Więcej
  Komentarze
  takich komentarzy jak ten idioty rydzyka nie powinien byc dopuszczony do publikacji w waszej szanownej gazecie to jakis wielki skandal tego nmie mozna czytac jakies brednie
  @pertowski Drogi przyjacielu, interwencji policyjnej nie boje sie wcale. Po pierwsze jestem w Stanach a po drugie sianie antykacapckiej propagandy jest w polskich mediach dozwolone a nawet popierane... Czy moje antruskie paszkwile sa gorsze od reportazy Pana Wacka z Moskwy? Czy i on powinien poddac sie leczeniu u psychiatry? A tak na powaznie... prosze raz jeszcze przeczytac oba teksty...powoli... ze zrozumieniem... Pozdrawiam serdecznie
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  @pertowski Tak jest! cenzura!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  taka prawda, że Oficerowie i Generałowie bawią się trupami szeregowego mięsa armatniego (szczutego ideologicznie na siebie) a potem podają sobie ręce jak po partyjce szachów o butelkę wódki..
  @lord_viadro Prawda. W Magdalence też "ofiary" dogadały się z "katami" przy wódeczce. Umowa obowiązuje do dzisiaj.
  już oceniałe(a)ś
  1
  7
  gdyby nie to bo Wrocław byłby jednym z najładniejszych miast w Europie - masakra - aż się serce kraja
  @Salon Urody Największą demolkę zrobili sami Niemcy bo potrzebowali miejsca w centrum na lotnisko. Sowieci aż tak zażarcie Wrocławia nie szturmowali. Ale mocno bombardowali.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Takie miasto rozpier....dolić w trzy miesiące .... :(
  @robert28l W Gdańsku Ruskim poszło znacznie szybciej - niecałe dwa tygodnie i już nie było miasta.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @robert28l nie tylko wroclaw byl w takiej rujnie ale takie miasta jak szczecin kolobrzeg gdansk gdynia warszawa
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Andrzej Jankowski Z Gdynią to akurat nie trafiłeś, bo ta przeszła zawieruchę wojenną praktycznie, poza portem i dworcem, nienaruszona. Za to jej mieszkańcy (Piaśnica) już nie...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @czytajacyczytelnik Dokładnie. Gdynia odwrotnie niż Gdańsk, miasto niezniszczone, za to port w ruinie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Zdjecie p.t. 'Sowieccy żołnierze ostrzeliwują obrońców twierdzy u zbiegu ul. Jastrzębiej i Powstańców Śląskich' powinno byc podpisane 'Sowieccy żołnierze ostrzeliwują obrońców twierdzy u zbiegu DZISIEJSZEJ ul. Jastrzębiej i Powstańców Śląskich'.. 'Pistolet maszynowy PPSz, prędkość pocz. pocisku 550 m/s, zasieg maks. pociskow 200 m.' Czyli pociski tych Rosjan po prostu nie dolatywaly do pozycji obroncow w budynkach widocznych na zdjeciu.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  czy czołg na zdjęciu nr 2 to IS-1?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, w rozmowie telefonicznej z prezydentem Bronisławem Komorowskim, zadeklarował wprowadzenie zmian w ustawie o statusie bojowników o niezależność Ukrainy w XX wieku. Zgodnie z ustawą, której projekt wniósł syn komendanta UPA Jurij Szuchewycz, za bojowników walk o niezawisłość Ukrainy są uznani wszyscy ci, którzy uczestniczyli w różnorodnych formach walki o niezależność kraju w XX wieku.
  @orionzx Ustawa zakłada też karanie wszystkich tych, którzy okazywaliby lekceważenie dla weteranów, negowali celowość ich walki. Ustawa została przyjęta przez ukraiński parlament w kwietniu, tego samego dnia, w którym w Radzie Najwyższej wystąpił prezydent Komorowski. UPA walczyła podczas drugiej wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA zginęło około 100 tys. Polaków.
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  w roku 1966 przyjechałm tam pierwszy raz , poniemicka autostrada do ZOO, ruiny były wszdzie Kiedy wrocław osiagnie przdwojeną liczbe mieszkanców?
  @siekieraaxe jak niemcy przepedza polakow z powrotem na ukraine i breslau wroci do rzeszy
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  @siekieraaxe A kiedy Berlin osiągnie przedwojenną? bo brakuje mu miliona To se ne vrati Tak samo jak nigdy już nie będzie stolicą artystyczną (miasteczko Ufa, kabarety, stolica kina niemego, Metropolis) świat poszedł dalej, a sam Berlin wybrał sobie inny los, a kto sieje wiatr ten zbiera burzę (versja hard: kto sieje Dudę zbiera pezesa Ka...skiego)
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @siekieraaxe Osiagnął w 1983 i właściwie do tego czasu jest mniej więcej stabilnie ta sama liczba co w 1939, poza nieznacznym wzrostem w latach 90-tych
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @siekieraaxe
  A ja widziałem Wrocław we wrześniu 1945 r. Krajobraz był bardzo podobny do Warszawy i oglądanego w 1947 r. Szczecina. Ale życie na Ziemie Odzyskane wróciło błyskawicznie, gruzy zaczęły znikać dużo wolniej.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0