Więcej
  Komentarze
  Czy ceniąc dobre dziennikarstwo, muszę czytać o liceum Warszawskim? To jakaś nazwa własna, czy tekst pisał absolwent słabszego liceum?
  już oceniałe(a)ś
  48
  1
  Dlaczego na pytanie postawione w tytule nie znajdę odpowiedzi w notce, tylko muszę obejrzeć kilkanaście nieciekawych zdjęć i bzdurny komentarz. Po co rozwadniać coś, co i tak jest wodą? Nie szanujecie czytelnika i jego czasu.
  @alba Wystarczy wejsc na strone perspektywy.pl i nie będziesz musiał. Za trudne? Jakoś czasu Ci nie było żal na komentarz.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @dziamgacz Miejsce 1. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Miejsce 2. XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie Miejsce 3. Liceum Akademickie UMK w Toruniu Miejsce 4. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu Miejsce 5. V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie Miejsce 6. III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni Miejsce 7. 2 Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy w Warszawie 8 miejsce. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie 9 miejsce. II LO z Oddz. Dwujęz. im. Stefana Batorego 10 miejsce. LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie Miejsce 11. XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie Miejsce 12. LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu Miejsce 13. Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach Miejsce 14. LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  sami se oglądajcie ...
  już oceniałe(a)ś
  27
  1
  oto lista: Miejsce 1. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie Miejsce 2. XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie Miejsce 3. Liceum Akademickie UMK w Toruniu Miejsce 4. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu Miejsce 5. V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie Miejsce 6. III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni Miejsce 7. 2 Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy w Warszawie 8 miejsce. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie 9 miejsce. II LO z Oddz. Dwujęz. im. Stefana Batorego 10 miejsce. LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie Miejsce 11. XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie Miejsce 12. LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu Miejsce 13. Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach Miejsce 14. LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Tymczasem we Wrocławiu... ... szkoły idą do likwidacji. U bulwersującym przypadku oddania budynku SP nr 107 Salezjanom już słyszeliśmy, następne w kolejce do likwidacji są technika, np. Technikum nr 4
  już oceniałe(a)ś
  17
  1
  A jakie były kryteria?
  @ncc74656 Kryteria rankingu można sprawdzić na stronie Perspektyw - brane są pod uwagę przede wszystkim wyniku matur oraz miejsca uczniów na olimpiadach.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ws liceum im. Staszica w Warszawie: znakomity dziennikarzu/dziennikarko "migro": jak się zżyna gotowca ze strony oficjalnej szkoły, to warto zamieścić cały kontekst historyczny, który w dalszej części brzmi tak: "Liceum im. K. Gottwalda od wielu lat było zawsze uznawane za jedną z najlepszych szkół średnich w Polsce. Jego uczniowie rokrocznie odnosili sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, zwłaszcza matematycznych, i przez szereg lat reprezentowali Polskę na olimpiadach międzynarodowych. Absolwenci Liceum z wielkim powodzeniem zdawali egzaminy wstępne na wyższe uczelnie, a po ich ukończeniu w znacznej mierze zasilali w kraju akademicką kadrę nauczycielską. Wielu absolwentów emigrowało z kraju, otrzymując posady w ośrodkach akademickich, w przemyśle, informatyce i bankowości. Sukcesy Liceum należy wiązać nie tylko z uzdolnieniami młodzieży i świetną kadrą nauczycielską, ale także z klimatem panującym w szkole, w której dominowała atmosfera nauki i tolerancji. rozumiem, że dotyczy to niestniejącej placówki,nieistniejących nauczycieli i uczniów? Budynku też nie przebudowali w 1990 r, pozostał ten sam.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Gdyby "redaktor" skończył jakiekolwiek liceum, to by wiedział, że na pytanie "Jakie jest najlepsze liceum w Polsce" można odpowiedzieć np. "duże", "stare", "biedne" itd. Natomiast poprawny tytuł artykułu powinien brzmieć "Które liceum jest najlepsze w Polsce?". No ale jak widać brak znajomości języka nie jest przeszkodą, by dostać pracę w portalu "gazeta.pl"
  @antipatico Zgadzam sie.Zastanawia mnie,dlaczego jest tak niski poziom tekstow na portalu?Kto tam u Was pracuje?Praktykanci po liceum?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0