Więcej
  Komentarze
  niby podczas wojny wszystko zburzone a na zdjeciu rynek prawie nie naruszony.
  @caesar_pl Do ostatniego roku wojny miasto było praktycznie nietknięte. Dopiero jak twierdze ogłoszono zaczęto wyburzać, z dodatkiem artylerii radzieckiej
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ach, wieży widokowej to najbardziej żal. Miejsce jak z bajki.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Niechlujny artykuł, brak lokalizacji niektórych obiektów, powtórki w tekście, informacje wyrywkowe, bez jakiegoś głębszego zastanowienia. Szkoda bo temat bardzo ciekawy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  nie rozumiem płaczu po rzezni. obskurne miejsce naznaczone smiercia milionów zwierzat. co by miało tam powstac? lofty?
  @qwerfvcxzasd2 Wyobraź sobie ze mogłaby być tam galeria tak jak w Kopenhadze w Oksnehallen. Miejsce rzezi zamienione w miejsce refleksji. Trzeba tylko troszkę wyobraźni. Dziwie się ze veganie lub wegetarianie do których się zaliczam często maja oczy zaślepione jakimś głupim dogmatyzmem, nie potrafią myśleć "outside the box"
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dom handlowy Tack - to raczej wygląda na secesję a nie neobarok.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Poczta Główna - zawsze mi się wydawało, że była od strony Janickiego, tam, gdzie został tylko piętrowy murek. Hala Targowa II, Villa Ehrlich - szkoda ich. Bank braci Alexander - szkoda go, ale jego następca miał klimat, a po niedawnym gruntownym remoncie nadal wygląda nieźle. Cyrk Buscha - szkoda go, ale szkieletor też mi się podoba. Młyny św. Klary, Śląskie Muzeum Sztuk Pięknych - ich powojenna historia przypomina mi to, co robi się u nas ze starym budownictwem do dzisiaj. Rzeźnia miejska - najlepszy przykład, że to się nadal robi. Gazownia miejska na Tarnogaju - przynajmniej wieżę zostawili, ale i tak szkoda, że tyle wyburzyli, podobnie jak w przypadku Browaru Piastowskiego. Pałac Hatzfeldów - choć tak naprawdę niewiele po nim zostało, to na taką adaptację mogę się zgodzić, bo widzę w niej szacunek dla historii. Wieża widokowa im. cesarza Wilhelma - obecnie byłaby to atrakcja, ale niestety wśród drzew i rzadko odwiedzana, przez co zaniedbywana i być może popadająca ruinę. Nowa Synagoga - dodać, że na jej miejscu stoi pomnik po niej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0