Pomimo prawomocnego wyroku, ks. Piotr M. nadal przebywa na wolności i będzie tak, dopóki sąd prawomocnie nie rozpatrzy jego wniosku o wstrzymanie wykonania kary. Były proboszcz z Ruszowa motywuje swój wniosek problemami zdrowotnymi.

Wyrok skazujący zapadł jesienią ubiegło roku przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze. Uznał on, że ksiądz Piotr M. molestował seksualnie dwie dziewczynki z niepełnosprawnością intelektualną, które przygotowywał do pierwszej komunii. Obniżył jednak karę z pięciu lat więzienia do czterech, a zakaz pracy z dziećmi z dożywotniego na 15 lat. 

Pomimo wyroku, Piotr M. nadal przebywa na wolności i będzie tak, dopóki sąd prawomocnie nie rozpatrzy jego wniosku o wstrzymanie wykonania kary. "Wyborcza Wrocław" nieoficjalnie dowiedziała się, że były proboszcz z Ruszowa motywował swój wniosek problemami zdrowotnymi.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie chciał przeprosin!? Nie chciał odszkodowania!? Nie rzucił klątwy na sąd!? Cóż za nadzwyczajnej skromności kapłan! (hmm... może przebieraniec?).
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Problemy zdrowotne dziewczynek jakoś nie przeszkadzały księdzu w molestowaniu ich, zatem problemy zdrowotne księdza nie są przeszkodą w wychowywaniu go, skoro kościół wychować go nie potrafił.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  "...były proboszcz z Ruszowa motywował swój wniosek problemami zdrowotnymi." bo po prowdzie mo problymy... afty na jenzyku i gardle łoroz hemoroidy. wyklucza go to z obcowanio ś wienźniami!
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Oby popełnił samobójstwo
  @Kokosowicz
  w sumie byłoby to zgodne z tym co głosi: kto by zgorszył tych maluczkich, lepiej byłoby żeby sobie kamień młyńskie na szyi założył, to cytat prawda?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Dlaczego nie podajecie jego nazwiska, przeciez jest winny
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  tylko tzw. kościółek czyli sekta kupcząca sakramentami
  już oceniałe(a)ś
  5
  0