"Bestia" z Polą Negri i muzyką na żywo otworzy obchody jubileuszu Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Kino przypomina swoje przedwojenne korzenie, sięgające 110 lat wstecz.
Rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych nie ma kompetencji wszczynania postępowań wobec sędziów sądów rejonowych - uznał we wtorek sąd dyscyplinarny przy wrocławskim sądzie apelacyjnym. Umarzając tym samym postępowanie wobec sędzi Olimpii...
Projekt przebudowy mostu Osobowickiego będzie konsultowany z mieszkańcami - obiecują miejscy urzędnicy. Plany zwężenia jezdni wywołały protesty radnych osiedlowych, którzy obawiają się kłopotów z dojazdem do centrum Wrocławia.
Posadzenie za 2 mln zł szpaleru palm na Legnickiej oraz wybudowanie fontanny przy Dworcu Głównym - to pierwsze wnioski zgłoszone do tegorocznego budżetu obywatelskiego.
Tesco w Magnolia Park zostanie zamknięte. To już drugi sklep tej sieci, który zniknie z handlowej mapy Wrocławia. Powstanie tam hipermarket innej popularnej marki.
Przez cały wtorek trwa akcja policji na przejściach dla pieszych we Wrocławiu. Celem jest zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem.
We wtorek, 14 stycznia, dziennikarz śledczy Radosław Gruca opowie o swojej najnowszej książce "Hipokryzja", w której umieścił niepublikowane dotąd zeznania ofiar pedofilii w Kościele.
Licznik w volkswagenie wskazywał 46 tys. km zamiast rzeczywiście przejechanych przynajmniej 361 tys. To dolnośląski rekord wykryty podczas policyjnych kontroli samochodów.
Zachęcamy do licytowania spaceru po Wrocławiu z profesorem Jerzym Buzkiem, byłym premierem i przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.
- Może i są bardziej "górskie" schroniska, ale położenie Harcówki ma inne zalety. To miejsce, które może żyć przez cały rok właśnie dzięki temu, że znajduje się tak blisko miasta - mówi Andrzej Sawicki, który wspólnie z Kazimierzem Mazikiem zostali...
Niewielkie parki, które zaprojektowane zostaną w okolicach ul. Nowowiejskiej, mają pomóc sprawdzić naukowcom, jak zieleń może przeciwdziałać skutkom zmian klimatu w mieście.
Do rywalizacji o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej stanie dwóch Dolnoślązaków: Bogdan Zdrojewski oraz Tomasz Siemoniak. Pierwszy to wieloletni przeciwnik Grzegorza Schetyny, drugi strtuje z namaszczeniem odchodzącego szefa PO.
Sprawca zabrał z przedsionka domu jednorodzinnego dwie kurtki, w których były klucze do samochodu i bramy garażowej. Następnie użył ich, aby okraść garaż i przewieźć skradzionym pojazdem swój łup.
Remont mostu Osobowickiego ma polegać m.in. na zwężeniu jezdni. Mieszkańcy obawiają się, że będą musieli stać przez to w korkach.
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Krzysztof Śmiszek zainagurowali działalność biura poselskiego na Przedmieściu Oławskim. - Chcemy, by tu skupiała się aktywność społeczna wokół ważnych dla naszych wyborców spraw - mówią.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.