Politechnika Wrocławska przygotowała około 8300 miejsc na 44 kierunkach w języku polskim i 26 w języku angielskim. Nabór rozpocznie się 20 maja, a pierwsza lista przyjętych zostanie ogłoszona 11 lipca.
W tym roku na politechnice pojawią się nowe kierunki studiów. To inżynieria zarządzania, inżynieria kwantowa, chemia i analityka przemysłowa (dawna chemia, poszerzona programowo) oraz inżynieria elektroniczna i komputerowa w języku angielskim.
- Oprócz nauki ważne są pasje. Na naszej uczelni działają 164 koła naukowe, 30 organizacji studenckich oraz 23 agendy kultury, których ciekawe projekty wspieramy finansowo - mówi Andrzej Charytoniuk z biura prasowego PWr.
PWr ma mocnego asa w rękawie. Jest największą uczelnią na Dolnym Śląsku, a ranking Perspektywy 2015 uznał ją za najlepszą uczelnię techniczną w Polsce. Obecnie na tej uczelni studiuje prawie 34 tys. osób.
- Ponad 70 proc. absolwentów pracuje już w trzy miesiące po zdobyciu dyplomu. Kolejnych 20 proc. szuka pracy nie dłużej niż rok - dodaje Charytoniuk.
Pracownicy działu rekrutacji PWr przez cały rok jeżdżą do wrocławskich szkół i na targi edukacyjne, promując uczelnię. Kilka razy w roku biorą także udział w targach zagranicznych, najczęściej na Ukrainie, w Indiach, Brazylii czy Chinach. Także studenci odwiedzają szkoły na terenie całego kraju i zachęcają do studiowania we Wrocławiu.
Uczelnia prowadzi projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, dzięki czemu zdobywa zainteresowanie coraz młodszych roczników. Uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych uczęszczają na Akademię Młodych Odkrywców, do gimnazjalistów z Dolnego Śląska skierowany jest program Młody Chemik Eksperymentuje, a licealiści biorą udział w Studium Talent. To kursy przygotowawcze z matematyki i fizyki, które pomagają dostać się na wybrany kierunek studiów.
W 2013 r. została zorganizowana akcja pod hasłem "Politechnika Wrocławska - marzenia stają się rzeczywistością". W promocję swojej macierzystej uczelni zaangażowali się jej wybitni absolwenci, m.in. architekt Zbigniew Maćków, Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP i Leszek Czarnecki, twórca Getin Holding.
Równie popularną kampanią rekrutacyjną była "Powered by PWr". Na torbach, naklejkach, kubkach, plakatach i billboardach pojawiły się hasła: "Nie ma szczęścia, jest matematyka", "Nie ma miłości, jest chemia" czy "Nie ma cudów, jest fizyka".
PWr to uczelnia, która wciąż remontuje starsze obiekty i buduje nowe. W tym roku oddała do użytku nowe pomieszczenia dla Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Działa tam kompletnie wyposażone Laboratorium Podstaw Fizyki. Stawia też na nowoczesną edukację. Pod koniec 2015 r. uruchomiła specjalny serwis Otwartych Zasobów Edukacyjnych. Korzystając z niego, studenci mogą np. oglądać nagrane wykłady.
Na ePortalu PWr prowadzący zajęcia udostępniają studentom materiały dydaktyczne, kontaktują się z nimi przez internet, a nawet sprawdzają prace i przeprowadzają egzaminy online. Można z niego korzystać także z tabletów i smartfonów!
Atutem PWr jest Strefa Kultury Studenckiej, w której mieszczą się stołówka i kawiarnia. Organizowane są tam koncerty, konferencje, coroczny bal i imprezy studenckie. Od maja 2015 r. na terenie kampusu w rejonie Wyb. Wyspiańskiego istnieją Aleja Profesorów i Pasaż Studencki. To miejsce wypoczynku w otoczeniu zieleni oraz arena studenckich imprez. W pobliskim budynku Bibliotech znajduje się m.in. Strefa Otwartej Nauki, a przed rokiem akademickim 2016/2017 przy ul. Chełmońskiego zacznie działać wielofunkcyjna hala sportowa.
Wszystkie komentarze