Więcej
    Komentarze
    Wrocław pamiętam od 1946. Zabudowa przypominająca miasto kończyła się na pl. 1-Maja, dalej to już był prawie dziki zachód, morze ruin wzdłuż ul. Legnickiej. Koło bunkra przez lata stacjonowały cygańskie tabory. Nie było komunikacji do Leśnicy, kto tam zamieszkał, szedł pieszo z Pilczyc, podobnie było w innych odleglejszych dzielnicach, no i nie były to bezpieczne drogi. W mieście gruz i cegły z rozbiórki budynków woziły wozy konne, w większości na dworce, skąd jechały do Warszawy. To były siermiężne lata dla miasta i mieszkańców. Nie chciałabym wrócić do tych czasów, nawet za cenę młodości.
    już oceniałe(a)ś
    3
    0
    Ale szermierz szablę miał!
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    A to morze ruin wzdluz Powstancow Slaskich ktos uwiecznil? Wzdluz Grabiszynskiej tez nie bylo pieknie.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Zdjęcie nr 18 zrobione najpewniej w niedzielę, marynarki i koszule białe i wstrętny PRLowski blok. Gdzie wyparowały samochody.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    jedno z najpiękniejszych miast przedwojennej Europy ogromnie zniszczone przez obie walczące strony już nie powstalo na nogi nigdy to co jest teraz to smutny erzac tego co było zresztą to samo się tyczy szczecina rownie pięknego niegdyś przed wojna
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Widziałem,będac dzieckiem ,trzy najbardziej zniszczone miasta w Polsce : Warszawę , Wrocław i Gdańsk . Miałem 6-8 lat i nigdy tego nie zapomnę . Ten widok ze zdjęć pokazuje , jak wtedy wyglądał Wrocław . I jeszcze długo,długo potem odbudowa Wrocławia przebiegała b. powoli. ...
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Byłem we Wrocławiu ok 1960 roku . Szedłem przez plac Grunwaldzki pomiędzy ruinami . Nie wiem czy był to plac zwózkowy wszelkich ruin , czy ruiny jego zabudowy . Jako dzieciak nie zdawałem sobie sprawy z ogromu tragedii II wojny światowej .
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Co to za laska na zdjęciu nr 5?
    @taki_jeden dureń zadaje głupie pytania !
    już oceniałe(a)ś
    0
    0