Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czytam komentarze i włos się jeży na głowie. Akcja dywersyjna na Dworcu we Wrocławiu miała pokazać Niemcom, że są w stanie wojny. Z Polską. Z okupowaną i terroryzowaną Polską. Krajem, których cywilnych obywateli (szczególnie inteligencję) Niemcy z wytrwałością i systematycznie, dzień pod dniu, tydzień po tygodniu roku mordowali. Atak był skierowany na cywili, ale właśnie - cel psychologiczny mu przyświecał. "Niemcy, którzy popieracie terror i śmierć, nie czujcie się bezpieczni, także w głębi waszego kraju". Porównywanie polskich żołnierzy (tak! to byli żołnierze AK) do obecnego bombiarza jest trudne wyobrażenia.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  ISIS w sumie popiera Hitlera, antysemityzm,antysyjonizm więc skojarzenie dobre. Ale, ze złotolubny bomber autobusowy był naziolem to juz od czapy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  i to są prawdziwi patrioci...
  pewnie nalezeli do PISu
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  @mci1234 zdetonowanie bomby w miejscu publicznym, gdzie mogą być zwykli ludzie, to zaiste, czyn bohaterski, tragedia.
  już oceniałe(a)ś
  7
  3
  @rejestracjanowegokonta Dokładnie, czysty kretynizm. Nie dość, że czyn tchórzliwy i haniebny, to z militarnego punktu widzenia bez żadnego znaczenia. Na dodatek mógł tylko utwierdzić ludność niemiecką w przekonaniu, że Polacy to "zwierzęta bez honoru" i usprawiedliwiać zbrodnie hitlerowskie.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @rejestracjanowegokonta Jasne, "zwykli" niemcy byli niewinni, robili tylko co im kazano.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  samo zdarzenie w kontekście historycznym zapewne chwalebne, ale tytuł ,,artykułu,,biorąc pod uwagę obecną sytuację idiotyczny. Wyborcza szczuje i bezczelnie prowokuje. żenada...
  @wysokiej-klasy-specjalista zabijanie cywili chwalebne w kontekście historycznym? Puknij się w ten pusty łeb :)
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @123jakkolwiek dlaczego mnie obrażasz? Masz własne zdanie na ten temat to pisz bez inwektyw. Proponuje poczytać o akcjach oddziałów sabotażowo-dywersyjnych w strukturach Armii Krajowej. Zapewne mordowanie polskich cywilów podczas II wojny światowej uznajesz co najwyżej za dyskomfort.
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  @wysokiej-klasy-specjalista Ci co podkładali bomby i mordowali cywili niczym się nie różnili od tych co mordowali polska ludność cywilną!
  już oceniałe(a)ś
  2
  1