• Smaczny Wrocław. Ragu, czyli królestwo bardzo smacznych makaronów

  Kokardki, lasagne, świderki, muszelki, pappardelle, penne, rigatoni, spaghetti, tagliatelle, tortellini, vermicelli... Od rodzajów makaronu i dań z nimi przygotowywanych może zakręcić się głowie. Na Sienkiewicza otwarto właśnie Ragu Pracownię Makaronu, która czerpie z tego makaronowego bogactwa. I robi to naprawdę dobrze serwując smaczne, oryginalne i świeże potrawy.

 • Najpiękniejsze trasy nordic walking w Polsce [TOP 7]

  Wczesna jesień to idealny czas na spacery, zwiedzanie i poprawę kondycji fizycznej. Przyjemne z pożytecznym pozwala połączyć nordic walking. Chodząc z kijkami pobudzisz wszystkie partie mięśni i szybko spalisz kalorie. Przy okazji możesz poznać najbardziej malownicze zakątki Polski. Akademia Zdrowia Santandera wybrała siedem tras w Polsce, które warto przemierzyć.

 • Schöps, czyli piwo z dawnego Wrocławia, jest już w sklepach i pubach...

  Schöpsa warzono we Wrocławiu od połowy XVI do połowy XVIII wieku. Miał ogromne znaczenie w diecie mieszkańców, opisywali go kronikarze, uznawany był za czołowe w tej części Europy piwo. Stał się symbolem Wrocławia. Teraz, dzięki Browarowi Stu Mostów, wrócił do Stolicy Dolnego Śląska. Piwowarzy odtworzyli go, choć dawna receptura się nie zachowała.

 • Piwo, przekąski i bawarska muzyka - w Arsenale trwa Paulaner...

  Dokładnie dziś, w sobotę 17 września, rusza w Monachium słynny piwny festiwal Oktoberfest. Jego atmosferę możemy poczuć także we Wrocławiu, a dokładnie na dziedzińcu Arsenału, gdzie stoi piwny namiot i gdzie możemy napić się tego piwa, które jest serwowane w stolicy Bawarii. Paulaner Oktoberfest potrwa do godz. 23.

Co jest grane 24

6637 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Cyganeria

  Cyganeria

  opera

  „Cyganeria" utrzymana jest w formie dramatu muzycznego. Muzyka Pucciniego jest pełna zmysłowości, melodyjnej włoskiej kantyleny. Każda postać, istotne momenty akcji i uczucie mają swój odpowiednik w muzyce. Tu właśnie tkwi niezwykła finezja kompozytora, który potrafi tak wspaniale i zręcznie konstruować motywy muzyczne oraz ich wzajemne powiązania. Słuchacz już na początku wstępu usłyszy charakterystyczny motyw „Cyganerii”, potem motyw Mimi, wesoły kokieteryjny motyw Musetty. Muzyka, w której zwraca uwagę zwłaszcza urozmaicona rytmika oraz barwność instrumentacji, oddaje po mistrzowsku niesłychaną różnorodność nastrojów Murgerowskiej powieści, przechodzących bezpośrednio od beztroskiej radości i szampańskiego humoru do przejmującego tragizmu.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Plan Maggie

  Plan Maggie

  komedia

  Ocena 4/6

  Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tym czasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

 • Jak zostać kotem

  Jak zostać kotem

  komedia

  Ocena 2/6

  Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota należącego do jego własnej rodziny. Prowadzi to do serii zaskakujących wydarzeń, a bohater może na własnej skórze sprawdzić trafność powiedzenia, że… koty mają dziewięć żyć.

 • Blair Witch

  Blair Witch

  horror

  Kontynuacja jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina. Film producentów takich horrorów jak "The Ring", "Naznaczony" i "Wizyta". Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

Tematy ważne dla Wrocławia
Tematy
Miejsca
Komunikacja
Edukacja
Tematy ważne dla Wrocławia
Ludzie