6. Centrum Dziedzictwa Kulturalnego w Pruszkowie
Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie mieści się u zbiegu Alej Jerozolimskich i ul. Bohaterów Warszawy. Powstał z inicjatywy Urzędu Miasta Pruszków. Jest tu m.in. sala widowiskowo-teatralno-kinowa (z miejscami dla 400 osób), sala konferencyjna (na 200 miejsc) i sala baletowa, część hotelowo-gastronomiczna oraz ogólnodostępny podziemny parking. W budynku ma siedzibę kilka instytucji - Centrum Kultury i Sportu, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca Ludowego 'Pruszkowiacy'.
Mieszkańcy Pruszkowa nazywają ten budynek trumną, krematorium, łodzią podwodną, Tiitanikiem, klocem lub czarnym molochem. W sumie im się nie dziwimy.
Wszystkie komentarze
Warto poczytać o historii miasta
Pierwsze miejsce dawałam przebudowie z Zakopanem a drugie Wroclavii.
Pytanie czy za 25 lat również będzie?
Takie modne utyskiwanie na galerie handlowe, ale są naprawdę przyzwoite architektonicznie we Wrocławiu - Arkady, Wrocławia czy nawet skytower.
Wrocławię nominowano za "zjedzenie" dworca autobusowego a nie za architekturę. Nie korzystam z dworca i nie wiem czy jest aż tak niefunkcjonalny, żeby makabryłować Wrocławię, ale co do architektury - może być.
Spokojnie można na powierzchniach spacerowych zrobić tor dla deskorolek, albo coś równie potrzebnego wrocławianom. Całę hektary pustych powierzchni a po bokach sklepy, sklepiki... Warto by to wykorzystać.
byly i sa bunkry poniemieckie w centrum Wroclawia, jest i bunkier Wolski, prawdziwie narodowy a jeszcze teraz do tego wyklety...
bredzisz.
To prawda. Autobusy powinny mieć przystanki na schodach ruchomych i w kinie.