W Narodowym
Sobota w Muzeum Narodowym to wykład Sławomira Ortyla "Kobiety walczące. Opowieści z Biblii i mitów greckich" (g. 12, wstęp wolny), warsztaty projektowania mody dla młodzieży od 12 do 16 lat (g. 15; 7 zł, zapisy: 71 372 51 48, edukacja@mnwr.pl) i oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Migracje" (g. 15, zapisy zapisy@mnwr.pl). W niedzielę muzeum zaprasza na wykład "Barok w Polsce" poświęcony architekturze świeckiej i sakralnej, malarstwie, rzeźbie i rzemiośle artystycznemu XVII i pierwszej połowy XVIII wieku (g. 12; 5 zł).
Pl. Powstańców Warszawy 5.
W Pawilonie
"Maria Jarema. Artystka rewolucyjna" - taki tytuł nosi niedzielny wykład Barbary Ilkosz. Poznamy w nim bliżej postać tej rzeźbiarki, malarki, projektantki scenografii i kostiumów teatralnych zaliczanej do grona najwybitniejszych polskich twórców XX wieku.
Wystawowa 1, godz. 11. Wstęp wolny.
W Etnograficznym
Dusiołki i mamuny - taki tytuł noszą niedzielne warsztaty dla dorosłych niewidomych i słabowidzących. Odbywać się będą w ramach cyklu "Poczuj sztukę". Poprowadzi je Olga Budzan, zajęcia będą też okazją do wysłuchania wykładu o ludowych wyobrażeniach demonologicznych, o demonach zapomnianych i wciąż obecnych w naszej świadomości.
Traugutta 111, godz. 12. Wstęp wolny.
W Panoramie
Panorama Racławicka zaprasza w niedzielę dzieci na "Zwiedzanie z lekkim zawrotem głowy" połączone z zabawą plastyczną (g. 11.15; 15 zł), a dorosłych na "Zwiedzanie z przymrużeniem oka". To m.in. opowieści o przygotowaniach, technice malowania i trudnościach, z jakimi borykali się twórcy dzieła (g. 13.15; 20 zł). Zapisy na zajęcia: tel. 71 344 23 44.
Purkyniego 11.
W rynku
Kolejne spotkanie z cyklu "Polska, ludzie, czas" w Muzeum Pana Tadeusza nosić będzie tytuł "Na bezkresnej ziemi. Polscy migranci po II wojnie światowej". Towarzyszyć będzie ono oprowadzaniu po wystawach stałych, losy polskich emigrantów przybliży Kalina Sobierajska (1 zł).
Niedziela godz. 12. Rynek 6.
W MWW
Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na niedzielne warsztaty rodzinne (g. 13.30) wokół wystawy Elli Littwitz "I wody stały się piołunem", inspiracją będzie "De facto", czyli butelka Coca-Coli z wodą z Morza Śródziemnego. (g. 13.30; edukacja@muzeumwspolczesne.pl). Niedziela to też finisażowe oprowadzanie po tej wystawie przygotowane przez Agatę Ciastoń (g. 15).
Pl. Strzegomski 2. Wstęp wolny.
Wszystkie komentarze