W poniedziałek rusza remont nawierzchni dojazdu z ul. Hubskiej do żłobka nr 11. Powstanie tam również parking dla rodziców.
Do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono wnioski o postawienie aż dziewięciu nowych pomników. Żaden z nich zbudowany nie zostanie. Pomysły nie trafią nawet pod głosowanie.
Nauka samoobrony jest jednym z elementów Dnia Kobiet organizowanego w sobotę przez wrocławską firmę Pol-Motors.
Uniwersytet Wrocławski od 1 kwietnia 2016 roku uruchamia rekrutację na turystykę. Nowy kierunek studiów stacjonarnych I stopnia zostanie otwarty na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska.
We Wrocławiu piłkarscy kibole, którzy ogłosili się obrońcami pamięci ?żołnierzy wyklętych?, znani są z rasistowskich i antysemickich występów.
We wtorek spodziewajmy się wzmożonych kontroli przy ul. Buforowej.
Projekt badawczy wrocławskich uczonych, którzy pracują nad zastosowaniem komórek macierzystych z poroża jelenia, okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko naukowym, ale też biznesowym. Na rynku są już np. żele regenerujące ciężko uszkodzoną skórę.
Nie ma już polskiej bursy akademickiej przy Tauentzienstrasse ani Domu Polskiego na Podwalu. A kościół św. Marcina, świadek dziejów Polonii w Breslau, po której śladach wczoraj spacerowaliśmy, wciąż zamknięty na głucho
Parkrun Wrocław to cykl bezpłatnych biegów na 5 km z pomiarem czasu.
Po dziesięciu latach istnienia z ul. Więziennej znikła Cegielnia, miejsce słynące między innymi ze smacznych zapiekanych makaronów, sałatek i przyjemnego klimatu. Lokal wróci za około dwa miesiące, będzie jednak działał w zupełnie innym miejscu.
Mimo ustnych deklaracji ze strony właścicielki cyrku do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta nie wpłynęło pisemne zapewnienie o niewykorzystywaniu zwierząt podczas weekendowych występów. Mimo to miasto nie cofnęło zgody na zajęcie terenu przy CH ?Korona?
Dzięki portalowi zapolske.pl możemy objąć wirtualną modlitwą polityków. Sprawdziliśmy ile osób i za jakich polityków się modli
30 milionów jenów, czyli około miliona złotych wsparcia dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu przywieźli z Tokio prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i dyrektor Biura Festiwalowego Impart 2016 Krzysztof Maj.
Na resztki ceramiki, terakoty i naczyń z sygnaturą dawnego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen natrafiono podczas wykopalisk na stadionie w Głuszycy
MPK wprowadzi zmiany w komunikacji na lotnisko. Od 2 kwietnia nie będzie jeździł tam autobus linii 406. Zastąpi go inny - 106. W nocy - dostanie zaś inny numer.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.