• Smaczny Wrocław. Ragu, czyli królestwo bardzo smacznych makaronów

  Kokardki, lasagne, świderki, muszelki, pappardelle, penne, rigatoni, spaghetti, tagliatelle, tortellini, vermicelli... Od rodzajów makaronu i dań z nimi przygotowywanych może zakręcić się głowie. Na Sienkiewicza otwarto właśnie Ragu Pracownię Makaronu, która czerpie z tego makaronowego bogactwa. I robi to naprawdę dobrze serwując smaczne, oryginalne i świeże potrawy.

 • Najpiękniejsze trasy nordic walking w Polsce [TOP 7]

  Wczesna jesień to idealny czas na spacery, zwiedzanie i poprawę kondycji fizycznej. Przyjemne z pożytecznym pozwala połączyć nordic walking. Chodząc z kijkami pobudzisz wszystkie partie mięśni i szybko spalisz kalorie. Przy okazji możesz poznać najbardziej malownicze zakątki Polski. Akademia Zdrowia Santandera wybrała siedem tras w Polsce, które warto przemierzyć.

 • Schöps, czyli piwo z dawnego Wrocławia, jest już w sklepach i pubach...

  Schöpsa warzono we Wrocławiu od połowy XVI do połowy XVIII wieku. Miał ogromne znaczenie w diecie mieszkańców, opisywali go kronikarze, uznawany był za czołowe w tej części Europy piwo. Stał się symbolem Wrocławia. Teraz, dzięki Browarowi Stu Mostów, wrócił do Stolicy Dolnego Śląska. Piwowarzy odtworzyli go, choć dawna receptura się nie zachowała.

 • Piwo, przekąski i bawarska muzyka - w Arsenale trwa Paulaner...

  Dokładnie dziś, w sobotę 17 września, rusza w Monachium słynny piwny festiwal Oktoberfest. Jego atmosferę możemy poczuć także we Wrocławiu, a dokładnie na dziedzińcu Arsenału, gdzie stoi piwny namiot i gdzie możemy napić się tego piwa, które jest serwowane w stolicy Bawarii. Paulaner Oktoberfest potrwa do godz. 23.

Co jest grane 24

5762 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Carmen

  Carmen

  opera

  "Carmen" należy do najpopularniejszych dzieł w światowym repertuarze operowym. W pierwszej wersji ujęta była w formę zbliżoną do opery komicznej, gdzie fragmenty śpiewane przeplatały się z partiami mówionymi. Fakt ten, według ówczesnego zwyczaju, zamykał jej drogę na scenę Wielkiej Opery paryskiej, premiera musiała się więc odbyć w Operze Komicznej. Uczęszczająca tam publiczność gustowała raczej w lekkich, zabawnych komediach muzycznych i nie w smak jej było tragiczne zakończenie dzieła Bizeta - oto jeden z powodów chłodnego przyjęcia "Carmen".

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Plan Maggie

  Plan Maggie

  komedia

  Ocena 4/6

  Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tym czasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

 • Bridget Jones 3

  Bridget Jones 3

  komedia

  Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój?Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem…

 • Jak zostać kotem

  Jak zostać kotem

  komedia

  Ocena 2/6

  Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota należącego do jego własnej rodziny. Prowadzi to do serii zaskakujących wydarzeń, a bohater może na własnej skórze sprawdzić trafność powiedzenia, że… koty mają dziewięć żyć.

Tematy ważne dla Wrocławia
Tematy
Miejsca
Komunikacja
Edukacja
Tematy ważne dla Wrocławia
Ludzie