Wrocławski policjant Tomasz Stępień i jego 8-letni pies Bono razem biorą udział w międzynarodowych zawodach biegowych. A pod koniec października organizują charytatywny bieg na rzecz ośrodka adopcyjnego dla zwierząt.
W meczu na szczycie koszykarskiej I ligi FutureNet Śląsk wygrał we Wrocławiu z Polonią Leszno 86:82. Śląsk świetnie wystartował w tym sezonie - wygrał wszystkie trzy mecze i plasuje się na czele tabeli.
Wystarczyły dwa zimowe miesiące 1945 r., by jedna z wizytówek Breslau, zamknięta ulicami Ślężną, Zaporoską, Kamienną oraz torami kolejowymi biegnącymi do Dworca Głównego, pokryła się ruiną wyburzonych kamienic.
- No trudno, nie umiem trzymać języka za zębami, zwłaszcza kiedy widzę, co się dzieje. W zamian na próbach w Teatrze Polskim słyszałem, że jestem nienormalny, chory, bo nie akceptuję rządów PiS i nowej dyrekcji. A ja nie byłem w stanie pogodzić się...
- Jakiś czas temu odwiedzający mnie Donald Tusk mówił, że marzy mu się, by cała Polska była jak Wrocław. My chcemy, by był nim choć cały Dolny Śląsk. I zrobimy to! - mówił w niedzielę na konwencji swojego sejmikowego komitetu Rafał Dutkiewicz.
Przed silnym wiatrem, który w niedzielę da się we znaki w Sudetach, ostrzegają m.in. IMGW i Dolnośląscy Łowcy Burz. Zdecydowano się na unieruchomienie wyciągów.
Ci, którzy chcą głosować w innym mieście niż to, w którym są zameldowani, powinni wpisać się na listę wyborców. Inaczej nie będą mogli oddać głosu tam, gdzie mieszkają.
W piątek 19 października rozpocznie się trzydniowy Krokus Jazz Festiwal. W Jeleniej Górze wystąpią zarówno znani i cenieni na świecie artyści jazzowi, jak i młodzi muzycy.
Wypadek na DK5. Nie żyje kierowca, który wjechał autem w drzewo.
Wiele budynków legło w gruzach w trakcie II wojny światowej. Dzisiaj możemy je oglądać tylko na starych fotografiach. Zapraszamy na krótką wycieczkę po dawnym Breslau.
Zapytaliśmy kandydatów na prezydenta Wrocławia, jakie mają pomysły na współpracę z wrocławskim biznesem i przyciąganie do miasta nowych inwestycji.
Po raz pierwszy Polak został laureatem przyznawanej we Wrocławiu nagrody. Maciej Płaza dostał Angelusa i Nagrodę im. Natalii Gorbaniewskiej, przyznawaną przez czytelników w internetowym głosowaniu.
W tym artykule opowiemy wam, czym żywią się hipopotamy, pingwiny, manaty i kotiki.
34-latek miał ukraść laptop i telefon komórkowy z samochodu, po czym umówił się z właścicielami sprzętu na spotkanie, żeby go oddać. Na miejscu czekali na niego policjanci.
W sobotę odbył się pierwszy z sześciu biegów w ramach cyklu Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden. Zwycięstwo odnieśli Dariusz Boratyński i Dominika Napieraj.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.