Gogle, wielki zielony ekran oraz zaawansowane komputery i programy - tak wyposażone zostało nowe laboratorium w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Praktyka w nim przyda się nie tylko informatykom, ale również przyszłym lekarzom czy architektom.

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu uruchomiła laboratorium tworzenia wirtualnych światów i rozszerzania rzeczywistości. Tego typu laboratoria dopiero się w Polsce rozwijają, a wrocławskie należy do najnowocześniejszych.

Uczelnia stworzyła je we współpracy z firmą Giant Lazer specjalizującą się w technologiach VR (virtual reality, czyli wirtualnej rzeczywistość), AR (augmented reality - rozszerzonej rzeczywistości) oraz MR (mixed reality - mieszanej rzeczywistości).

Dzięki temu powstało laboratorium XR (extended reality - przedłużonej rzeczywistości), czyli łączące wszystkie trzy technologie - VR, AR i MR - w nowy obszar.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Vr to wciąż niszowa technologia, development ssie (zakładaj i zdejmuj wiadro na głowę co parę minut) ale nadaje się za to na materiał promocyjny jak widać.
  @luksz
  LOL :D
  już oceniałe(a)ś
  0
  1