W MWW
W piątek w Muzeum Współczesnym Wrocław o 18 odbędzie się wernisaż wystawy Łukasza Zgrzebskiego "Tamtego dnia wszyscy wyjechali". Także dziś (godz. 18) odbędzie się spotkanie z Kubą Bąkowskim, autorem instalacji, fotografii, performansów, wideo, obiektów i rzeźb. Jego twórczość oscyluje między fascynacją nowymi technologiami, a zagadnieniami z różnych dziedzin nauki, antropologii i historii naturalnej i w te obszary przenosi nas instalacja "I Do Not Pay For My Pleasure". Przez całą sobotę będą trwały "Skoki z muzeum", czyli proces powstania pracy Kuby Bąkowskiego, rysunkowego performansu, który zrealizują skoczkowie z Centrum Sportów Ekstremalnych 2Wieże. Skoki wykonane po zmroku zostaną udokumentowane fotograficznie, a efekt działania zobaczymy na wystawie w czerwcu 2020 roku. Niedzielne Warsztaty Rodzinne zatytułowane "Mój wewnętrzny świat" dotyczyć będą snów (godz. 13.30, zapisy). Tego dnia odbędzie się też oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Nieuzasadniona przemoc i inne przypadłości współczesnego świata. Dzieła z kolekcji DTZSP" (godz. 15). Sobota i niedziela to też Weekend Seniora Z Kulturą: MWW oferuje bezpłatny wstęp na wszystkie wystawy dla osób w wieku 60+.
Pl. Strzegomski 2.
W Pawilonie
W sobotę Pawilon Czterech Kopuł zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty "Obraz (z natury) zmysłowy" (godz. 11), a osoby niewidome i niedowidzące na zajęcia "Formy inspirujące" (godz. 14). Sobota to też działania interaktywne wokół wystawy "po/wy/miary" (godz. 13-18), towarzyszyć im będzie wystawa fotografii Nikodema Nowakowskiego. Niedziela to warsztaty "Jak poznać, kto ptak, a kto nie ptak?" dla dzieci w wieku 3-5 lat (godz. 11) i zajęcia "Kto tak robi?" dla rodziców z dziećmi w wieku do lat 3 (godz. 13) oraz oprowadzanie po wystawie kolekcji dzieł wrocławskich artystów dla seniorów w ramach Dni Seniora (godz. 11).
Wystawowa 1.
W Narodowym
"Barokowe prospekty organowe w świątyniach jezuickich na Śląsku i ziemi kłodzkiej" - to tytuł sobotniego wykładu Muzeum Narodowym (godz. 12). Tego dnia muzeum zaprasza też na obchody Dnia Konfucjusza. W programie są m.in. pokaz tradycyjnych strojów chińskich, pokazy gry na instrumentach i tai-chi, muzyka na żywo, ceremonia herbaciana, konkurs wiedzy o Chinach, lekcja języka chińskiego i chińska poezja. Będą też warsztaty kaligrafii, malowania masek, malarstwa chińskiego i gry w jianzi (g0dz. 11-16, wstęp wolny). W sobotę w ramach Dni Seniora zaplanowano spacer "Na zakręcie, czyli o trudnych wyborach" (godz. 13.30) i warsztaty "ABC garncarstwa" (godz. 15). Z kolei w niedzielę odbędą się warsztaty plastyczno-ruchowe "Wspomnienia z wakacji" dla dzieci w wieku 3-5 lat (g. 10,30), 6-11 lat (g. 12.30) i dla młodzieży w wieku 12-17 lat (g. 15.30).
Pl. Powstańców Warszawy 5.
W Etnograficznym
W niedzielę o godz. 10 Muzeum Etnograficzne zaprasza seniorów na oprowadzanie po wystawie "Dolnoślązacy. Pamięć, kultura, tożsamość". Będzie okazja usłyszeć o historii zabytków prezentowanych na ekspozycji, takich jak ule figuralne, czepce dolnośląskie czy grafiki dewocyjne, a także zapoznać się ze zróżnicowaniem etnicznym i narodowościowym Dolnego Śląska po II wojnie światowej. Dwie godziny potem odbędą się takie same warsztaty skierowane tym razem do osób niewidomych, niedowidzących, głuchych lub słabosłyszących.
Traugutta 111.
Kończy się TIFF Festival
"Światy" to hasło tegorocznej edycji międzynarodowego festiwalu fotografii TIFF Festival. Jego dziewiąta odsłona dobiega właśnie końca. Tylko do 30 września może oglądać trzy główne wystawy składające się na Program Główny festiwalu. Pierwsza to "Ludzie jak bogowie" w Op Enheim, kolejna to "Wszystkie jutra" w galerii Studio BWA Wrocław, trzecią jest "Kino Utopia" w BWA Wrocław Główny. Zaplanowano także inne wydarzenia z fotografią w roli głównej lub do niej nawiązujące. Więcej na www.tiff.wroc.pl.
Wszystkie komentarze