Wrocławski start-up wpadł na pomysł wynajmowania przestrzeni do pracy, spotkań biznesowych czy odpoczynku. Pierwsze "kapsuły" są już dostępne w Galerii Dominikańskiej. W planach kolejne w popularnych, zatłoczonych lokalizacjach, jak np. dworce.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób chcąc nie chcąc musiało się przerzucić na pracę zdalną. Otworzyły się jednak nowe możliwości do pracy na odległość, już wcześniej zresztą np. pracownicy IT z Wrocławia mogli wykonywać zlecenia dla firm z innych krajów europejskich czy USA. 

Czasami trzeba się jednak spotkać z partnerem biznesowym poza światem wirtualnym, podpisać umowę lub po prostu wyjść z domu. Z tego powodu od lat wzrasta popularność tzw. coworkingu, a więc przestrzeni na wynajem. Takie tymczasowe biura są np. w Concordia Design na Wyspie Słodowej, Idea Place przy pl. Solnym czy Business Link w biurowcu Green2Day przy ul. Szczytnickiej. Kolejne są w budowie. Przykładowo dom handlowy Renoma przebudowuje swoją przestrzeń, w której zamierza otworzyć biura, w tym coworkinowe - do wynajęcie na godziny lub dni.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Tak pół żartem pół serio.
  Oby to nie skończyło się wynajmowaniem pokojów na godziny jak w pewnej oficynie w Krakowie.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Za mało wiadomo, by odpowiedzieć na pytanie z ankiety. Bardzo ważne są kwestie bezpieczeństwa informacji (np. podczas jakiegoś spotkania z klientem) i dbałości o to, by te przestrzenie były sprzątane po każdym wynajmującym. Jest więc wiele wątpliwości związanych z tą usługą.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dla zdesperowanych rodzicow nastolatkow, ktore nigdy nie spia :))
  już oceniałe(a)ś
  0
  1