Więcej
  Komentarze
  W latach 50-60 tych mieszkałem na ostaniej ulicy przed wzgórzem na Zalesiu, zawsze było nazywane Czymbaraso, starzy mieszkańcy tej dzielnicy w dalszym ciagu tak to nazywają. Od kiedy Kilimandżaro?
  @jetlag1 Kilimandżaro od kiedy tylko pamiętam.,.. czyli epoka wczesnego Edwarda.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @jetlag1 Słyszałem wersję wzgórze cymbelasa. Ale to tylko taka potoczna nazwa o nieustalonym pochodzeniu. Jak się spojrzy na plany miasta to od dawien dawna zawsze to wzgórze oficjalnie nazywało się Kilimandżaro. Nie widziałem jeszcze żadnej mapy/planu Wrocławia z inną nazwą wzgórza na Zalesiu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @stodola Epoka wczesnego Edwarda (i późnego Władysława) to było Cymbo. Na Chopina mieszkałam, więc latałam tam ciągle. Ale oficjalnie to było Kilimandżaro, choć w życiu tego nikt tak nie nazwał.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czy autor tego tekstu miał w szkole geografię? Wzgórze jest to naturalna wypukłość terenu o wys. wzgl. 100-300m! Kopiec, bastion hałda i inne antropogeniczne formy ukształtowania terenu nie są wzgórzami! Szczególnie, jeśli są tak niskie.
  @kiker1 To definicja z Wikipedii? Sugeruję korzystanie z SJP. Poza tym te pagórki tak się nazywają, np. Wzgórze Andersa, Wzgórze Gajowe.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  BZdety Niemcy wysadzili wieżę, Sowieci wysadzili schrony wbudowane w grodzisko. A Polacy wywrócili pomnik z gwiazdą upamiętniający straty przy próbie zdobycia Osobowic
  @gnago Bredzisz, Waść- jakie grodzisko?!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @gnago Nie masz na myśli przewróconego pomnika upamiętniającego ofiary I wojny światowej z Rędzina? Chyba tak, Niemcy wysadzili wieżę, bo wróg, gdyby ją zdobył, mógłby ją wykorzystać jako punkt obserwacyjny. O schronach nie słyszałem (ale o grodzisku tak).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0