IX LO w rankingu ogólnopolskim zostało sklasyfikowane na 82. miejscu. Rok temu było na 135. miejscu.
Informacje o szkole:
W szkole są sale multimedialne z tablicami interaktywnymi i dostępem do internetu. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki, czytelni oraz bufetu. Liceum ma imponującą bazę sportową: salę gimnastyczną, boisko do streetballa, siłownię oraz salę fitness. W szkolnej auli odgrywane są spektakle kółek teatralnych, wieczory filmowe, koncerty i konkursy artystyczne.
Zajęcia dodatkowe:
W zależności od zainteresowań uczniów realizowane są koła przedmiotowe, sportowe, artystyczne, językowe i informatyczne. W szkole jest chór, koło teatralne oraz organizowane konwersacje w języku hiszpańskim. W ramach koła dziennikarskiego można angażować się w szkolnym radiowęźle "Kamooflaż" lub gazetce szkolnej "Słoń Trojański".
Planowane klasy:
* Klasa A (ogólna). Uczniowie kontynuują naukę języka angielskiego lub niemieckiego (nauczanego w gimnazjum), uczą się od podstaw drugiego języka obcego, którym dla uczniów kontynuujących naukę języka angielskiego jest język niemiecki, a dla uczniów kontynuujących naukę języka niemieckiego jest język angielski. W pierwszym tygodniu września przeprowadzany jest test znajomości obu języków. Na grupy językowe młodzież dzielona jest z uwzględnieniem poziomu znajomości języka. Języki nauczane są trzy godziny tygodniowo.
Przedmioty rozszerzone: matematyka (od klasy pierwszej), fizyka (od klasy drugiej) i informatyka (od klasy drugiej).
Przedmioty uzupełniające (od klasy drugiej): historia i społeczeństwo oraz ekonomia w praktyce.
W procesie rekrutacji przyznawane są punkty za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego, matematyki, fizyki i informatyki.
* Klasa B (ogólna). Uczniowie kontynuują naukę języka angielskiego (nauczanego w gimnazjum) i uczą się od podstaw języka włoskiego. Na grupy językowe młodzież dzielona jest z uwzględnieniem poziomu znajomości języka angielskiego. Języki nauczane są trzy godziny tygodniowo.
Przedmioty rozszerzone: matematyka (od klasy pierwszej), geografia (od klasy drugiej), wiedza o społeczeństwie (od klasy drugiej) i przedmiot do wyboru* (polski, matematyka, geografia, fizyka, filozofia, informatyka, wiedza o społeczeństwie).
* Utworzenie grupy przedmiotowej dla wybranego przedmiotu jest możliwe tylko wówczas gdy zbierze się grupa co najmniej piętnastoosobowa, w przeciwnym wypadku uczeń będzie musiał dokonać innego wyboru.
Przedmioty uzupełniające (od klasy drugiej): historia i społeczeństwo i ekonomia w praktyce.
W procesie rekrutacji przyznawane są punkty za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego, języka obcego, matematyki, i geografii.
* Klasa C (ogólna). Uczniowie kontynuują naukę języka angielskiego i od podstaw uczą się języka niemieckiego lub hiszpańskiego. Języki nauczane są trzy godziny tygodniowo.
Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia i przedmiot do wyboru*: (polski, matematyka, geografia, fizyka, filozofia, informatyka, wiedza o społeczeństwie).
* Utworzenie grupy przedmiotowej dla wybranego przedmiotu jest możliwe tylko wówczas, gdy zbierze się grupa co najmniej piętnastoosobowa, w przeciwnym wypadku uczeń będzie musiał dokonać innego wyboru.
Przedmioty uzupełniające (od klasy drugiej): historia i społeczeństwo oraz język angielski w medycynie.
W procesie rekrutacji przyznawane są punkty za oceny na świadectwie z języka polskiego, chemii, matematyki i biologii.
* Klasa D (ogólna). Uczniowie kontynuują naukę języka angielskiego (nauczanego w gimnazjum) i uczą się od podstaw języka rosyjskiego. Języki nauczane są trzy godziny tygodniowo.
Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia i przedmiot do wyboru*: (polski, matematyka, geografia, fizyka, filozofia, informatyka, wiedza o społeczeństwie).
* Utworzenie grupy przedmiotowej dla wybranego przedmiotu jest możliwe tylko wówczas, gdy zbierze się grupa co najmniej piętnastoosobowa, w przeciwnym wypadku uczeń będzie musiał dokonać innego wyboru.
Przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo oraz język angielski w medycynie.
W procesie rekrutacji przyznawane są punkty za oceny na świadectwie z języka polskiego, chemii, matematyki i biologii.
* Klasa E (ogólna). Uczniowie kontynuują naukę języka angielskiego (nauczanego w gimnazjum) i uczą się od podstaw języka hiszpańskiego. Języki nauczane są trzy godziny tygodniowo.
Przedmioty rozszerzone: język polski (od klasy pierwszej), historia (od klasy drugiej) i wiedza o społeczeństwie (od klasy drugiej).
Przedmioty uzupełniające : przyroda oraz edukacja teatralna i filmowa.
W procesie rekrutacji przyznawane są punkty za oceny na świadectwie z języka polskiego, języka obcego, historii i wiedzy o społeczeństwie.
*Klasa F (klasa językowa). Uczniowie kontynuują naukę języka angielskiego (nauczanego w gimnazjum) i uczą się od podstaw języka francuskiego oraz czeskiego. Języki francuski nauczany jest trzy godziny tygodniowo, a czeski dwie godziny tygodniowo.
Przedmioty rozszerzone: język angielski (od klasy pierwszej), historia (od klasy drugiej) i przedmiot do wyboru*: (polski, matematyka, geografia, fizyka, filozofia, informatyka, wiedza o społeczeństwie).
* Utworzenie grupy przedmiotowej dla wybranego przedmiotu jest możliwe tylko wówczas, gdy zbierze się grupa co najmniej piętnastoosobowa, w przeciwnym wypadku uczeń będzie musiał dokonać innego wyboru.
Przedmioty uzupełniające: przyroda oraz edukacja teatralna i filmowa
W procesie rekrutacji przyznawane są punkty za oceny na świadectwie z języka polskiego, języka obcego, matematyki i historii.
* Klasa G (ogólna). Uczniowie kontynuują naukę języka angielskiego (nauczanego w gimnazjum) i od podstaw uczą się języka niemieckiego lub francuskiego. Języki nauczane są trzy godziny tygodniowo.
Przedmioty rozszerzone: matematyka (od klasy pierwszej), biologia (od klasy drugiej) i przedmiot do wyboru*: (polski, matematyka, geografia, fizyka, filozofia, informatyka, wiedza o społeczeństwie).
* Utworzenie grupy przedmiotowej dla wybranego przedmiotu jest możliwe tylko wówczas, gdy zbierze się grupa co najmniej piętnastoosobowa, w przeciwnym wypadku uczeń będzie musiał dokonać innego wyboru.
Przedmioty uzupełniające : historia i społeczeństwo oraz ekonomia w praktyce.
W procesie rekrutacji przyznawane są punkty za oceny na świadectwie z języka polskiego, języka obcego, matematyki i biologii.
* Klasa H (dwujęzyczna). Uczniowie kontynuują naukę języka hiszpańskiego na poziomie dwujęzycznym i języka angielskiego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo.
Przedmioty rozszerzone:
? w grupie H1 (połowa klasy): matematyka i przedmiot do wyboru*: (polski, matematyka, geografia, fizyka, filozofia, informatyka, wiedza o społeczeństwie).
? w grupie H2 (połowa klasy): historia i przedmiot do wyboru*: (polski, matematyka, geografia, fizyka, filozofia, informatyka, wiedza o społeczeństwie).
