Budowa obiektu, należącego do francuskiego koncernu Unibail-Rodamco trwała przez cały 2016 rok.
Prace zaczęły się w marcu 2015 r., od wyburzenia dawnego dworca PKS. Wybudowany w latach 90. obiekt dawniej znajdował się na czterohektarowej działce między ulicami: Suchą, Borowską, Dyrekcyjną i Joannitów.
Unibail-Rodamco/IMB Asymetria
Inwestycją zarządza firma Hill International, a generalnym wykonawcą jest Warbud. Przy budowie pracuje 900 osób.
KORNELIA GŁOWACKA-WOLF
Stan surowy obiektu jest już gotowy w całości, teraz trwają roboty wykończeniowe. Zainstalowano już jedną trzecią wind i jedną czwartą schodów. Robotnicy zamontowali też 20 procent aluminiowej części elewacji i 60 proc. elewacji szklanej. - Elewacja z perforowanego aluminium ma dawać trójwymiarowy efekt. Będzie mogła być podświetlana w dowolne kolory - podkreśla Małgorzata Woźniak, dyrektorka centrum.
Unibail-Rodamco/IMB Asymetria
Otwarcie obiektu zaplanowano na jesień przyszłego roku. Gdy powstanie, będzie drugim największym (po Magnolii) centrum handlowym w mieście.
Wroclavia ma mieścić dwieście sklepów, a obiekt jest już w 70 procentach wynajęty. Znajdą się tam m.in. supermarkety spożywcze Carrefour i Biedronka, odzieżowe H&M, Zara, Reserved (wszystkie trzy dwupiętrowe), Calzedonia a także placówki Zara Home, RTV Euro AGD, Media Markt, Apart czy Kruk. Pojawią się tez marki, do tej pory we Wrocławiu nieobecne, jak Forever 21, Steve Madden czy Loft 37. Sklepy odzieżowe mają znajdować się szczególnie na pierwszym piętrze, gdzie niektóre witryny mogą mieć ponad sześć metrów wysokości.
Unibail-Rodamco/IMB Asymetria
W części gastronomicznej na drugim piętrze przewidziano dwadzieścia restauracji: m.in. pizzerię Vapiano, bar rybny North Fish, a także lokale wrocławskich marek Pasibus i Polish Lody. W budynku znajdzie się kino na dwadzieścia sal, które będą wynajęte przez sieć Cinema City. Ta część za miesiąc ma być oddana najemcy. Jedną z sal będzie pierwsze w mieście kino Imax.
KORNELIA GŁOWACKA-WOLF
W obiekcie znajdzie się również dworzec PKS o wielkości 7 tys. m kw. Będzie mieścił czternaście stanowisk, umieszczonych na drugiej kondygnacji podziemnej.
- Poczekalnie będą zarówno w podziemiach, jak i na parterze, gdzie znajdą się kasy biletowe - zapewnia Krzysztof Balawejder, prezes spółki Polbus PKS, która będzie operatorem dworca. Autobusy będą wjeżdżać i wyjeżdżać od strony ul. Dyrekcyjnej. Specjalny system wentylacyjny ma dbać o to, by pasażerowie nie byli narażeni na spaliny.
KORNELIA GŁOWACKA-WOLF
Wszystkie komentarze