Więcej
  Komentarze
  "To nie prawda - twierdzi Victor." Jestem przekonany, że Victor twierdzi, iż to "nieprawda", jednak dziennikarz jest tak bardzo nieoczytany, że nie zna zasad pisowni...
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Diego i jego przyjaciele "Prowadzili warsztaty we więzieniu". Jak miło, gdy autor używa konstrukcji "we wiezięniu", zamiast "w więzieniu". Ja sam pochodzę ze wsi, więc serce mi rośnie, że jest tu nas, wieśniaków, więcej i że nie wstydzimy się swego wieśniactwa i gwary, którą posługujemy się "we młynie i we mieście".
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Nikt z wyżej wymienionych nie skarży się na "nacjonalistyczne bojówki kiboli", o których tak namiętnie rozpisuje się GW.
  już oceniałe(a)ś
  10
  2
  Przodkowie Anny Malkogiorgos byli zwykłymi komuchami, którzy woleli opuścić swój piękny kraj, niż zostać i żyć normalnie. Tysiące Greków-komunistów, wyjechały do państw bloku wschodniego, by wcielać w życie ustrój, który upodlił cały naród. Może być dumna, Anno.
  @piotr_ze_wsi Chłopie jesteś nie tylko głupi ale i niedoczytany, podobnie jak i autor. Po pierwsze jej przodkowie nie musieli być wcale komunistami, bo wielu wśród walczących w partyzantce i wojnie domowej w Grecji nimi nie było. Mogli być przymusowo ewakuowanymi mieszkańcami terenów walki i tylko los sprawił, że znaleźli się po tej a nie innej stronie. Po drugie nie "woleli opuścić i żyć normalnie" jakbyś chciał, czy jak autor pisze "uciekli do Polski" tylko byli bardzo często zmuszeni czy to toczącą się walką, czy to obawą o własne życie bo za pomoc partyzantom karano w najlepszym wypadku więzieniem. Nie znali również swoich losów i miejsc, do których trafią. Zanim więc coś napiszesz doucz się trochę bo lepiej zamilczeć niż z zrobić z siebie kompletnego idiotę. A na samym końcu jeszcze tylko jedna uwaga - w jaki sposób Anna ma mieć cokolwiek wspólnego z wyborami dziadków? Od kiedy to dzieci czy wnuki mają odpowiadać za grzechy przodków!
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @piotr_ze_wsi Cóż? Wypominanie dzieciom tego, kim byli lub co robili rodzice to właśnie klasyczna komunistyczna mentalność. Gratuluję!
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Kiedy kolaboranckie jednostki ruszyły na greckabprowincje-bataliony ŚrHmieci ,nikt nie myślał o komunizmie.WŚIEKŁE JEDNOSTKI Z EGIPTU ,,demokraty ,,CHURCHILA SIAŁY POSTRACH I SMIERC
  już oceniałe(a)ś
  0
  0