• T-Mobile Nowe Horyzonty. Klimat z filmów Lyncha, czyli Xiu Xiu w Arsenale

  Sobotni koncert tria Xiu Xiu był jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń trwającego właśnie 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Amerykanie przywieźli ze sobą swoją wersje muzyki z serialu "Twin Peaks" i zafundowali publiczności chyba jeden z najbardziej klimatycznych koncertów w historii klubu festiwalowego.

 • Singing Europe - energia młodzieży, śpiewająca zakonnica i chóry

  W sobotę na Stadionie Wrocław odbył Singing Europe, czyli kolejny projekt Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Był koncert na kilkadziesiąt chórów, zaśpiewała zakonnica Cristina Scuccia, zwyciężczyni programu The Voice of Italy sprzed dwóch lat, była fantastyczna zabawa uczestników Światowych Dni Młodzieży

 • Singing Europe - koncert przy okazji Światowych Dni Młodzieży na Stadionie Wrocław.

  W sobotę na Stadionie Wrocław odbył Singing Europe, czyli kolejny projekt Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Był koncert na kilkadziesiąt chórów, zaśpiewała zakonnica Cristina Scuccia, zwyciężczyni programu The Voice of Italy sprzed dwóch lat, była fantastyczna zabawa uczestników Światowych Dni Młodzieży.

 • 8 rzeczy, które musisz wiedzieć o festiwalu Nowe Horyzonty

  W czwartek we Wrocławiu zaczyna się 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty (21-31 lipca). W tym roku, m.in. za sprawą Europejskiej Stolicy Kultury, jego program jest niezwykle bogaty. Prawie 400 filmów, wielkie nazwiska, spotkania z niezwykłymi gośćmi, widowiska, filmowe odkrycia, koncerty i wiele, wiele innych. Są tacy, którzy twierdzą, że trzeba być szalonym, by w środku lata zamknąć się na długie godziny w ciemnych kinowych salach. Są i tacy, którzy pod koniec lipca biorą urlop, by to robić. Nie należycie do żadnej z grup? Nie byliście nigdy na Nowych Horyzontach i nie wiecie z czym to się je? Chcielibyście spróbować, ale boicie się zapytać? Zapraszamy do naszego przewodnika po Nowych Horyzontach - oto festiwalowe "know how".

 • Niezwykła wystawa potworów głębinowych w Hydropolis [ZDJĘCIA]

  "Są tajemnicze, często przerażające i przede wszystkim mało znane, bo zamieszkują niedostępne morskie głębiny." Mowa o nowej atrakcji wrocławskiego Hydropolis, czyli interaktywnej wystawie organizmów głębinowych.

 • "W puszczy urządzono rzeźnię". Zapraszamy na spotkanie z Adamem...

  Adam Wajrak: Stanąć z oswojonym wilkiem, od którego nie dzieli mnie żadna krata - to jest przeżycie. Gdy poczułem na dłoni jego wielkie i ostre zębiska, wiedziałem, że mnie testuje i że właśnie przechodzę najważniejszą część sprawdzianu. Modliłem się w myślach, żeby tylko nie wpaść w panikę.

 • 7 Nowych Cudów Polski 2016. Poznaliśmy nominowane miejsca

  Już po raz 6. National Geographic ogłosiło konkurs na "7 Nowych Cudów Polski". W poprzedniej edycji wygrał Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim przed Muzeum Żywej Porcelany z Ćmielowa i Kościołem Pokoju ze Świdnicy. Jak będzie teraz? Poznajcie 32 miejsca, które docenili jurorzy.

Co jest grane 24

6516 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Krzysztof M. Bednarski. Ubi sunt? / Gdzie oni są?

  Krzysztof M. Bednarski. Ubi sunt? / Gdzie oni są?

  wystawa

  Galeria Art Main Station by mia na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu zaprasza na wystawę prac jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów polskich – Krzysztofa Bednarskiego. Wystawa zatytułowana "Ubi sunt?/Gdzie oni są?" dedykowana jest pamięci zmarłych twórców związanych z Teatrem Laboratorium Jerzego Grotowskiego, z którymi Bednarski przez wiele lat się przyjaźnił i współpracował. Pamięć przeszłości próbująca powstrzymać mijający czas, obecna w twórczości autora „Thanatosa polskiego”, zostanie ukazana dzięki prezentacji cyklu prac z serii „Moby Dick” reprezentowanej przez szereg nowych dzieł, których nigdy nie pokazywano we Wrocławiu. Wystawie będą towarzyszyły projekcje filmów autorstwa Artysty, rejestracje jego performansów oraz „przypadkowe zdarzenia dźwiękowe” sprzyjające uchyleniu naturalnego dystansu pomiędzy rzeźbiarskim dziełem i widzem. Wystawa w naszej Galerii, w której ostatnio prezentowano słynną już ekspozycję „Medytacja i ekspresja”, pozwoli stworzyć twórcze Uniwersum, w którym opowieść o biblijnym Lewiatanie – Moby Dicku przekształci się w pokaz multimedialnej sztuki sprzyjającej nie tylko doznaniom natury estetycznej, ale przede wszystkim przenoszącej nas w sferę niemal mistycznej wzniosłości i artystycznej prawdy. Krzysztof M. Bednarski – rzeźbiarz, urodzony w 1953 roku w Krakowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1973-1978, pracownia prof. Jerzego Jarnuszkiewicza i prof. Oskara Hansena). W roku akademickim 1996/97 w zastępstwie prof. Grzegorza Kowalskiego prowadził zajęcia dydaktyczne na macierzystym wydziale, gdzie też od 2014 prowadzi pracownię gościnną. Aktywnie uprawia różne dyscypliny twórcze, niegdyś był blisko związany z teatrem Jerzego Grotowskiego, dla którego w latach 1976–1981 projektował plakaty. Od 1986 roku mieszka w Rzymie; intensywnie obecny również na polskiej scenie artystycznej.  

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • 183 metry strachu

  183 metry strachu

  thriller

  „Szczęki” nowej generacji. W wyniku splotu nieszczęśliwych wydarzeń, młoda kobieta, Nancy (Blake Lively), znajduje się na mieliźnie. Od brzegu dzieli ją jedynie 200 metrów, ale mieliznę opływa wielki żarłacz biały, krążący w wodach oddzielających Nancy od brzegu. Histeryczna walka o życie zamienia się w psychologiczną wojnę o przetrwanie.

 • Star Trek: W nieznane

  Star Trek: W nieznane

  science fiction

  Kolejna odsłona kultowej serii, która wrosła w popkulturę, co więcej - współtworzyła ją. Twórcy ponownie zabiorą nas w emocjonującą międzygalaktyczną podróż. Wspólnie z bohaterami filmu znów będziemy „śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek".

 • BFG: Bardzo Fajny Gigant

  BFG: Bardzo Fajny Gigant

  familijny

  Ocena 5/6

  Porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. Ekranizacja uwielbianej powieści Roalda Dahla.