Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Sokolec piekna wies w ktorej spedzilem swoja mlodosc a Wielka Sowa i pamietam wiele pieknych gotowych do zamieszkania domow, kompletnie wyposazonych lacznie z garnkami na piecach z resztkami czegos tam, zostalo stopniowo demolowanych (zrujnowanie najladniejszego pensjonat Lucyna, byl w poblizu Sowy, wola o pomste do nieba) by teraz totalny chaos zapanowal w cale wsi i okolicy. Nie ma nikogo, nie ma gospodarza ktory by dbal o te piekne gory I okolice. To juz jest komercyjne smietnisko, wokol dawnej Marysienki, (teraz chyba zwana Sowa) jest cmentarzysko starych samochodow! Skad one sie tam wziely? W duzych miastach ogranicza sie ruch samochodowy, a w Gorach Sowich odwrotnie, przy Orle jest nawet parking samochodowy! Co za ABSURD, SKANDAL! ludzie nie jada w gory by wjezdzac na nie swoimi mustangami!!!! Rozumiem ze ci rzadzacy maja zakute lby i o tym nie wiedza, albo biora!
  @atp-pl Poczekaj, jeszcze troche, rok, dwa, dziesięć. Przyjdą gospodarze i zrobią Ordnung. Znów bedzie pieknie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  8
  @atp-pl Trzeba było zostać w Sokolcu i robić za gospodarza. Wprowadzać porządek itd. Najłatwiej wyjechać do miasta i jęczeć z oddali, że w domu nie został żaden gospodarz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  @marty25 Zgadzam się z Tobą. Sokolec i Rzeczka to baza wypadowa w góry i baza narciarska. Sowa znajduje się praktycznie przy drodze wiec trudno by nie miała parkingu. W zimie gdy przyjadą narciarze /ci ludzie z okolic żyją z przyjezdnych/, wszystkie parkingi są pełne po brzegi. Kolega Art P zapewne na zakupach parkuje pod samym wejsciem do biedry.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  - Panocku a cymu nie jiżdzicie jus w Tatry jeno w Sudety? - Bo tam nie ma górali.
  @pivit Ta, ale "na życzenie" powstają już paskudne "góralskie chaty" z bali. Fuj!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wiem bo szlaki schodziłem i są warte każdej wielodniowej wędrówki!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Sokolec -wielka sowa orzeł --cudownie wspominam te czasy --kolonie letnie w sokolcu z kopalni wesoła....----komu to przeszkadzało?????
  @plastikpiokio Tak, kolonie byly fajne tylko ze kopalnia Wesola potraktowala ta dzierzawe jak jednarozowe kubki; uzyc I do smietnika. To Wesola zrujnowala Lucyne, I kilka mniejszych pensjonatow. Takie niestety byly to czasy.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Nie "Czermne" tylko Czermną!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jezu, too te zdjecia podpisywał! Waligóra? Jaka Waligóra, toż to osla łączka narciarska przy Andrzejówce. Waligóra została za plecami fotografa. Śleża? No niby tyle że kościół na Ślęży nie jest obiektem charakterystycznym dla tej góry. Wcisnął się tam by zaznaczyć obecność kk i do całej informacji o górze ma sie jak pięść do nosa.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A zdjęcie z Błędnych Skał
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  Byłem. I więcej nie pójdę. Dla niezoriętowanych: Jak już wejdziecie na górę to trzeba słono zapłacić , żeby zejść z powrotem. Góry to własność całego narodu. Jeśli coś jest parkiem i trzeba to utrzymywać ze składek to powinno to być przy wejściu a nie wymuszane w połowie drogi.
  @Stary Wiarus sknerus
  już oceniałe(a)ś
  4
  5
  @Stary Wiarus A gdzie tam teraz trzeba płacić? Jakieś "punkty poboru" na szlakach poustawiali? Nie jestem na bieżąco, bo łaziłem tam dawno temu - wtedy żadnych opłat za wejście do KPN nie było, a przynajmniej ja się z nimi nie spotkałem. Za to na "pogranicznika" przy przekraczaniu granicy można się było natknąć ;)
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @Stary Wiarus Słono, czyli 5-6zł od osoby za dzień? Wypij jedno piwo mniej, albo zostań w domu. Akurat na Dolnym Śląsku chętnie płacę tą "słoną" opłatę, bo tam szlaki naprawdę są zadbane.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0