Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Red. Marta Lasek o "mgr." chyba wciąż marzy, ponieważ gdyby skończyła studia (lub porządny ogólniak) wiedziałaby, kiedy po skrócie stawiamy kropkę a kiedy tego nie czynimy...
  już oceniałe(a)ś
  56
  12
  Nawet tytuł "mgr." przed nazwiskiem nie gwarantuje znalezienia pracy. = Nawet tytuł "magistra" przed nazwiskiem nie gwarantuje znalezienia pracy. W dopełniaczu stawiamy kropkę. Ale hejterzy się zawsze przypieprzą, nawet jak nie ma o co.
  @jasiupawieoczko dopełniacz? Ciekawa linia linia obrony...
  już oceniałe(a)ś
  7
  13
  @iakinnefudd13 No to jak jest po ludzku: "nawet tytuł król" czy "nawet tytuł króla"? :D
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @jasiupawieoczko Zgodziłbym się, gdyby "mgr." było bez cudzysłowu...
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  @jasiupawieoczko A w dopełniaczu nie powinno być "mgra.", tak jak jest "dra."?
  już oceniałe(a)ś
  4
  12
  Nie znam nikogo, komu pośredniak znalazł pracę.
  @elrobertos Jak to nie? A pociotki, króliki i znajome kuleżanki zatrudnione w urzędzie to co? Pośredniak znalazł pracę swoim pracownikom:) Moim skromnym zdaniem, czy posredniak by był czy nie sytuacja byłaby podobna, tylko gdyby go nie było to moze wiecej darmozjadów z urzedów wzięłoby się do pracy, a także mniejsze byłyby koszty funkcjonowania państwa. Polski posredniak-obojetnie czy malutki w małym miasteczku czy wielki moloch trzeba zlikwidować zupełnie, bo to jest niepotrzebne. Jestem natomiast pod wrażeniem Jobcentre Plus w UK-normalnie pomagają znaleźć pracę, a tym co im się nie chce ruszyć d.. to osobisty opiekun daje motywację aby pracę znaleźć. Świetni są a także oferty pracy są on-line z normalnie podanymi stawkami, z wymaganiami konkretnymi zamiast polskich żądań pracy na smieciówce za funta:P
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @czemublokujecie_mikonto I nikt nie żąda cv ze zdjęciem ani podania daty urodzenia, nikt cię nie pyta (o ile to nie jest francuska firma, do której swoje cv podałeś gdzies w jakimś miejscu) ile chcesz zarabiać tylko sami ci proponują budżet jaki mają i wiesz na co się decydujesz.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @elrobertos Właśnie urząd mnie wysłał na rozmowę o pracę gdzie nie spełniałem wymagań. Najśmieszniejsze jest to że odpadłem dopiero na drugim etapie rekrutacji. No coż pani urzędniczka przeczytała w nazwie ostatniego zawodu technik i pewnie uważała że może mi wcisnąć wszystko co ma technik w nazwie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Najciekawsze ze pracodawcy narzekaja na brak chetnych do pracy w wiekszosci wymieninych w artykule zawodach. Problemem jest nie brak miejsc pracy, ani brak chetnych do pracy, tylko oferowane formy zatrudnienia ( umowa zlecenie i 1600-1800 brutto )
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  1.Mgr piszemy bez kropki pani redachtor, no chyba ze ktoś konczyl dziennikarstwo na UWr. bądz w tej szkole przy dawnym PAFAWAGU co to ostatnio zapraszala z wykładami Żakowskiego..2.Teraz studiują dosłownie wszyscy! wiec owo magiczne "mgr" zdewaluowało się mocno( jak pani nie zna tego słowa zapytac kolegi Samcika od finansów). 3 Do pracy w KFC/Mc Donalds naprawdę nie potrzeba konczyć DSW/WSB/SWPS i innych podobnych...
  już oceniałe(a)ś
  13
  14
  Bo nieważne jest co skończyłeś, ale kogo masz w rodzinie i czy twój wujek jest syjonistą. Jak jest, to możesz być bez zawodu a i tak będziesz zarabiał minimum średnią krajową. Bez wujka syjonisty możesz mieć dwa fakultety i dalej będziesz szukać pracy, nawet po politechnice.
  już oceniałe(a)ś
  3
  5