Przedmioty uzupełniające: literatura hiszpańska (przedmiot nauczany w języku hiszpańskim) ? od klasy pierwszej, historia i sztuka Hiszpanii (przedmiot nauczany w języku hiszpańskim) - od klasy pierwszej, geografia Hiszpanii (przedmiot nauczany w języku hiszpańskim) - od klasy drugiej, w grupie H1 historia i społeczeństwo - od klasy drugiej, w grupie H2 przyroda - od klasy drugiej.
W procesie rekrutacji przyznawane są punkty za oceny na świadectwie z języka polskiego, matematyki, historii i geografii. UWAGA: warunkiem uczestnictwa w rekrutacji do klasy jest przystąpienie do sprawdzianu kompetencji językowych i uzyskanie przynajmniej 25 proc. z maksymalnej liczby punktów. Uzyskana liczba punktów jest jednym z kryteriów rekrutacyjnych. Sprawdzian kompetencji językowych (z języka hiszpańskiego) będzie przeprowadzony w liceum 25 maja o godz. 10.
* Klasa I (dwujęzyczna). Uczniowie kontynuują naukę języka włoskiego na poziomie dwujęzycznym i języka angielskiego w wymiarze trzech godzin tygodniowo.
Przedmioty rozszerzone:
w grupie I1 (połowa klasy): geografia i przedmiot do wyboru*: (polski, matematyka, geografia, fizyka, filozofia, informatyka, wiedza o społeczeństwie). ? w grupie I2 (połowa klasy): historia i przedmiot do wyboru*: (polski, matematyka, geografia, fizyka, filozofia, informatyka, wiedza o społeczeństwie).
Przedmioty uzupełniające: w grupie I1 historia i społeczeństwo - od klasy drugiej, w grupie I2 przyroda - od klasy drugiej, matematyka nauczana dwujęzycznie - od klasy pierwszej, literatura włoska (przedmiot nauczany w języku włoskim) - od klasy pierwszej, historia Włoch (przedmiot nauczany w języku włoskim) - od klasy drugiej, ekonomia w praktyce - w klasie drugiej. W procesie rekrutacji przyznawane są punkty za oceny na świadectwie z języka polskiego, matematyki, historii i geografii. UWAGA: warunkiem uczestnictwa w rekrutacji do klas dwujęzycznych jest przystąpienie do sprawdzianu kompetencji językowych i uzyskanie przynajmniej 25 proc. z maksymalnej liczby punktów. Uzyskana liczba punktów jest jednym z kryteriów rekrutacyjnych. Sprawdzian kompetencji językowych (z języka włoskiego) będzie przeprowadzony w liceum 25 maja o godz. 8.
Progi: Klasa A, fizyka, informatyka, matematyka z angielskim i niemieckim - 80,5, Klasa B, geografia, matematyka z angielskim i włoskim - 75,1, Klasa C1, biologia, chemia z angielskim i niemieckim - 79,1, Klasa C2, biologia, chemia z angielskim i hiszpańskim - 79,3, Klasa D, biologia, chemia z angielskim i rosyjskim - 76,1, Klasa E, historia, wiedza o społeczeństwie, język polski z angielskim i hiszpańskim - 74,6, Klasa F, historia, język angielski z angielskim i francuskim - 70,5, Klasa H1, z hiszpańskim, angielskim i matematyką - 89,9, Klasa H2, z historią, angielskim i hiszpańskim - 96,0, Klasa I1, z geografią, włoskim i angielskim - 62,7, Klasa I2, z historią, włoskim i angielskim - 72,4
Inne: Zajęcia odbywają się od 8 rano do 15.15.
Dni otwarte: 9 kwietnia od g. 9.30 do 13.
Dojazd: >> tramwaje: 2, 3,4, 5, 8, 9, 10, 11, 17, 23 i 33, >> autobusy: D, K, N, 114, 120, 900, 901, 904, 910, 914 i 934.
Dane kontaktowe: LO nr IX im. Juliusza Słowackiego, ul. ks. Piotra Skargi 31, 50-082 Wrocław, tel. 71 343 60 17, e-mail: sekretariat@lo9.wroc.pl, www.lo9.wroc.pl
Wszystkie komentarze