Miasto powinno odciąć swoje macki od klubu, a Śląsk należy sprzedać i w całości sprywatyzować - apelował Michał Kurczewski, przewodniczący klubu PiS, podczas czwartkowej rady miasta. - Jestem przeciwko prywatyzacji Śląska - ripostował Jarosław Charłampowicz z klubu prezydenta Jacka Sutryka Wrocław Wspólna Sprawa.

Na początku tygodnia magistrat poinformował, że wartość piłkarskiej spółki wyceniono na 8,48 mln zł (100 proc. akcji). Wiadomo, że gmina chce zachować sobie około 20 proc. akcji, czyli pakiet mniejszościowy. Transakcja sprzedaży ma mieć charakter przetargu "w trybie negocjacji, przeprowadzonych przez prezydenta Wrocławia z zainteresowanym podmiotem, który złoży najkorzystniejszą odpowiedź".

Prawo i Sprawiedliwość za kapitalistyczną prywatyzacją Śląska.  "Odciąć macki od klubu"

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  To może niech Charłampowicz płaci nieudolnym kopaczom piłki po 40 czy 50 tys. miesięcznie z własnej kieszeni?
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Jak nigdy, w tym przypadku całkowicie i absolutnie zgadzam się z przedstawicielami PiS. WKS należy sprzedać jak najszybciej i w całości!!!
  Wcale się też nie dziwię protestom pana Charłampowicza czy Lacha, w końcu muszą zadbać o interesy swoich krewnych i znajomych, najpewniej poupychanych na ciepłych posadkach w WKSie czy spółce Wrocław 2012.
  @tejot
  To nie tylko Charłampowicz czy Lach. Kluby sportowe, miejscy radni i urzędnicy, wojskowi i policjanci tworzą głęboką i szeroką siatkę powiązań. Przez którą płyną dziesiątki milionów złotych.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @masofrev
  Jakby dobrze poszperać, to by się zaraz okazało, że pół magistratu ma jakiegoś krewnego w WKSie lub Wrocław 2012. To oczywiste.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Do czego to doszło, że trzeba się zgodzić z PiS-owcami...
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Ja sobie spokojnie poradzę bez tej "historii miasta" za moje pieniądze.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Jak słusznie zauważono to tylko gra wyborcza - nikt tego ścieku nie kupi.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Dlaczego miasto zatrudnia niekompetentnych kopaczy za kosmiczne stawki?
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Zupełnie akademicki spór w sytuacji kiedy nie ma chętnych na kupno tego zespołu ani nawet na oddanie go za darmo.
  @8Bunio
  Dla tych kopaczy powstał stadion. Duży, mówili nawet, że ładny. Kolejny megakoszt, który nigdy nie zarobi na bieżące utrzymanie, nawet w formie rewanżu dla mieszkańców czyli igrzysk dla ludu typu wielkie wydarzenia kulturalne czy mniej kulturalne. Kraków ma halę i ma się dobrze, a my żyjemy wspomnieniami i lepiej już nie będzie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @orangen
  Był średnio ładny (ładny naprawdę był na wizualizacjach), a od paru lat nie prano nawet elewacji, więc już nie da się unikać skojarzeń z rolką papieru toaletowego...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @orangen
  Nawet wśród giełdowych spekulantów funkcjonuje pojęcie "stop loss".
  Z istnienia słabej drużyny miasto Wrocław ma tylko kłopoty czyli koszty i kompromitację, czas to zakończyć nawet kiedy oznacza to stratę. Dla przyszłości finansów Miasta pozbycie się Śląska to tylko dobra wiadomość.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Informacja z internetu [ 18.05.2023 ] :
  Śląsk Wrocław, który zadomowił się w strefie spadkowej Ekstraklasy, został wystawiony na sprzedaż, o czym poinformował prezydent miasta, Jacek Sutryk. Veto wobec prywatyzacji Śląska, który od lat jest własnością komunalną, postawił Janusz Cieszyński, Minister Cyfryzacji.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0