Więcej
    Komentarze
    W latach 50-60 tych mieszkałem na ostaniej ulicy przed wzgórzem na Zalesiu, zawsze było nazywane Czymbaraso, starzy mieszkańcy tej dzielnicy w dalszym ciagu tak to nazywają. Od kiedy Kilimandżaro?
    @jetlag1 Kilimandżaro od kiedy tylko pamiętam.,.. czyli epoka wczesnego Edwarda.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @jetlag1 Słyszałem wersję wzgórze cymbelasa. Ale to tylko taka potoczna nazwa o nieustalonym pochodzeniu. Jak się spojrzy na plany miasta to od dawien dawna zawsze to wzgórze oficjalnie nazywało się Kilimandżaro. Nie widziałem jeszcze żadnej mapy/planu Wrocławia z inną nazwą wzgórza na Zalesiu.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @stodola Epoka wczesnego Edwarda (i późnego Władysława) to było Cymbo. Na Chopina mieszkałam, więc latałam tam ciągle. Ale oficjalnie to było Kilimandżaro, choć w życiu tego nikt tak nie nazwał.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Czy autor tego tekstu miał w szkole geografię? Wzgórze jest to naturalna wypukłość terenu o wys. wzgl. 100-300m! Kopiec, bastion hałda i inne antropogeniczne formy ukształtowania terenu nie są wzgórzami! Szczególnie, jeśli są tak niskie.
    @kiker1 To definicja z Wikipedii? Sugeruję korzystanie z SJP. Poza tym te pagórki tak się nazywają, np. Wzgórze Andersa, Wzgórze Gajowe.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    BZdety Niemcy wysadzili wieżę, Sowieci wysadzili schrony wbudowane w grodzisko. A Polacy wywrócili pomnik z gwiazdą upamiętniający straty przy próbie zdobycia Osobowic
    @gnago Bredzisz, Waść- jakie grodzisko?!
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @gnago Nie masz na myśli przewróconego pomnika upamiętniającego ofiary I wojny światowej z Rędzina? Chyba tak, Niemcy wysadzili wieżę, bo wróg, gdyby ją zdobył, mógłby ją wykorzystać jako punkt obserwacyjny. O schronach nie słyszałem (ale o grodzisku tak).
    już oceniałe(a)ś
    0
    0