Więcej
  Komentarze
  Najtrudniej byłoby pokazać na obrazkach narastanie prawicowego ekstremizmu we Wrocławiu i brak przeciwdziałania temu zjawisku.
  @mir9
  Szanowny Panie - już raz Panu Pisałem. Jacek Kuroń zawsze mawiał - nie dajmy się zwariować. Tym pięknym krajem rządzą sukienkowi i to się prędko nie zmieni. O ile w ogóle kiedyś się zmieni. Szanownego Pana "Wielebnego" Jacka Międlara zmusili do odejścia z wiadomej korporacji, bo ordynarnie i po chamsku olał zalecenia i rozkazy swojego Biskupa, a tego w wiadomej korporacji się nie wybacza - co akurat można zrozumieć. Natomiast praktycznie żaden z hierarchów nie odciął się od jego światopoglądu - to są przykre fakty.
  Przestańmy się oszukiwać. Pan pisze o "przeciwdziałaniu temu zjawisku"?
  Na litość Boską - a kto niby ma temu przeciwdziałać? Ktoś kto swojego czasu pojechał "limuzyną" na przysłowiowego kielicha do Kardynała Gulbinowicza na Ostrów Tumski, a potem przypadkowo zaliczył przy Kościele na Piasku bliskie spotkania trzeciego stopnia z pojazdem szynowym MPK Spółka z o.o. we Wrocławiu?
  Panie MIR - niech pan będzie poważny. Obydwaj DOSKONALE wiemy jakie są polskie realia. Tak głośno myślę - może mimo wszystko podziękować Panu Bogu, że pan Rybak i pan Międlar mają tylko przysłowiową garstkę wielbicieli a nie ciągną za sobą całych tłumów - jak 80 lat temu nad Renem Pan z Wąsikiem.
  Pozostaję z szacunkiem. Rozumny.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  Piękne miasto. Wspaniale zarządzane. Powinno być wzorem dla innych polskich miast.
  Genialny przykład wykorzystania dotacji z UE.
  Oczywiście, żeby z nich skorzystać trzeba było wszystko zacząć jednocześnie, co musiało być chwilami dokuczliwe. Myślę jednak, że było warto!
  Spójrzcie na inne miasta. Chaotyczne, brzydkie, zaniedbane.
  Wrocław jest postrzegany jako jedno z ładniejszych miast W EUROPIE. Czy się to komu podoba czy nie.
  Takie są fakty.
  Opisano kilkanaście ciekawych inwestycji. Setki pominięto. Opisy pozostawiaj a sporo do życzenia.
  Dobrze jednak, że dostrzeżono wysiłki władz Wrocławia i ich rezultaty.
  Mamy ich znaaacznie więcej: przebudowano większość torowisk tramwajowych, zbudowano obwodnicę S8, S5.
  Zrewitalizowano okolice pl.Powstańców Śląskich: postawiono Sky Tower, nowe budynki przy Swobodnej, Wroclavię. Powstała Magnolia i Centrum Bielany.
  Wyremontowano słynną ulicę Karmelkową i dalsze w kierunku Bielan.
  Przeniesiono szpital im.Marciniaka do nowych budynków.
  Odnowiono "trójkąt bermudzki".
  Zadbano o Rynek.
  Powstało wiele nowych osiedli. Owszem, nie zawsze komunikacja jest tam dobra. Wierzę jednak, że Wrocław będzie o tym pamiętał.
  Taki zakres prac zawsze wiąże się z jakimiś kompromisami. Coś jest pierwsze, coś drugie, a coś ..musi poczekać dłużej.
  Cieszcie się ludzie z tego co macie. Doceniajcie piękno swojego miasta. To zaszczyt być wrocławianinem.
  Wznieście się ponad małość osobników szerzących podziały.
  Wrocław całe lata słynął również ze wspaniałej atmosfery, pełnej tolerancji i akceptacji dla odmienności.
  Spróbujcie tego nie zniszczyć.
  @indira56
  Czy mi się wydaje, czy pisze to osoba niemieszkająca we Wrocławiu? Niestety, bardzo często wśród mieszkańców opinie o naszym mieście są zgoła inne. Tak dla równowagi: w ciągu ostatnich lat wycięto we Wrocławiu ok 60 tys drzew, zlikwidowano wszystkie miejskie baseny, zlikwidowano 12 linii tramwajowych, co w połączeniu z budową osiedli na obrzeżach przyczyniło się do kompletnego zakorkowania miasta. "Trójkąta" jak na razie nie odnowiono, jedynie kilka kamienic, na wrocławski Rynek wpuszczono spożywcze sieciówki, jest ich ok 10, co jest ewenementem chyba w skali europejskiej, jeszcze 3 lata temu ulica Świdnicka, kiedyś, wizytówka Wrocławia, została, za zgodą władz opanowana przez lumpeksy, tanie bary i oczywiście Żabki, dopiero mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przywrócić Świdnickiej dawną świetność. Ilości galerii handlowych w centrum to są pomysły rodem z lat 80-tych, o problemach jakie to generuje nie będę się rozpisywać. W każdym razie, tak buduje się obecnie w Rosji i Turcji, Wrocław wypada na równi. Do tego, nie wszystkich cieszy betonowanie miasta, smog, długi, komunikacja miejska w opłakanym stanie i pochody nacjonalistów. A problemów jest jeszcze więcej. Na szczęście zmieniły się władze i jest nadzieja, że zostaną one powoli rozwiazane.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dla Wrocławian te 16 lat to dziesiątki nowych osiedli mieszkaniowych i żadnych dróg aby z tych osiedli dojechać dokądkolwiek. Ale droga do Ramiszowa super.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Stadion za miliard, najbardziej potrzebna miastu inwestycja. Most obok kosztował 180 milionów. Ale faktycznie, może lepiej żeby koledzy Rafała hailowali w jednym miejscu, na meczykach klubu należącego do miasta. Rafal, dobrze, że już sobie poszedłeś.
  już oceniałe(a)ś
  7
  3
  Wszedzie tam z kad wyrzucono auta jest o wiele piekniej
  @padoq_76
  "z kad" khe???
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Szkoda,że tylko obrazki
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  "W 2011 r. grupa ponad czterdziestu wrocławskich architektów wraz z władzami miasta, 5 lat temuzainicjowała projekt nawiązujący do tradycji Werkbundu" - zadziwiająca jest konsekwencja z jaką redaktorzyny z GW odgrzewają stale tego samego kotleta, nawet nie zadając sobie trudu by zaktualizować tego typu dane. Najśmieszniejsze, że niżej znalazłem swój stary komentarz z 20.11.18, co dobitnie pokazuje, że jest to po prostu wrzutka po raz kolejny tego samego. WSTYD. I za to chcecie żeby ludzie płacili za subskrypcję?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Proponuję ku rozwadze cytat z pewnego filmu - dla ułatwienia podam, że główny bohater podaje się za pułkownika i wice ministra bezpieczeństwa publicznego.
  - Panie Pułkowniku, melduje się porucznik Bąkiewicz, weteran bitwy pod Lenino.
  - Gratuluję, Bąkiewicz, gratuluję.
  Dla opornych przypominam, że główną rolę w tym filmie zagrał nie kto inny, jak Marek Konrad (niezapomniany komisarz Olgierd Halski).
  już oceniałe(a)ś
  1
  2