Wystawy w galeriach i muzeach oraz w plenerze, a także koncerty w przestrzeni miejskiej z okazji Dnia Europy to tylko niektóre kulturalne propozycje na zaczynający się właśnie weekend.
Biuro Parlamentu Europejskiego oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej zapraszają w niedzielę na wspólne, muzyczne świętowanie Dnia Europy. W tym roku odbędzie się to w formule pandemicznej - artystów oglądać będziemy przez szybę.
Kapituła Nagrody Wielkiego Kalibru ogłosiła nominacje do osiemnastej edycji wrocławskiej nagrody dla najlepszych polskich powieści kryminalnych.
Cafe Równik rozszerza działalność: 5 maja ruszyło tam Art Równik, miejsce, w którym można kupić artystyczne rękodzieło stworzone przez osoby niepełnosprawne. Będą tu też koncerty i spotkania.
Sylwester Chęciński, Roshwita Schieb, Festiwal Góry Literatury oraz Polsko-Niemiecka Młodzieżowa Orkiestra Jazzowa zostali tegorocznymi laureatami Nagrody Kulturalnej Śląska.
Od początku maja luzowane są obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. W ramach tego od 4 maja muzea i galerie mogą wznowić swoją działalność. Wystawy będziemy oglądać z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Prezentowana w Oleśnicy wystawa pt. "Świat nie istnieje" to próba zmierzenia się prof. Pawła Jarodzkiego, artysty malarza, rysownika i wykładowcy ASP we Wrocławiu, z otaczającą na pandemiczną rzeczywistością.
Wycieczki po Karkonoskim Parku Narodowym, transmisje z wyścigów konnych i wydarzenia z okazji Dnia Flagi i Święta Narodowego Trzeciego Maja to tylko niektóre ciekawe propozycje na pierwszy majowy weekend.
"Śluby panieńskie, czyli elektromagnetyzm serca" to najnowsza premiera Teatru Polskiego we Wrocławiu. Z powodu pandemii odbędzie się online.
56. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego odbędzie się w dniach 3-12 września. Organizatorzy ogłosili program imprezy, ruszyła tez sprzedaż biletów.
Właściciele działającego od 17 lat klubu Salvador postanowili wystawić na sprzedaż swój lokal z całym wyposażeniem i nazwą. - Pierwszą falę przetrwaliśmy, ale nie działamy od października - mówią.
W maju rozpocznie się trzecia odsłona projektu Błaźnice, w ramach którego odbędą się warsztaty z rozwiązywania konfliktów i praktykowania uważności, debata "Myślę, czuję, decyduję" czy prezentacja twórczości filmowej Zuzanny Grajcewicz.
Nadanie jednemu ze skwerów imienia Tadeusza Różewicza, spektakle, nocne czytanie tekstów czy postawienie granitowej ławki w ulubionym miejscu poety - to wycinek z programu wrocławskich obchodów Roku Różewiczowskiego.
Koncert argentyńskiego tanga oraz wykłady o sztuce i zajęcia dla dzieci to niektóre kulturalne propozycje na zaczynający się właśnie weekend.
Akcja książek z serii "Kocia Szajka" rozgrywa się w Cieszynie - tętniącym życiem i pełnym niespodzianek mieście leżącym na pograniczu polsko-czeskim. Miejscowe koty, o mocnym charakterze i dużej fantazji, pomagają policji w rozwiązywaniu...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.