Tam PiS miał prawie 4 z przodu.
  już oceniałe(a)ś
  6
  4
  Dodajmy dla porządku, że gó...jady z Czerskiej opublikowały ten sondaż CBOS od razu, bez żadnego komentarza, tak jakby był stuprocentowo rzetelny o wiarygodny.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0