Z galerii i muzeów
W Światowidzie
Ośrodek Działań Twórczych Światowid zaprasza na wernisaż wystawy prac Klaudii Złotorowicz "Patrzenie obrazem" to pierwsza indywidualna ekspozycja tej malarki, która pracuje jako analityk finansowy. W Pracowni Plastycznej Hanny Zawadzkiej Woźniak trafiła na grupę pasjonatów i prowadzącą, która dostrzegła w niej twórczy potencjał. Pod jej okiem ćwiczyła swój warsztat i poznawała techniki malarstwa.
Piątek godz. 18. Sempołowskiej 54, wstęp wolny.
Backstage
Wystawa "Backstage. Fernando Menis", na którą zaprasza Muzeum Architektury, to retrospektywa ukazującą metody projektowe pracowni Menisa z uwzględnieniem eksperymentów i innowacyjnych działań w dziedzinie architektury i urbanistyki. Skupia się na wyborze projektów, które są w trakcie realizacji lub zostały ukończone w ciągu ostatnich piętnastu lat i na projektach badawczych nowych materiałów, technik i systemów. Zobaczymy m.in. Bürchen Mystik, czyli plan ekonomicznej transformacji wioski na zboczu Alp Szwajcarskich, poddający się zmianom projekt akustyczny Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki i prototyp maszyny do życia, która pobierają wodę z powietrza umożliwia osiedlanie się na pustyniach. Zobaczymy też klasyczne już budynki współczesne, w tym Centrum Kulturalno-Kongresowe Magma z Teneryfy i Badeschiff, pływający basen kąpielowy z Berlina, który powstał w wyniku recyklingu starej barki. Wystawa czynna jest do 7 kwietnia.
Piątek godz. 18. Bernardyńska 5, wstęp wolny.
W Narodowym
Muzeum Narodowe w sobotę zaprasza na wykład Justyny Chojnackiej o Polskiej Szkole Plakatu (g. 12; wstęp wolny). Sobota to też warsztaty plastyczne "Martwa natura" dla młodzieży w wieku 12-16 lat (g. 15; 7 zł), a niedziela to zabawa "Na tropie muzealnych hitów" dla dzieci w wieku 6-12 lat (3 zł g. 12). Zapisy na zajęcia: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.pl.
Pl. Powstańców Warszawy 5.
W Pawilonie
"Miłość w cieniu Awangardy: Berta Grünberg i Sasza Blonder / Maria Jarema i Henryk Wiciński" - taki tytuł nosi sobotni wykład Anny Budzałek. Organizowany jest w Pawilonie Czterech Kopuł (g. 16; wstęp wolny). W niedzielę o godz. 11 odbędą się warsztaty rodzinne "Kim jest ta pani? Kim jest ten pan?" dla dzieci w wieku 3-5 lat powiązane z wystawą "Grupa Krakowska 1932 - 1937" (3 zł, zapisy: tel. 71 712 71 81, edukacja.pawilon@mnwr.pl.
Wystawowa 1.
W Etnograficznym
Koszyki i koszyczki - na takie warsztaty dla dorosłych organizowane w ramach cyklu "Poczuj sztukę" zaprasza Muzeum Etnograficzne. Niedzielne zajęcia przygotowano z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących (g. 12, wstęp wolny).
Traugutta 111.
Wszystkie komentarze